Basketbols: norit novada čempionāta spēles 9

Sestdien, 1.aprīlī, sākās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Pirmās divas uzvaras izcīnīja pagājušā gada otrā vietas ieguvēji “Brālis” un kaimiņu novada komanda Alsviķi/Steelconstructor.

Šogad čempionātam pieteikušās astoņas komandas, kas savstarpēji izspēlēs apli, bet pusfinālos un finālos tiksies labākās četras komandas.

Sestdienas pirmajā cīņā tikās ilggadējie novada čempioni Nareka un pagājušā gada trešās vietas ieguvēji Beļava. Spēli pārliecinoši iesāka Nareka, pēc pirmās ceturtdaļas 20:11. Otrajās astoņās minūtēs Beļavai izdevās 3 punktus atspēlēt 36:30 (Nareka). Pēc garā pārtraukuma ļoti rezultatīvi laukumā darbojās beļavieši, gūstot 20 punktus, turpretī Nareka grozā raidīja vien 11 punktus. Pēc nospēlētas trešās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja 47:50 (Beļava). Pēdējā ceturtdaļā spriedzi neizturēja beļavieši. Neprecizitāte un kļūdas liedza sagaidīt pozitīvu iznākumu. Savukārt Narekas spēlētāji aukstasinīgi aizvadīja pēdējās astoņas minūtes laukumā un svinēja uzvaru ar rezultātu 66:58. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 19 punktiem bija Mārtiņš Rozenbergs, 17 punkti Naurim Rikveilim. Beļaviešiem Kristaps Pugačs guva 18 punktus, bet Artūrs Ozoliņš komandas labā realizēja 17 punktus.

Čempionāta otrajā mačā tikās komandas “Brālis” un “Standarts”. Abas komandas bija noskaņojušās sīvai cīņai, tomēr ar panākumiem tas vainagojas Brālim. Jau pirmajā ceturtdaļā tika iegūts astoņu punktu pārsvars “Brālis” vienībai (20:12). Otrajā astoņminūtē “Standartam” izdevās rezultāta starpību ļoti sadeldēt (37:35, Brālis). Pēc pārtraukuma Brālis komanda atkal spēja atgūt pārsvaru (57:45), ko izdevās noturēt līdz pat beigu signālam (75:63). Spēle noslēdzās ar Brālis uzvaru un asu vārdu uzbrukumu. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 26 punktiem bija Mikus Freijs, 24 punkti Jānim Dumburam. Standarts komandā 17 punkti Normundam Lišikam, bet 11 punkti Mārtiņam Kromulim.

Trešā cīņa norisinājās starp Rūsiņu un BJSS. Ievērojamu pārsvaru Rūsiņš guva jau pirmajā ceturtdaļā (17:9), arī nākamajās astoņās minūtēs daudz rezultatīvāk darbojās Rūsiņa spēlētāji (36:20). Trešajā ceturtdaļā Rūsiņš liedza jebkādas BJSS darbības, uzvarot ar 24:8 (61:27). Pēdējo cēlienu abas komandas aizvadīja daudzmaz mierīgā režīmā un mačs noslēdzās ar Rūsiņa uzvaru (75:36). Uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Māris Millers, 12 punkti Arvim Rudzītim. BJSS komandas rezultatīvākie spēlētāji ar 8 punktiem bija Rinalds Ozers un Edijs Dīvāns.

Ceturtais sestdienas mačs risinājās starp Beļavas un Alsviķi/Steelconstructor vienībām. Spēles sākums bija vienkārši graujošs – 3:15 (Alsviķi/Steelconstructor), arī otrajā ceturtdaļā beļaviešu frontē valdīja liela bezcerība (4:21), pēc nospēlētām 16 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 7:36 (Alsviķi/Steelconstructor). Pat garais pārtraukums nespēja lauzt mača gaitu (12:52), tikai pēdējā ceturtdaļā Beļavas vienība demonstrēja pieklājīgu pretsparu, noslēdzot spēli ar rezultātu 30:72. Uzvarētājiem 16 punktus guva Jānis Kivriņš, 14 punkti Robertam Jansonam. Beļavas vienībai 7 punktus guva Artūrs Ozoliņš, pa 6 punktiem Kaspara Koruļa un Kristapa Pugača kontā.

