Basketbols: "Gulbenes bukiem"- sestā uzvara deviņos mačos

Ar uzvaru jauno gadu iesākuši Gulbenes “Buki”, kas 7. janvārī izbraukumā Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionātā pieveica basketbola klubu „Jelgava” ar rezultātu 82-75.

Pirms mača Jelgavnieki ieņēma trešo pozīciju turnīra tabulā ar , kamēr Gulbenes “Buki” – sesto. Pirmos punktus spēlē guva mājinieki, atzīmējoties Salvim Mētram, uz ko gulbenieši atbildēja ar precīzu trīs punktu metienu Ingara Aizpura izpildījumā, kurš iemeta pirmos astoņus punktus „Gulbenes Buku” labā. Pēc piecām nospēlētajām minūtēm „Jelgava” bija iedzinējos ar 6:13, taču ceturtdaļas beigas labāk nospēlēja mājinieki un rezultāta starpību sadeldēja līdz – 1 (17:18).

Otrās ceturtdaļas sākumā iniciatīvu pārņēma Jelgavnieki un pārņēma vadību. Ceturtdaļas vidū pēc Jāņa Bērziņa precīza trīs punktu metiena Jelgavniekiem izdevās panākt savu lielāko vadību spēlē +6, četras minūtes pirms lielā pārtraukuma – 33:27, taču atlikušajā laikā „Gulbenes Buki” veica fantastisku 16:0 izrāvienu, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija + 10 43-33 par labu Gulbeniešiem, kuriem tā bija lielākā vadība spēlē.

Trešās ceturtdaļas sākumā Jelgavnieki veica 7-0 izrāvienu un rezultātā pietuvojās līdz -3 40-43, pēc kā gulbenieši bija spiesti ņemt minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas vidū Jelgavas komanda jau bija atguvusi vadību 51:47, pēc kā atkal tika pieprasīts minūtes pārtraukums. Spēles turpinājumā sekoja līdzīga cīņa, bet mājiniekiem pirms noslēdzošās ceturtdaļas atkal piederēja pārsvars – 63:60.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā neliels pārsvars piederēja jelgavniekiem, bet gulbenieši nepiekāpīgi deldēja rezultāta starpību. Trīs minūtes līdz spēles beigām pēc Ingara Aizpura precīza trīs punktu metiena gulbenieši atkal izvirzījās vadībā 70:68 un vairs neatskatījās atpakaļ. Veiksmīgi ceturtdaļas beigas nospēlēja Raimonds Gabrāns un Mārtiņš Vīņauds, kuri divatā guva komandas pēdējos 12 punktus un nodrošināja uzvaru - 82:75.

Jelgavniekiem šis bija 4 zaudējums 10 spēlēs, kamēr, Gulbenes “Bukiem” šī bija sestā uzvara deviņos mačos.
Par rezultatīvāko Gulbeniešu rindās kļuva Ingars Aizpurs, kurš iemeta 21 punktu, Jānis Dilevka pievienoja 20 punktus un septiņas atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais „Jelgavai” – Andris Justovičs ar 20 punktiem, bet Armandam Seņkānam 14 punkti.

Gulbeniešiem šajā spēlē liels pārsvars izpildītajos soda metienos 21/25 pret 8/9, kā arī pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām 41 pret 31.

BK Jelgava/LLU – Gulbenes Buki 75:82 (17:18; 16:25; 30:17; 11:22)

BK Jelgava/LLU: Justovičs 20, Seņkāns 14, Bērziņš 13, Kravinskis 11, Krūmiņš 5, Neimanis 5, Mētra 5, Avotiņš 2, Ganuļevičs, Bitītis, Enģelis.

Gulbenes "Buki": Aizpurs 21 (4 ab), Dilevka 20+7ab,Gabrāns 11 (6ab+6rp), Bēts 6 (3ab+3rp), Vīņauds 11 (4ab), Mednis 6 (7 ab), Šulcs 5,Šteinbergs 2(5ab) Krukovskis, Pušpurs

Nākošā spēle Gulbenes Bukiem 13. janvārī Gulbenē plkst. 14-00, kad uzņems LU/BS Rīga basketbolistus.