Basketbols: "Gulbenes Buki" izvirzās LBL 2 turnīra līderos (96:81) 3

Latvijas basketbola līgas 2. divīzijas līderu lomā izvirzījušies Gulbenes Buki, kas 16. janvārī viesos pārspēja BA Turības basketbolistus ar rezultātu 96:81.

Pirms spēles par favorītiem varēja uzskatīt pieredzējušos Gulbenes Bukus, kas bija izcīnījuši septiņas uzvaras, kamēr jaunie Turības basketbolisti četras.

Pirmā ceturtdaļa, gan izvērtās līdzīgā cīņā, bieži mainoties vadībai un rezultātam esot neizšķirtam. Spēles septītajā minūtē pēc Jāņa Dilevkas precīza trīs punktu metiena gulbenieši izvirzījās vadībā (18:13), bet atlikušajā laikā turpinājās rezultatīva spēle, kurā BA Turības basketbolisti bija precīzāki un ceturtdaļu noslēdza ar +3 (28:25).

Otrajā ceturtdaļā rīdzinieki turpināja spēlēt rezultatīvi, kamēr Buku uzbrukums buksēja. Spēles 18. minūtē Turības basketbolisti ieguva lielāko vadību spēlē +15 (50:35), pēc kā tika pieprasīts minūtes pārtraukums.

Ceturtdaļas beigās gulbeniešiem izdevās atspēlēt četru punktus un, ejot lielajā pārtraukumā, Buki atradās iedzinējos -11 (39:50).
Spēles lūzums notika pēc lielā pārtraukuma, pirmajās četrās minūtēs BA Turība basketbolisti neguva ne vienu punktu, kamēr gulbenieši spēja iemest 13 punktus un izvirzīties vadībā - 52:50. Līdz ceturtdaļas beigām gulbenieši palielināja rezultāta starpību līdz +7 (70:63).

Arī ceturtā ceturtdaļa iesākās ar Gulbenes Buku (8:1) izrāvienu un spēles 32.minūtē gulbenieši atradās solīdā vadībā - 78:64. Ceturtdaļas vidū Rīgas komanda spēja pietuvoties līdz -7 (77C84), bet atlikušajā laikā veiksmīgāk nospēlēja lulbenieši un svinēja uzvaru - 96C81.
Pirmo reizi šajā sezonā laukumā izgāja spēlējošais treneris Atrūrs Brūniņš, kurš laukumā pavadīja 10 minūtes un atzīmējās ar 2 gūtajiem punktiem un 1 rezultatīvu piespēli.
Gulbenes komandā rezultatīvākais bija Sandis Bēts ar 22 punktiem, 17 pievienoja Ingars Aizpurs, Turības komandā 19 punktus guva Dāvis Klegeris, bet Aivaram Stikutam - 16 gūtie punkti.
Gulbenes Buku komanda ar 8 uzvarām un 3 zaudējumiem dala pirmo vietu ar Kandava/COMPOR vienību LBL 2 turnīra tabulā.

Nākamā spēle notiks 26. janvārī Gulbenē pret Kandavas komandu. Gulbeniešiem būs iespēja izvirzīties LBL 2 līderu lomā.
BA Turība - Gulbenes Buki – LU/BS Rīga 81-96(28:25; 22:14; 23:31; 18:26)

Gulbenes "Buki": Bēts 22(8rp+6rp), Aizpurs 17 (8ab+6rp+3pb), Vīņauds 8(5ab+7rp), Gabrāns 13, Mednis 12+5ab, Dilevka 10, Šulcs 9, Rozenbergs 3, Brūniņš 2 Pušpurs,

BA Turība: Klegeris 19, Stikuts 16, Saulītis 10, Mičulis 10, Salmiņš 7, Večens 7, Caune 6, Doroškevics 4, Upe 2. Kalniņš, Zutis