Basketbols: Gulbenes Buki nonāk soļa attālumā līdz LBL2 zeltam (FOTO) 2

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas finālā 11. maijā Gulbenē notika sērijas trešais mačs, kurā "Gulbenes Buki" ar rezultātu 83:78 pārspēja "Ķekavu", pārņemot vadību sērijā ar 2-1 un nonākot uzvaras attālumā līdz zelta medaļām.

Finālsērijas trešo spēli veiksmīgāk iesāka gulbenieši, spēles sākumā sasniedzot sešu punktu pārsvaru - 7:1. Spēles ceturtajā minūtē Artūrs Strēlnieks ar tālmetienu izlīdzināja mača rezultātu, taču Vīņauds un Dilevka divatā atguva vadību "Bukiem". Pirmās ceturtdaļas vidū Sandis Bēts ar soda metieniem palielināja mājinieku pārsvaru līdz septiņiem punktiem - 14:7, bet "Ķekava" atkal atspēlējās un izlīdzināja spēles rezultātu 18:18. Ceturtdaļas beigas labāk nospēlēja gulbenieši, Mikus Sokolovs trāpīja divus soda metienus un mājnieki atradās vadībā ar rezultātu 25:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā Gulbenes Buki palielināja savu pārsvaru. Pirmo reizi desmit punktu atstatumu gulbeniešiem ļāva pārsniegt Mārtiņš Vīņauds, kurš bija precīzs no trīs punktu metienu līnijas - 34:23, bet lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā sasniedza Ingars Aizpurs, ar soda metieniem sasniedzot +13 (37:24). Nedaudz vairāk nekā minūti līdz puslaika beigām Bēts veica četru punktu gājienu, uz pārkāpumu tālmetiena brīdī izprovocējot Strēlnieku un panākot 45:32. Otrās ceturtdaļas beigās iniciatīvu viesu komandā uzņēmās Miezis, kurš noslēdzošajā minūtē individuāli guva deviņus punktus, un Ķekavas komanda spēja samazināt rezultāta starpību līdz - 6 (47:41).

Trešās ceturtdaļas sākumā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Roberts Pāže, samazinot rezultāta starpību līdz viena metiena tiesai - 47:45. Ceturtdaļas vidū pieredzējušais Raimonds Gabrāns guva sešus punktus pēc kārtas savai komandai, panākot rezultātu 55:48. Trīs minūtes līdz ceturkšņa beigām Nauris Miezis samazināja rezultāta starpību, bet Edgars Štelmahers ar trejaci izlīdzināja mača rezultātu 57:57. Taču tāpat kā pirmajā ceturtdaļā gulbenieši vadību neatdeva un perioda izskaņā Mikus Sokolovs trāpīja trīs punktu metienu, panākot rezultātu 65:61.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā, neskatoties uz piezīmju problēmām, ķekaviešiem izdevās pirmo reizi izvirzīties vadībā 66:65. Lielāko pārsvaru Ķekavas komanda sasniedza noslēdzošā perioda vidū pēc Štelmahera metiena, panākot 73:69. Tāpat kā sērijas otrajā spēlē, arī šoreiz "Ķekava" vāji izpildīja soda metienus. Sākoties noslēdzošajām divām minūtēm, abās komandās vairāki spēlētāji bija saņēmuši piecas personīgās piezīmes, ietekmējot iespējamās spēlētāju rotācijas. Pēc Mika Sokolova pustālā metiena gulbenieši atguva vadību - 78:76 un to arī noturēja. Pretinieku rindās Miezis netrāpīja divus tālmetienus, bet gulbenieši aukstasinīgi trāpīja soda metienus, nodrošinot "Gulbenes Bukiem" uzvaru sērijas trešajā spēlē ar rezultātu 83:78, pārņemot vadību sērijā līdz trīs uzvarām ar 2-1.

Gulbeniešiem pieci spēlētāji pārsniedza desmit gūto punktu robežu. Rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Jānis Dilevka. Ķekavas komandā 35 punktus guva Nauris Miezis. Ķekavas komandas lielākais klupšanas akmens bija soda metienu precizitāte, trāpot tikai 43% 17 no 39 izdarītajiem soda metieniem.

A.Brūniņš: “Spēle bija ļoti stresaina abām komandām, spēlējām kā caur gaļas mašīnu. Prieks, ka izdevās izcīnīt uzvaru, bet tā vēl nenodrošina neko. Netikām galā ar viesu līderi Nauri Miezi, bet līdz ar to pretiniekiem nebija komandas spēles, kas varbūt arī palīdzēja uzvarēt. Centāmies vairāk spēlēt uz groza apakšu ar caurgājieniem un spēli postā. Nevar zināt kāds būs pretinieku sastāvs nākamajā spēlē, tāpēc gatavosimies un centīsimies noslēgt sezonu. Noteikti jāuzlabo cīņa pie saviem groziem, nedodot pretiniekiem atkārtotas iespējas uzbrukt un pašiem ātrāk ievadīt uzbrukumus, lai būtu ātrāka spēle.”

"Gulbenes Buki" - BK Ķekava 83:78 (25:20, 22:21, 18:20, 18:17), Sērijā 2-1
"Gulbene": Dilevka 15, Sokolovs 14, Vīņauds 13 (12 atl.b.), Aizpurs 12 (10 atl.b.), Gabrāns 12, Bēts 9, Šulcs 4, Rozenbergs 2, Šteinbergs 2, Rikveilis, Pušpurs.
"Ķekava": Miezis 35, Pāže 18, Štelmahers 16, Strēlnieks 5 (10 atl.b.), Zemturis 2, Avotiņš 2, Šteinbergs, Bērziņš.