Basketbols: "Gulbenes Buki" mājās pieveic LU/BS Rīga komandu (92:74)

Uz trešo vietu Latvijas basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) pacēlās Gulbenes “Buki”, kas 13. janvārī savā laukumā pieveica „LU/BS Rīgu” ar rezultātu 92:74.

Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgā cīņā un pēc četrām nospēlētām minūtēm rezultāta tablo rādīja neizšķirtu - 8:8. Jānis Dilevka īsā laikā guva 8 punktu un izvirzīja gulbeniešus vadībā - 20:11. Ceturtdaļas izskaņā precīzs ley-up metiens padevās Sandim Bētam un gulbeniešiem +12 (27:15).

Otrā ceturtdaļa iesākās ar Gulbenes Buku (5:0) izrāvienu, bet pēc pāris minūtēm gulbenieši ieguva lielāko pārsvaru spēlē - +21 (39:18). Ceturtdaļas beigas labāk nospēlēja rīdzinieki un sadeldēja rezultāta starpību līdz -11 (40:51).

Trešās ceturtdaļas sākumā Mārtiņš Sīlis divreiz bija precīzs no trīs punktu līnijas un samazināja starpību līdz -5 (53:48). Spēles 25 minūtē viesiem no Rīgas gandrīz izdevās atspēlēties, samazinot deficītu līdz -3 (58:55), spēles turpinājumā gulbenieši veica 11:0 un atjaunoja drošu pārsvaru. Ceturtdaļa noslēdzās ar 75:62 - par labu gulbeniešiem. Spēles noslēdzošajās desmit minūtēs mājnieki spēlēja daudz agresīvāk un tuvāk par 13 punktiem viesus vairs nepielaida, gala rezultāts - 92:74, un tika svinēta septītā uzvara desmit nospēlētajos mačos.
Par rezultatīvāko „Gulbenes Buku” rindās kļuva Ingars Aizpurs, kurš iemeta 22 punktus, savukārt 15 punktus pievienoja Roberts Mednis.

LU/ BS Rīga komandā ar 17 punktiem atzīmējās komandas kapteinis Roberts Bērze, bet Mārtiņam Sīlim - 16 punkti.

Gulbenieši ar 7 uzvarām 10 aizvadītajos mačos LBL 2 turnīra tabulā atrodas 3 vietā.

Gulbenes komanda šajā spēlē izcēlās ar augstu metienu procentu no spēles, 2 punktu metieni tika realizēti ar 71% 30/42, kā arī soda metieni ar 88% 14/16. Liels pārsvars arī rezultatīvajās piespēlēs 26 pret 9.

Gulbenes Buki – LU/BS Rīga 92:74 (27:15; 24:25; 24:22; 17:12)

Gulbenes "Buki": Aizpurs 22 (5ab+5rp+3pb), Vīņauds 13 (6ab+6rp), Dilevka 12+4ab, Bēts 13 (5rp), Gabrāns 6 (5ab), Mednis 15, Šulcs 7(6ab),Šteinbergs 4, Krukovskis, Pušpurs, Kalniņš

LU/BS Rīga: Bērze 17, Sīlis 16, Mugurēvičs 15+11 ab, Aleksandrovs 10, Dambis 6, Krūmiņš 6, Grigaļūns 2, Bergmanis 2, Kaugars.