Basketbols: gulbenieši Latvijas III Olimpiādes atlases pirmajā kārtā izcīna trīs uzvaras

Divas aizvadītās nedēļas nogales Valmierā Latvijas III Olimpiādes kvalifikācijas pirmajā posmā basketbolā vīriešiem trīs uzvaras izcīnīja Gulbenes novada komanda, kas ar 100:52, 123:48 un 77:76 pārspēja attiecīgi Daugavpils, Rugāju novada un Valmieras komandas.

Olimpiādē Liepājā 7.un 8.jūlijā medaļas sadalīs četras Republikas spēcīgākās pilsētu un novadu komandas, kas finālturnīram kvalificēsies pēc divām priekšsacīkšu kārtām. Vīriešu turnīra priekšsacīkstēm pieteikušās 28 komandas. Pirmajā posmā izveidotas astoņas apakšgrupas, kas sacentās apļa turnīros un kuru uzvarētāji kvalificējās pusfinālam.

Pirmajā kvalifikācijas spēlē Gulbenes novada komanda ar 100:52 viegli pieveica Daugavpils komandu, bet ar 123:48 sagrāva Rugāju novada vienību. Atbildīgākā spēle norisinājās pagājušajā sestdienā pret Valmieru.

Kā jau iepriekš tika prognozēts, mačs bija saspringts un spēles liktenis izšķīrās tikai pēdējās sekundēs. Pirmās spēles minūtes veiksmīgāk laukumā aizvadīja gulbenieši, panākot 5:0, tomēr nekāda bēgšana neizdevās, jo ātri vien valmierieši panāca mūsu spēlētājus, kā arī izvirzījās vadībā, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar rezultātu 21:17.

Arī otrās desmit minūtes mazliet veiksmīgāk aizvadīja mājinieki un, puslaikā ejot, - jau sešu punktu deficīts (41:48). Pēc garā pārtraukuma Gulbenes basketbolisti, izcili spēlējot aizsardzībā, panāca neizšķirtu (60:60). Pēdējā ceturtdaļā spēle „sākās no jauna".

Veiksmīgāki sākotnēji izrādījās gulbenieši, panākot jau pieklājīgu pārsvaru - 73:63, tomēr tik viegli nepadevās arī Valmieras sportisti un pamanījās pietuvoties līdz pat viena punkta pārsvaram, kas bija pietiekami, lai Gulbenes novads svinētu uzvaru ar rezultātu 77:76.

Pirmās trīs uzvaras komandai izcīnīja Ingars Aizpurs, Māris Baranovskis, Kaspars Kalniņš, Raimonds Gabrāns, Artūrs Lūsis, Artūrs Brūniņš, Gundars Rauza, Normunds Lišiks, Jurijs Aleksejevs, Māris Sniķis, Mārtiņš Pētersons, Pāvels Veselovs, Daumants Dreiškens un Alvis Šmagris.

„Spēles sākums mums padevās vieglāk un likās, ka spēlētājiem būs tā arī turpinājumā, bet Valmiera aizgāja mums priekšā un bija priekšā līdz pat spēles 29. minūtei. Trešās ceturtdaļas beigās veiksmīgāk nospēlējām aizsardzībā un tikām pie vairākiem viegliem punktiem. Tanī brīdī notika spēles lūzums par labu mums. 4 ceturtdaļas sākumā pārņēmām vadību un izgājām priekšā ar 10 punktu pārsvaru. Šķiet, ka komanda atkal nomierinājās, bet valmierieši nedomāja padoties un pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem sāka rezultāta starpību sadeldēt.

Spēles beigās realizējām tikai trīs no septiņiem soda metieniem, kas atkal lika kļūt drusku nervoziem gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, lai gan tieši aizsardzība ļāva mums šo spēli uzvarēt. Kas attiecas uz spēli kopumā un spēlējot pret tādu komandu kā Valmiera, tomēr prasās vairākas iestrādes, lai izmisuma brīžos būtu iespējams ko mainīt. Šoreiz nācās iztikt ar spēlētāju individuālo meistarību. Jāteic, ka šoreiz nevienam no spēlētājiem spēle īsti nevedās. Epizodiski veiksmīgāks bija te viens, te atkal kāds cits. Pietrūka savstarpējas sapratnes un uzticēšanās. Lai arī rezervē mums bija pietiekami daudz ar ko variēt, tā īsti savu potenciālu apliecināt neizdevās nevienam. Esmu pateicīgs komandai par parādīto raksturu un iekļūšanu nākamajā kārtā!" tā pēc uzvaras pār Valmieras vienību izteicās Gulbenes novada galvenais treneris Arvis Steckis.

Jau šīs nedēļas nogalē turpināsies otrās kārtas spēles divās grupās. Gulbenes novada komanda spēkiem mērosies ar Rēzeknes, Cēsu un Limbažu vienībām. Grupas uzvarētāji kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvēji 19.jūnijā spēlēs savā starpā, sadalot trešo ceļazīmi.