Basketbols: "Gulbenes Buki" salauž "LU/BS Rīgas" pretestību un uzvar (73:64)

Latvijas basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) 10. martā Gulbenes Buki izbraukumā pieveica LU/BS Rīga ar rezultātu 73:64.

Turnīrā par 1.-12. vietu „LU/BS Rīga” zaudēja vienai no grupas spēcīgākajām vienībām – „Gulbenes Bukiem”. Pirmā ceturtdaļa iesākās ar 5:0 izrāvienu LU komandai, spēles trešajā minūtē mājnieki ieguva lielāko vadību spēlē - 8:2.

Ceturtdaļas turpinājumā gulbenieši atļāva pretiniekiem iemest tikai četrus punktus un pēc desmit spēlētām minūtēm izvirzījās vadībā - 15:12.

Otrā ceturtdaļa bija daudz rezultatīvāka un LU komandai atkal izdevās izvirzīties vadībā - 22:20. Spēle turpinājās ar maziem izrāvieniem, bet ceturtdaļas beigās rezultatīvi spēlēja Ingars Aizpurs un, ejot lielajā pārtraukumā, Gulbenes Bukiem +5 (40:35).

Trešajā ceturtdaļā pirmos piecus punktus guva gulbenieši un ieguva jau +10, pēc kā studentiem nācās ņemt minūtes pārtraukumu.

Spēles turpinājumā gulbenieši tuvāk par septiņiem punktiem pretiniekus nepielaida un ceturtdaļu noslēdz ar +13 (62:49), kas bija lielākā vadība spēlē.

Pēdējās desmit minūtēs studenti centās atspēlēties, un divas minūtes pirms spēles beigām pēc precīza Arta Arnīša trīspunktu metiena panāca cerīgo 63:69. Taču nākamos četrus punktus guva gulbenieši un mierīgi novadīja maču līdz uzvarai - 73:64.

Gulbeniešiem šī bija 15 uzvara 20 nospēlētajos mačos, kamēr studenti cieta 14 neveiksmi. Nākošā spēle Gulbenes Bukiem 15. martā plkst. 20-00, kad Gulbenē viesosies RSU komanda.

Rezultatīvākais Gulbenes Buku komandā bija Ingars Aizpurs, kurš iemeta 25 punktus (2p. 8/13, 3p. 1/2, s.m. 6/9), Sandim Bētam - 16 punkti, Jānim Dilevkam - 14, bet Mikuss Sokolovs atzīmējās ar deviņām rezultatīvām piespēlēm. Mājiniekiem ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Artis Arnītis (2p. 7/12, 3p. 2/4, s.m. 2/5).

LU/BS Rīga – Gulbenes Buki 64:73 (12:15; 23:25; 14:22; 15:11)

LU/BS Rīga: Arnītis 22, Dambis 10, Bērze 10, Ramza 10, Kampuss 6, Koļesinskis 4, Bodrovs 2, Slivackis

Gulbenes "Buki": Aizpurs 25, Bēts 16,Sokolovs 6 (9rp), Vīņauds 6 (5ab), Šulcs 2 (5ab),Gabrāns 2, (5rp)Šteinbergs 3rp, Dilevka 14 (4ab), Rozenbergs 2, Krukovskis