Basketbols: NATO kausā – 5.vieta

Mūsu basketbola komanda “Gulbenes buki/ BJSS” pagājušajā nedēļā piedalījās NATO kausa izcīņā Beļģijā, NATO centrālajā Eiropas bāzē – SHAPE. Turnīrā tika iegūta 5.vieta.

Jau rakstījām, ka šajā starptautiskajā basketbola turnīrā šogad piedalījās deviņas komandas – Latvija, Lietuva, Itālija, ASV, Francija, Beļģija, Kanāda, Kuveita un Lielbritānija. Mūsu komanda, pārstāvot Latvijas valsti, cīņas uzsāka vienā grupā ar ASV un Kanādu.


Pirmajā spēlē, tiekoties ar Kanādas komandu, mūsu komanda guva uzvaru ar rezultātu 85:66. Nākamajā spēlē viņiem pretim stājās Amerikas komanda, kuru diemžēl neizdevās pārspēt, spēles rezultāts 65:99. Tādējādi apakšgrupā gulbenieši ierindojās 2.vietā. Ceturtdaļfinālā mūsu basketbolistiem nācās spēlēt pret Kuveitas komandu.


“Šajā spēlē minūti līdz beigām mums vēl bija +8, taču beigās diemžēl zaudējām par trīs punktiem. Negribu nevienam neko pārmest. Varbūt kaut kur pietrūka pieredzes un nedaudz arī sportiskās veiksmes, bet paši zaudējām šo spēli, neko nevar darīt. Protams, tas bija ļoti sāpīgs zaudējums,” stāsta komandas galvenais treneris Artūrs Brūniņš.


“Pēc tam mums bija jāspēlē ar Franciju par 5.vietu. Jaunekļiem nebija viegli saņemties pēc tāda zaudējuma, taču viņi to izdarīja – saņēmās un uzvarēja par 19 punktiem, turnīru pabeidzot 5.vietā. Kopsummā, protams, ar rezultātu neesmu īpaši apmierināts, jo, redzot pārējās komandas un mūsu sastāvu, mēs bijām pelnījuši tikt trijniekā, taču paši diemžēl nepaņēmām to, kas mums pienācās. Taču pieredzes ziņā šis turnīrs jāvērtē ar plusa zīmi. Arī sāpīgais zaudējums jauniešiem deva lielu pieredzi. Tāds ir sports, ne vienmēr notiek tā, kā gribētos.”


Turnīrā 1.vietu izcīnīja ASV, 2.vietu ieguva Lietuva, 3.vietu – Itālija, 4.vietā – Kuveita, 5.vietā – mūsu basketbolisti, 6.vietā – Francija, 7.vietā – Kanāda, 8.vietā – Lielbritānija un 9.vietā – Beļģija.


Sestdien, 13.decembrī, pulksten 13.00 mūsu komanda mājās spēlēs pret komandu “DSN/ Sporta bode”.


Jau rakstījām, ka komandai Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā ir atlikušas pēdējās trīs spēles.


“Ar pēdējām spēlēm diemžēl esam sarežģījuši sev situāciju turnīra tabulā. Lai tiktu nākamajā kārtā, pēdējās trīs spēles būs tiešām ļoti smagas. Jāmēģina uzvarēt visas komandas, lai droši justos. Kā ies – tad jau redzēs! Gatavojamies un domāju, ka viss būs kārtībā. Manuprāt, arī turnīrs Beļģijā jauniešiem varētu nākt par labu. Viņi varbūt būs drošāki, aktīvāki un agresīvāki laukumā, jo Beļģijā nācās spēlēt pret spēcīgiem pretiniekiem,” saka treneris, aicinot visus nākt un atbalstīt komandu sestdienas spēlē. Komandai būs ļoti nepieciešams savu līdzjutēju atbalsts.

Pievieno komentāru

Sports