Basketbols: "Gulbenes Buki" piedzīvo zaudējumu, piekāpjoties "Kandavai/Compor" vienībai (77:83)

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas līdervienība "Gulbenes Buki" 1. martā piedzīvoja zaudējumu izbraukumā, piekāpjoties "Kandavai/Compor" vienībai ar rezultātu 77:83.

"Gulbenes Buki" izbraukumā uz Kurzemi devās kā pārliecinoša LBL 2. divīzijas līderkomanda. "Kandavas/Compor" komandas galvenais treneris Edgars Priede pirms tam tika norādījis, ka gulbenieši viņa komandai ir neparocīgi pretinieki. To Vidzemes komandai izdevās apliecināt arī spēles sākumā, pirmās desmit minūtes noslēdzot sev par labu ar 20:17.

Otrajā ceturksnī abas komandas vairākkārt apmainījās ar vadību, bet Mārtiņa Vīņauda trīspunktu gājiens deva "Bukiem" pārsvaru, pirms došanās lielajā pārtraukumā - 38:34.

Otro puslaiku Vīņauds ievadīja ar trejaci, sasniedzot gulbeniešiem +7, bet trešās ceturtdaļas turpinājumā laukumā dominēja Guntars Strāķis un Arvis Savčenko, izkausējot viesu pārsvaru un kandavniekiem pārņemot vadību. Līdz ceturkšņa beigām mājinieki sasniedza 10 punktu pārsvaru, pēc Savčenko metiena ejot ceturtdaļu pārtraukumā ar sev labvēlīgo 61:51.

Noslēguma ceturksnī "Kandava/Compor" uz brīdi pat sasniedza 14 punktu pārsvaru, bet divarpus minūtes līdz mača noslēgumam Sandis Bēts pietuvoja gulbeniešus līdz piecu punktu atstatumam. Sākoties pēdējai minūtei, Ingars Aizpurs samazināja starpību līdz četriem punktiem, tomēr izšķirošo finiša spurtu labāk veica "Kandava/Compor", izcīnot panākumu ar rezultātu 83:77.

"Kandavas/Compor" galvenais panākuma kaldinātājs šajā mačā bija Guntars Strāķis, kurš izcēlās ar 29 gūtiem punktiem un deviņām izcīnītām bumbām zem groziem. 16 punktus uzvarētāju rindās pievienoja Ritvars Kauliņš, bet gulbeniešu rindās ar 23 punktiem izcēlās Mārtiņš Vīņauds, kamēr Ingaram Aizpuram - 17 pinkti.