Basketbols: "Gulbenes Buki" zaudē cīņā pret RSU

Šodien, 8. martā, Gulbenes Buki aizvadīja spēli Rīgā pret Rīgas Stradiņa universitātes komandu. RSU komanda guva uzvaru spēlē ar rezultātu 80:52.

Komandu sākumsastāvi:
Gulbenes Buki: Einārs Kaļva, Mārtiņš Pētersons, Kaspars Kalniņš, Normunds Lišiks, Alvis Šmagris.
RSU: Kristaps Jurjāns, Mārtiņš Vīnbergs, Juris Šapovalovs, Gatis Upesleja, Mārcis Benefelds.

Mājinieki spēli iesāka pārliecinoši, līdz pirmās ceturtdaļas vidum sasniedzot 6 punktu pārsvaru (10:4). Līdzīgs spēles scenārijs turpinājās arī atlikušajās minūtēs, noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 22:13.

Otrās ceturtdaļas sākumā Alvis Šmagris realizējot tālmetienu samazināja rezultāta starpību līdz -6 (26:20). Ceturtaļas vidusdaļā, pateicoties Mārtiņa Vīnberga nopelnītajai piezīmei, Bukiem vēlreiz izdevās samazināt rezultāta starpību (30:25). Pirmajam puslaikam punktu pielika Mārtiņš Pētersons ar precīzu metienu no groza apakšas - panākot Bukiem uzvaru otrajā ceturtdaļā un -4 pēc nospēlētām 20 minūtēm (35:31).

Trešo ceturtdaļu RSU komanda iesāka ar nelielu izrāvienu 8:0, tādējādi sasniedzot jau atkal 12 punktu pārsvaru (43:31). Bukiem pretinieku iniciatīvu uz mirkli izdevās apturēt ar precīziem tālmetieniem (46:37), taču ceturtdaļas otrā pusē mājinieki, jau atkal veicot izrāvienu, šoreiz ar 10:0, panāca jau 19 punktu pārsvaru (56:37). Trešā ceturtdaļa tika noslēgta ar rezultātu 57:40.
Pēdējās ceturdaļas sākumā Buki vēl reizi samazināja rezultāta starpību līdz -15 (59:44), taču atlikušajā spēles laikā mājinieki spēja vēl vairāk palielināt pārsvaru, uzvarot spēlē ar rezultātu 80:52.

Pirms nākošās mājas spēle 17. martā, plkst. 14:00, pret BK VEF, Buki aizvadīs vēl vienu spēli izbraukumā pret Valmieras BSS, kas paredzēta 15. martā Valmierā, spēles sākums plkst. 18:30.

RSU - Gulbenes Buki 80:52 (22:13; 13:18; 22:9; 23:12)

Gulbenes Buki: Kaļva 12p., Kalniņš 11p.+7AB, Lišiks 11p., Šmagris 10p., Pētersons 4p., Ivanovs 3p., Kokorevičs 1p., Graumanis.

RSU: Jurjāns 18p., Benefelds 15p., Vīnbergs 14p., Upesleja 12p., Vilks 8p., Kolbergs 6p., Zālītis 5p., Eglītis 2p., Šapovalovs, Purenkovs.