Piektajā spēlē Brālis ar rezultātu 82:57 izcīnīja savu otro uzvaru pār BJSS jauniešiem. Lielāko pārsvaru Brālis vienība guva tieši mača sākumā 28:15, nedaudz to palielināja otrajās astoņās minūtēs (45:26). Pēc pārtraukuma BJSS basketbolistiem izdevās vienu punktu atspēlēt (ceturtdaļā 18:17). Tomēr pēdējā cēlienā un visā mačā uzvaru svinēja Brālis (20:12; 82:57). Ar 32 punktiem uzvarētājvienībā izcēlās Mikus Freijs, bet 20 punktus realizēja Jānis Dumburs. BJSS komandas labā 16 punktus guva Kristiāns Šulcs, 11 punkti L.Černoglazovam.

Sestdienas pēdējā mačā tikās Alsviķi/Steelconstructor un Rūsiņš. Viesu komandai atkal izdevās sākumā pretinieku satriekt (28:11), tomēr uz to dramatiski nereaģēja Rūsiņa spēlētāji, jo otrajā ceturtdaļā viņiem izdevās atgūt sešus punktus (30:41). Lai gan trešajā cēlienā Rūsiņam īsu brīdi izdevās mazliet pietuvoties, tomēr visa mača griezumā Alsviķu basketbolisti ieguva vēl lielāku pārsvaru, uzvarot ar rezultātu 80:57. Alsviķi/Steelconstructor komandai uzvaru izcīnīt ar 22 gūtiem punktiem palīdzēja Jānis Kivriņš un Artūrs Lūsis (12 punkti). Rūsiņam rezultatīvākais ar 15 punktiem izrādījās Māris Millers, bet 10 punktus komandai realizēja Jānis Lapss.

Čempionāts turpināsies 15.aprīlī.

Komentāri 9

Diletants

Gulbenes novada čempionāts?! Vai tiešām tā to var nosaukt!!!??? Pilns ar rīdziniekiem, alūksniešiem un vēl rugājniekiem! Kauns organizatoriem, ka pielaiž tādus, jo tiem nav nekāda sakara ar Gulbeni...

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 15:38

???

Ko darīt, ja nav vietējo, kas grib spēlēt?

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 18:22

kāpēc nē?

Tieši tāpēc arī ir 8 komandas un gana līdzīgas, kas padarīs čempionātu saspringtu un interesantu. Labāk būtu ja 4 komandas uzspēlētu sētas mačus? 95% spēlētāju vairāk vai mazāk ir saistīti ar Gulbenes basketbolu..

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 18:53

to kāpēc nē?

procentos gan paliela kļūdiņa, jo pēc pieteikumiem tikai kādiem 75% ir kaut kāds sakars ar Gulbenes novadu

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 20:28

asd

Paskatieties, lūdzu, kas pēdējo gadu laikā ir noticis ar Aluksnes čempionātu...

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 21:21

dsa

Nolikumā stāv rakstīts - "4.2. Komandu sastāvā drīkst spēlēt Gulbenes novada iedzīvotāji, strādājošie, Gulbenes novada skolu skolēni, kā arī studenti, kuru vecāki dzīvo Gulbenes novadā."!
Šaubos, ka kāda komanda būtu speciāli uzaicināta (Alsviķi), un cik tad tādā Beļavā un Alsviķos ir to vietējo? Katrā komandā pa trim?!
Biju klāt un spēles redzēju

pirms 4 gadiem, 2017.04.03 21:54

kāpēc nē?

Par tiem %, tad lielākā daļa no ne Gulbeniešiem ir spēlējuši Bukos sezonu vai divas. Alsviķi, laikam skaitās vieskomanda, tomēr pat tajā spēlē 3 Gulbenieši un varēs sadot Narekai - iespejāms! Pašiem interesantāk, ja augstāks līmenis. Tik ļoti gribi medaļu?! Aizbrauc vasarā uz Daukstu sporta spēlēm un pazīmējies.

pirms 4 gadiem, 2017.04.04 09:43