Basketbols: "Gulbenes Buki" pārliecinoši pieveic "Ezerzeme/Rēzekne" komandu 1

Pirms šīs spēles Gulbenes Buki pārliecinoši bija uzveikuši Līvānu Stikls komandu un bija favorīti arī šajā mačā, jo Ezerzemes/Rēzeknes komandai šajā sezonā uzvaras garšu vēl nav izdevies sajust.

18. janvārī Gulbenē "Ramirent" Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas spēlē pie pārliecinošās uzvaras tika "Gulbenes Buki" savās mājās pieveica Ezerzeme/Rēzekne komandu ar rezultātu 104:60.

Spēles rezultātu ar precīzu metienu no groza apakšas atklāja Kārlis Kristiāns Dundurs, šī bija arī vienīgā vadība spēlē viesu komandai. Spēles turpinājumā Gulbenieši veica 9-0 izrāvienu un spēles trešajā minūtē atradās vadībā 9-2. Ceturtdaļas vidū gulbenieši pēc precīza Ingara Aizpura metiena izvirzījās vadībā ar +15 21-6. Atlikušajā laikā nedaudz veiksmīgāk nospēlēja viesi un pēc pirmā ceturkšņa 26-16 Gulbenes Buku labā.

Spēles otrajā ceturtdaļā "Buki" parādīja savus spēku un ātri ieguva +20 37-17. Ceturtdaļas vidū pēc Dāvja Vimbas precīza metiena Gulbenieši ieguva +25 47-22. Šāds pārsvars saglabājās arī spēles turpinājumā un pirms lielā pārtraukuma Gulbeniešiem komfortabla vadība 56-30.

Pēc lielā pārtraukuma spēlē nekas nemainījās, Gulbenieši bija pārāki visos spēles elementos un turpināja audzēt pārsvaru. Ceturtdaļas beigās Pēc Ingara Aizpura precīza trīs punktu metiena Gulbenieši bija guvuši jau divreiz vairāk punktus nekā pretinieks 80-39. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Gulbenieši ieguva lielāko vadību spēlē + 47 91-44 un mierīgi novadīja spēli līdz uzvarai 104-60. Šī Gulbenes Bukiem bija 10 uzvara un tas ļauj ieņemt stabilu otro vietu LBL 2 Austrumu grupā, atpaliekot vienīgi no Jēkabpils komandas. Nākošā spēle Gulbeniešiem būs tieši pret grupas līderiem, kad 24. janvārī Buki viesosies Jēkabpilī.

Šajā spēlē gulbenieši izcēlās ar 35 rezultatīvām piespēlēm, kas ir labākais rādītājs sezonā. Septiņi spēlētāji guva vismaz 10 punktus, bet rezultatīvākais šajā spēlē bija Ervīns Ivanovs, kurš izcēlās ar 15 punktiem, 4 rezultatīvām piespēlēm un 3 pārķertām bumbām. Nedaudz līdz “triple double” pietrūka Robertam Mednim, kurš guva 12 punktus, izcīnījas 10 atlekušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles. Viesiem 17 punktus guva Kārlis Pozņakovs, bet 16 pievienoja Kārlis Kristiāns Dundurs.

"Gulbenes Buki" – Ezerzeme/Rēzekne 104-60 (26:16, 30:14, 24:14, 19:16)

Gulbene: Bēts 10 (6rp), Aizpurs 13 (6ab), Rikveilis 14, Strēlnieks 12 (9 atl.b.), Mednis 12 (10 ab+7rp), Ivanovs 15, Dilevka 10, Vimba 9, Vasiļjevs 2, Rozenbergs 5, Carevs 2

Ezerzeme/Rēzekne Pozņakovs 17, Dundurs 16, Zutis 8, Saukāns 8, Juškāns 5, Šķesters 4, Stivriņš 2, Dembovskis, Rundāns, Masaļskis

Tabula (Austrumi, nr., komanda, uzvaras/zaudējumi, punkti)