Basketbols: "Gulbenes Buki" pieveic Saldus vienību pirmajā ceturtdaļfināla spēlē 1

Latvijas basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) turpinās ceturtdaļfināla spēles un  "Gubenes Buki" 30. martā savās mājās uzvarēja BK Saldus vienību un spēra soli tuvāk pusfinālam. Atbildes spēle notiks 5. aprīlī Saldū.

Šajā spēlē Gulbenes Buku komanda bija savā labākajā sastāvā, jo ierindā bija atgriezušies komandas līderi Ingars Aizpurs, Raimonds Gabrāns un Mikuss Sokolovs.

Pirmā ceturtdaļa iesākās ar Gulbenes Buku 4:0 izrāvienu, atzīmējoties Sandim Bētam un Ingaram Aizpuram. Ceturtdaļas vidū gulbenieši bija panākuši jau sešu punktu pārsvaru 13:7, bet pēc spēles sestajā minūtē jau tika sasniegts +10 (17:7) un Saldus vienībai nācās ņemt minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas turpinājumā gulbenieši turējās stabilā vadībā un pēc desmit spēlētām minūtēm rezultāts bija 25:14 - par labu Gulbenes Bukiem.

Arī otrās ceturtdaļas sākumā turpinājās Gulbenes Buku dominance. Ingars Aizpurs ceturtdaļas vidū izvirzīja gulbeniešus vadībā jau ar sešpadsmit punktu pārsvaru - 37:21 un apgriezienus nesamazināja, puslaiku noslēdzot ar komfortablu pārsvaru - 48:33.

Trešā ceturtdaļas sākās 7:0 izrāvienu Gulbenes komandai - 55:33, pēc kā sekoja minūtes pārtraukums. Gulbenieši turpināja dominēt abos laukuma galos un audzēja pārsvaru. Pirms pēdējām desmit minūtēm gulbenieši bija ieguvuši 25 punktu pārsvaru - 68:43.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā gulbenieši ieguva lielāko vadību spēlē pēc precīza Mika Sokolova metiena - 72:43, un uzvarētājs šajā spēlē bija skaidrs.

Atlikušajā laikā Saldus komanda izdevās rezultāta starpību samazināt, bet gulbenieši svinēja pirmo uzvaru ceturtdaļfinālā - 76:62.

Gulbeniešiem šajā spēlē nospiedošs pārsvars atlekušajās bumbās 48 pret 27, kā arī rezultatīvajās piespēlēs - 19 pret 8. Buku komandai arī divreiz lielāks procents divpunktu metienos - 62% pret 31%.

Par rezultatīvāko spēlētāju Gulbenes Bukos kļuva Ingars Aizpurs ar 17 punktiem, bet 12 punktus pievienoja Mārtiņš Rozenbergs.

Saldus komandā vienīgais, kurš spēja pārsniegt desmit punktu robežu, bija Kaspar Baumanis, kuram 14 punkti.
Gulbenes Buki – Saldus 76:62 (25:14, 23:19, 20:10, 8:19)

Gulbenes Buki: Aizpurs 17 (11 ab), Bēts 10, Rozenbergs 12, Dilevka 7(7ab), Vīņauds 7 (12 ab), Rikveilis 7, Šteinbergs 6, Sokolovs 4, Gabrāns 3, Šulcs 3, Pušpurs, Krukovskis

Saldus: Baumanis 14, Liepa 8, Jurenovskis 8, Feikners 7, Vēveris 6, Kramiņš 6, Zalkovskis 5, Šmīdriņš 4, Metnieks 3, Polis 1, Ķēķis