Basketbols: ir sācies Gulbenes novada čempionāts 7

27.martā ar vīriešu un sieviešu spēlēm sākās Gulbenes novada 2011.gada basketbola čempionāts, kas pulcinājis gan esošos, gan bijušos Gulbenes novada basketbolistus. Turnīrā bija pieteikušās 10 kungu un četras dāmu komandas. Kungu komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, čempionāta nolikums paredz, ka apakšgrupās tiek izspēlēts aplis un no katras apakšgrupas labākās divas komandas iekļūst pusfinālā, kur izspēlēs „krustu" un vēlāk jau cīnīsies par vietām. Dāmas, savukārt, izspēlēs divus apļus. Foto šeit.

Kopumā paredzēti trīs sabraukumi no kuriem pirmais jau ir aizvadīts un neapšaubāmi intriga jau ir radīta, jo netrūka saspringtas spēles, kur uzvarētāji noskaidrojās tikai pēdējās sekundēs vai pat pagarinājumā.

Dāmas aizvadīja četras spēles, katra komanda pa divām. Divas uzvaras izcīnīja Sporta centra komanda.

Pirmajā mačā ar Druviena/Lizums vienību uzvara nāca viegli. Spēle noslēdzās ar rezultātu 61:8, rezultatīvākā spēlētāja ar 25 punktiem bija Vija Kalniņa, druvienietēm - Līnai Bergai 6 punkti.

Savukārt, otrajā svētdienas spēlē ar Ģimnāzijas jaunietēm cīņa bija līdz pēdējai sekundei. Pāris sekundes pirms beigu signāla V.Kalniņas roka uz soda metiena līnijas nenodrebēja un viņa guva divus punktus, kas izvirzīja Sporta centra dāmu komandu vadībā, un spēle noslēdzās ar rezultātu 31:30. Rezultatīvākās spēlētājas V.Kalniņa (15 punkti) un Madara Umure (Ģimnāzija, 10 punkti).

Ģimnāzistes savā otrajā svētdienas spēlē ar rezultātu 32:20 pārspēja Beļavas komandu, kur ar 12 gūtiem punktiem uzvarētājām izcēlās Žanete Tomsone. Pēdējā sieviešu spēlē Beļava ar 34:15 pārspēja Druviena/Lizums vienību.

Kungiem pirmajā apakšgrupā spēkiem mērojas Lejasciema, Rūsiņa, Gulbenes n. BJSS 1992./93.; 1995. un 1996.dzimušo komandas, kas svētdien aizvadīja piecas spēles. Pirmajā spēlē tikās Lejasciema un Gulbenes n. BJSS 95 komandas.

Jau ar pirmajām spēles minūtēm vadību pārņēma lejasciemieši, kuru izdevās pārliecinoši noturēt arī visu atlikušo spēli. Mačs noslēdzās ar rezultātu 80:(21 punkts), sporta skolas komandā labākais punktu guvējs bija Sandis Icaks (8 punkti).

Otrajā spēlē Gulbenes novada BJSS 1992./93. vecākās grupas komanda diezgan viegli tika galā ar saviem sporta skolasbiedriem, kas dzimuši 1996.gadā, pārspējot ar rezultātu 73:45. Uzvarētājiem ar 14 punktiem izcēlās Raimonds Pušķis, bet zaudētāju komandā 17 punktus guva Kaspars Paegle.

Trešajā spēlē tikās potenciāli spēcīgākās šīs apakšgrupas komandas Lejasciems un Gulbenes n. BJSS 1992./93., kas viesa cerības redzēt saspringtu un aizraujošu spēli. Gaidītā intriga saglabājās visu spēli, jo mačs noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, tomēr pagarinājumā pieredze svinēja uzvaru pār jaunību un Lejasciems ar 67:60 svinēja uzvaru. Uzvarētājiem Agra Kazāka kontā 29 punkti, zaudētājiem rezultatīvākais ar 25 gūtiem punktiem bija Ingars Aizpurs.

Paralēli uz otra laukuma norisinājās vēl viena šīs apakšgrupas spēle starp Rūsiņu un Gulbenes n. BJSS 1995. Šajā mačā Rūsiņš ļoti pārliecinoši triumfēja ar rezultātu 86:23. Otro uzvaru Rūsiņš svinēja svētdienas pēdējā mačā, kad ar rezultātu 81:37 pārspēja Gulbenes n. BJSS 96 komandu.

Otrajā apakšgrupā tikās Stāmerienas, Gulbenes lokomotīves, Tirza/Lizums, Gulbenes n. BJSS 1994 un Respect you komandas, kas arī aizvadītas piecas savstarpējās spēles. Pirmajā mačā Stāmeriena ar rezultātu 79:53 pārspēja sporta skolas 1994.gadā dzimušo jauniešu komandu. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētājkomandā ar 36 gūtiem punktiem bija Artūrs Lūsis, bet jauniešiem visvairāk punktus guva (20) Mārtiņš Pētersons.

Otro spēli aizvadīja Gulbenes Lokomotīves un Respect you komandas. Nopietnu handikapu neizdevās gūt nevienai komandai, tomēr pēc pirmā puslaika ar 31:23 vadībā izvirzījās Respect you basketbolisti. Trešo ceturtdaļu mazliet labāk nospēlēja Lokomotīves, taču spēlē uzvaru nosargāt izdevās Respect you komandai, svinot uzvaru ar rezultātu 55:46.

Trešajā spēlē tikās Stāmeriena un Tirza/Lizums komandas. Arī šajā spēlē vadībā jau ar spēles pirmajām minūtēm izvirzījās stāmerienieši, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 71:49. Rezultatīvākie komandu spēlētāji bija A.Lūsis (24 punkti), Gundars Rauza (23 punkti, abi Stāmeriena) un Gatis Grīnbergs (17 punkti, Lizums/Tirza).

Uz otra laukuma paralēli norisinājās spēle starp Gulbenes Lokomotīvēm un Gulbenes n. BJSS 1994 komandām. Pirmajā puslaikā vadībā ar 30:25 bija sporta skolas jaunieši, trešo ceturtdaļu mazliet labāk nospēlēja Lokomotīves, tomēs pēdējā izšķirošajā ceturtdaļā pietiekamu pārsvaru guva sporta skolas audzēkņi, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 67:51.

Pēdējā šīs apakšgrupas spēle bija aizraujoša un saspringta, tajā tikās Tirza/Lizums un Respect you komandas. Pirmajās septiņās minūtēs divu punktu handikapu ieguva Respect you, pēc puslaika viena punkta pārsvars Tirzas/Lizuma vienības. Trešo ceturtdaļu nospēlēja komandas līdzīgi, viss izšķīrās spēles pēdējās sekundēs, kur soda metienā precīzs bija Respect you spēlētājs Krišs Matisons, izvirzot savu komandu vadībā ar rezultātu 44:43. Līdz ar to Respect you svinēja jau savu otro uzvaru turnīrā. Rezultatīvākie uzvarētājiem bija K.Matisons un Sandis Bukšs (15 punkti), bet Tirzas/Lizuma komandā 15 punkti G.Grīnberga kontā.