Basketbols: "Gulbenes Buki" piedzīvo zaudējumu pret OC "Limbaži" komandu (85:78)

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 2. novembrī Limbažos tikās C grupas līdervienības OC Limbaži un Gulbenes Buki, kas vēl nebija piedzīvojušas zaudējuma rūgtumu. Šajā spēlē stiprāki izrādījās mājnieki, uzvarot ar rezultātu 85-78.

Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgā spēlē, nevienai komandai neveicot lielus izrāvienus. Spēles 5.minūtē rezultāts vēstīja: 12:9 - par labu Limbažu komandai. Arī ceturtdaļas turpinājumā veiksmīgāk spēlēja mājnieki, palielinot pārsvaru, pēc 10 spēlētām minūtēm atrodoties vadībā ar rezultātu 25:16.

Otrajā ceturtdaļā pēc precīza Sanda Silava metiena Limbažu komanda panāca jau divciparu skaitļa pārsvaru +11 (27:16). Spēles 15 minūtē Armands Ošiņš palielināja pārsvaru jau līdz +16 (38:22). Ceturtdaļas izskaņā Limbažu komanda bija guvusi uz pusi vairāk punktu nekā gulbenieši (50:25). Pēdējo minūti gan labāk nospēlēja gulbenieši, lielajā pārtraukumā ejot 4 punktus atspēlēja (53:32).

Pēc lielā pārtraukuma spēlē nekas būtiski nemainījās. Limbažu komanda droši kontrolēja spēles gaitu un turpināja audzēt rezultāta starpību un pēc Jāņa Kliesmeta precīza metiena ieguva lielāko vadību spēlē +31 (69:38). Ceturtdaļas beigās gulbeniešiem izdevās atspēlēt 7 punktus un pirms pēdējām desmit minūtēm, atrodoties iedzinējos ar 46:70. Ceturtajā ceturtdaļā gulbenieši turpināja pakaļdzīšanos un lēnām deldēja pārsvaru, spēles 35 minūtē rezultāts vēstīja - 76:59. Trīs minūtes līdz spēles beigām Raimonds Gabrāns iemeta trīs punktu metienu, gulbenieši bija samazinājuši rezultāta starpību līdz 10 punktiem (79:69). Minūti līdz beigās šis pārsvars bija sarucis līdz -6 (80:74), bet brīnumaina izglābšanās tomēr nenotika. Limbažu komanda aukstasinīgi realizēja soda metienus un gala rezultātā uzvarēja - 85:78.

Gulbenes Bukiem šajā spēlē neveicās ar soda metieniem, jo trāpīti tika tikai 9 metieni no 25 izpildītajiem.
Gulbenes komandas labā trīs spēlētāji pārsniedza 10 punktu robežu, bet rezultatīvākais bija Jānis Dilevka 11 punktiem. 10 punktus pievienoja Ingars Aizpurs un Roberts Mednis. Limbažu komandā Armands Ošiņš guva 24 punktus, kā arī izcīnīja 14 atlekošās bumbas un izdarīja 8 rezultatīvas piespēles sakrājot efektivitāti +38. Pēteris Reķis pievienoja 16 punktus.

OC Limbaži - Gulbenes Buki 85-78 (25–16;28–16;17–14;15-32)

Gulbenes Buki: Dilevka 11 (4ab), Aizpurs 10 (7ab),Šteinbergs 8 (5ab),Vīņauds 7,Šulcs 8 (3ab), Bēts 7 (4ab), Mednis 10 (7 ab), Rikveilis 8,Gabrāns 9 (5 rp), Krukovskis, Pušpurs , Dīvāns.

OC Limbaži: Ošiņš 24 (14ab+8ab), Rēķis 16 (5ab), Ikaunieks 13, Brenčs 11+8ab, Silavs 7, Immers 6, Veide 6, Kliesmets 2, Penka, Ozols, Freibergs.

Nākamā spēle 10 novembrī pulksten 14:00 Gulbenē, kad Gulbenes Buki uzņems VEF skolas basketbolistus