Basketbols: "Gulbenes Buki" spraigā cīņā uzvar RSU basketbolistus (72:66)

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā (LBL2) 19. decembrī Rīgā tika aizvadīta basketbola spēle, kurā Gulbenes Buki izcīnīja svarīgu uzvaru pār RSU basketbolistiem ar rezultātu 72:66.

Abām komandām šī bija nozīmīga spēle, jo gulbeniešu zaudējuma gadījumā RSU basketbolisti panāktu viņu turnīra tabulā. Gulbenieši uz šo spēli bija ieradušies praktiski labākajā sastāvā, spēlei nebija pieteikts traumētais Nauris Rikveilis.

Spēles sākumā RSU basketbolisti izvirzījās vadībā ar 6:2, bet tad gulbenieši atbildēja ar 8:0 izrāvienu un pārņēma vadību (10:6). Ceturtdaļas turpinājumā norisinājās līdzīga cīņa un nevienai komandai neizdevās atrasties vadībā ar vairāk nekā piecu punktu pārsvaru. Ceturtdaļa noslēdzās ar RSU minimālu pārsvaru - 17:16.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēkošanās, bet ceturtdaļas vidū gulbenieši ieguva četru punktu pārsvaru (27:23), pēc kā tika pieprasīts minūtes pārtraukums. Ceturtdaļas beigās komandas apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem, bet nelielu pārsvaru izdevās noturēt gulbeniešiem, ejot lielajā pārtraukumā - minimāls pārsvars (+ 2) - 37:35.

Otrā puslaika sākumā RSU basketbolisti veica (8:0) izrāvienu un izvirzījās vadībā - 41:37, pēc kā gulbeniešiem nācās ņemt minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas vidū rīdzinieki ieguva lielāko vadību spēlē (+9) - 51:42, pēc kā atkal tika pieprasīts minūtes pārtraukums. Līdz ceturtdaļas beigām Gulbenes Buki ar kopējiem spēkiem un agresīvu aizsardzību rezultāta starpību samazināja līdz viena metiena tiesai - 52:54.

Ceturtā ceturtdaļa atkal iesākās ar (8:0) izrāvienu, bet šoreiz to paveica Gulbenes Buki un izvirzījās vadībā ar 60:54. Spēles turpinājumā RSU basketbolisti atkal atguvās un ceturtdaļas vidū atpalika vairs tikai ar (-2) - 60:62.

Spēles pēdējās piecas minūtes daudz agresīvāk nospēlēja gulbenieši, iegūstot arī lielāko vadību spēlē (+7) - 71:64, kad precīzs no trīs punktu līnijas bija Raimonds Gabrāns. Pēdējā spēles minūtē RSU basketbolisti nespēja pietuvoties un Gulbenes Buki svinēja uzvaru ar rezultātu 72:66. Gulbenes “Buki” ar piecām uzvarām un trīs zaudējumiem pašlaik ieņem otro vietu LBL 2 turnīra tabulā.

Gulbenes komanda šajā spēlē bija labāka cīņā pie groziem - 48-36, kā arī daudz precīzāk izpildīja soda metienus (11-14) pret (9-19).

Gulbeniešiem rezultatīvākais bija Ingars Aizpurs, kurš guva 20 punktus izcīnīja 11 bumbas pie groziem, kā arī atdeva 7 rezultatīvas piespēles. Raimonds Gabrāns pievienoja 14 punktus un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

RSU komandā visu spēli nospēlējušais Kristaps Jurjāns aizvadīja daudzpusīgu spēli, guva 18 punktus, pārtvēra 7 bumbas, bloķēja 4 metienus un atdeva 4 rezultatīvas piespēles.

RSU - Gulbenes "Buki" 66:72 (17:16, 18:21, 19:15, 12:20)

RSU : Jurjāns 18 (7ab+7pb+4rp+4bm) A.Ginters 11,Šapovalovs Blodons 8, Lācis 7, R.Ginters 5 (9ab+6rp), Vītoliņš 5, Blumbergs 2, Šķipars, Vegners, Brumermanis.

Gulbenes "Buki": Aizpurs 20 (11 ab+7rp EFF +28), Gabrāns 14 (4ab+5rp), Bēts 9 (4 ab), Vīņauds 5, Mednis 4 (9 ab), Šulcs 4, Šteinbergs 7, Dilevka 5+7ab, Rozenbergs 4 Krukovskis,