Basketbols: "Gulbenes Buki" svin grūtu uzvaru (86:82) 3

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 23. novembrī Gulbenē notika spēle, kurā Gulbenes Buki uzņēma BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF basketbolistus. Pirmajā tikšanās reizē gulbenieši uzvarēja rīdziniekus ar rezultātu 96:57, un pretinieki bija noskaņojušies aizvadīt labāku spēli.
Gulbeniešiem šajā spēlē nācās iztikt bez Ingara Aizpura, Naura Rikveiļa un Roberta Medņa, kas noteikti ietekmēja spēli.

Spēles rezultātu atklāja Mārtiņš Vīņauds ar precīzu metienu no groza apakšās, tad divas reizes no tālās distances precīzi bija viesi un izvirzījās vadībā ar 6:4. Lielāko pārsvaru rīdzinieki sasniedz pēc precīza Riharda parādnieka 2+1 gājiena (11:8.)

Spēles turpinājumā gulbenieši veica 6:0 izrāvienu, un spēles piektajā minūtē pēc precīza Jāņa Dilevkas metiena Gulbenes Buki bija vadībā ar 14:11, pēc kā tika pieprasīts minūtes pārtraukums.

Ceturtdaļas turpinājumā viesi nedaudz pārņēma iniciatīvu un noslēdza to savā labā - 20:19. Otrās ceturtdaļas sākumā pēc precīza Mārtiņa Krīmiņa tālmetiena viesi atguva lielāko pārsvaru spēlē - 28:25, bet spēles turpinājumā labāk spēlēja mājas komanda un, lielajā pārtraukumā ejot, bija iekrājusi +10 (46:36).Otrā puslaika sākumā pēc precīza Sanda Bēta tālmetiena Gulbenes Buki ieguva lielāko vadību spēlē 54-40, pēc kā tika pieprasīts minūtes pārtraukums. Tas deva rezultātu un, rīdzinieki veica 10-2 izrāvienu, rezultātā panākot -6 50-56. Minūtes pārtraukumu jau nācās ņemt Gulbenes Bukiem. Atlikušajā laikā komandas vienādi sadalīja punktus un pirms pēdējām desmit minūtēm gulbenieši atradās vadībā 64-58.

Ceturto ceturtdaļu atkal veiksmīgāk iesāka rīdzinieki, un pēc precīza līdera Mārtiņa Krūmiņa metiena izvirzījās vadībā ar rezultātu 67:66. Spēlei turpinoties, notika līdzīga spēkošanās, bieži mainoties vadībai. Četras minūtes līdz spēles beigām viesi atradās vadībā ar 74:71. Atlikušajās minūtēs aukstasinīgāk nospēlēja pieredzējušie „Buki” un svinēja grūtu uzvaru - 86C82.

Gulbeniešiem šī bija astotā uzvara deviņās spēlēs un viņi nostiprinājās otrajā vietā C grupa LBL 2 līgā.

Gulbenes Buki šajā spēlē bija pārāki vairākos statistikas rādītājos, cīņa par atlekušajām bumbām tika uzvarēta 43-30, tika izdarīts par 8 rezultatīvām piespēlēm vairāk 18 pret 10.
Gulbenes komandas labā pieci spēlētāji pārsniedza 10 punktu robežu, bet rezultatīvākais bija Sandis Bēts ar 18 punktiem, bet 17 punktus pievienoja Kristiāns Šulcs.

Rīgas komandā rezultatīvākais Mārtiņš Krūmiņš ar 27punktiem, bet 18 punktus pievienoja Elvijs Frīdenbergs.

Gulbenes Buki – BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF 86:82 (19–20;27–16;18–22;22-24)
Gulbenes Buki: Dilevka 11(9ab+2bm), Vīņauds 12 (11ab +7rp),Šulcs 17 (5ab) Bēts 18 (4ab), Rozenbergs 6 (6ab+4rp), Gabrāns 11 (4 rp), Krukovskis, Pušpurs 2, Kalniņš, Dīvāns

BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF : Krūmiņš 27 (8ab+4rp), Frīdenbergs 18, Parādnieks 12, Žebers 7, Klagišs 5, Grīnfelds 6, Alsbergs 5, Rūsiņš 2

Nākamā spēle Gulbenes Bukiem 8. decembrī pulksten 16:00, kad Gulbenē būs jātiekas ar C grupas līderiem OC Limbaži.