Basketbols: "Gulbenes Buki" uzvar Ogri

Ceturtdien, pirmajā marta spēlē, Gulbenes Buki sīvā cīņā pārspēja Ogres BS komandu, ar rezultātu 61:58. Lielisku spēli aizvadīja komandas kapteinis Gundars Rauza - viņa kontā 24 punkti.

Atšķirība no trešdienas spēles, šoreiz veiksmīgāks spēles sākums padevās viesiem, pēc pirmajām piecām minūtēm izvirzoties vadībā jau ar 11:2. Taču Buki ātri vien "atguvās" - veicot nelielu izrāvienu un samazinot rezultāta starpību līdz 4 punktiem (10:14). Šāda rezultāta starpība tika nosargāta līdz pat ceturtdaļas izskaņai, kad ar precīzu tālmetienu, līdz ar perioda beigu signālu, Nauris Rikveilis samazināja viesu pārsvaru līdz minimumam - 17:18.

Arī otrās ceturtdaļas sākums labāks padevās ogrēniešiem, kad pirmajās minūtēs Jaundālders un ĶIploks atguva viesiem 6 punktu pārsvaru (19:25). Ceturtdaļas vidusdaļā ar iespaidīgu slam-dunk atzīmējās Sīpoliņš (22:31), taču šis gājiens vairāk uzkūdīja Bukus. Jau nākamajās 2 minūtēs viesu pārsvars tika sadeldēts jau atkal līdz 4 punktiem (29:33). Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 29:35.

Pēc lielā pārtraukuma Gulbenes komanda, intensīvi darbojoties aizsardzībā, beidzot panāca viesus, trešās ceturtdaļas vidū izvirzoties vadībā ar 37:35. Lai gan ceturtdaļas izskaņā Ogres komandai Raimonds Pabrieža izpelnījās tehnisko piezīmi, kas Bukiem ļāva vēl mazliet palielināt pārsvaru (41:38), tomēr līdz ar perioda beigu signālu jau atkal bumba tika raidīta grozā no tālās distances, šoreiz gan Gulbenes grozā, tādējādi izlīdzinot rezultātu pirms spēles pēdējām desmit minūtēm - 41:41.
Pēdējās ceturtdaļas sākums aizritēja līdzīgi kā pirmajā puslaikā - Ogres BS atguva vadību spēlē - 46:51. Taču šoreiz Bukiem lieliski nospēlēja Normunds Lišiks, gūstot 8 punktus pēc kārtas un samazinot rezultāta starpību jau atkal līdz minimumam - 54:55. Spēles izskaņā Buki ar lielisku darbību aizsardzībā un soda metienu palīdzību ne tikai atguva vadību spēlē, bet arī svinēja skaistu uzvaru - 61:58.

Piektdien, 2. martā, Bukiem paredzēts vēl viens grūts pārbaudījums - Rīgā, stājoties pretī pašreizējiem turnīra tabulas līderiem Barons/Kvartāls komandai, kas vakar, cīņā par 1. vietu turnīra tabulā, viesos pārspēja Ventspils augstskolas komandu (72:76).

Spēlei līdzi varēsim sekot arī on-line: Latvijas Basketbola savienība

Bet nākošā Gulbenes Buku mājas spēle būs 17. martā, sestdienā, plkst 14:00, kad savā laukumā uzņemsim BK VEF.
Gulbenes Buki - Ogres BS (17:18; 12:17; 12:6; 20:17)

Gulbenes Buki: Rauza 24p., Lišiks 10p., Rikveilis 9p., Kalniņš 7p., Sniķis 6p.+7AB, Kaļva 5p., Pētersons 7AB., Šmagris.