Basketbols: novada atklātā čempionāta līderi - Nareka 3

Gulbenes sporta centrā 1.maijā noslēdzās Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta apļa spēles. Pamatturnīru kā pirmie noslēdza komanda Nareka, kas izcīnīja piecas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu. Otrajā vietā - vieskomanda no Rugājiem, viņiem arī piecas uzvaras un viens zaudējums pret komandu Nareka. Līdz ar to šīs abas komandas automātiski jau ir iekļuvušas pusfinālā. Savukārt par atlikušajām divām “vakancēm”cīnīsies trešās vietas ieguvēji Studenti ar sestās vietas ieguvējiem komandu Brālis, kā arī ceturtās vietas ieguvēji Gulbenes Gulbji ar piekto vietu Beļavu.

Pirmajā mačā Rugāji ar rezultātu 82:57 pārspēja Druvienu. Jau ar spēles pirmajām minūtēm vadībā izvirzījās Rugāju vienība (25:16). Lielāko pārsvaru viņi ieguva trešajā ceturtdaļā (28:8) un mača iznākums bija skaidrs. Rezultatīvākais spēlē bija Nauris Kapteinis, kurš guva 28 punktus. Druvienas komandā 20 punkti Ivim Ķikustam, bet pa 8 punktiem guva A.Černoglazovs un E.Dreimanis.

Otrajā spēlē tikās Brālis un Beļava. Pēc pirmās ceturtdaļas trīs punktu pārsvars Brālim 15:12. Otrajās desmit minūtēs beļavieši atguvās un aizvadīja ļoti rezultatīvu ceturtdaļu (36:28). Pēc garā pārtraukuma ļoti īsā laikā Brālis atguva zaudēto un izvirzījās vadībā. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu Brālis komandas pārsvaru (54:53). Pēdejā cēlienā meistarīgāk nospēlēja Brālis un svinēja uzvaru ar rezultātu 77:68. Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Andris Pētersons (28 punkti) un Jānis Dumburs (15 punkti). Zaudētāju rindās ar 33 gūtiem punktiem izcēlās Kristaps Pugačs, 20 punkti Daiņa Mikolaja kontā.

Nākamajā cīņā tikās Gulbenes Gulbji un Nareka. Spēles sākumu veiksmīgāk uzsāka Gulbji, kas pēc spēlētām desmit minūtēm bija vadībā ar divu punktu pārsvaru (19:17). Tomēr jau pēc mazā pārtraukuma deviņus bezatbildes punktus guva Nareka un Gulbjiem atlika būt iedzinēju lomā. Lai gan pēc garā pārtraukuma Gulbenes Gulbji vēl spēja pietuvoties līdz minimālajai viena punkta starpībai (37:38), tomēr radīt nopietnu konkurenci vairs neizdevās līdz pa mača beigām. Spēle noslēdzās ar Nareka uzvaru (78:63). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 41 punktu bija I.Aizpurs, 12 punkti K.Pugačam. Gulbenes Gulbji komandā ar 23 punktiem izcēlās Normunds Lišiks, bet Alvis Šmagris guva 16 punktus.

Aizraujošs un saspringts mačs risinājās starp Rugāju un Beļavas vienībām. Spēles sākumā izrāvienu veica beļavieši, panākot 12:2. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 16:14 (Beļava). Otrajā ceturtdaļā spēle noritēja ar mainīgiem rezultātiem. Vadībā atradās gan viena komanda, gan otra. Arī trešajā desmitminūtē situācija risinājās līdzīgi (53:51 Rugāji). Pēdējās ceturtdaļas sākumā 8 punktu handikapu ieguva kaimiņu novada spēlētāji, kas radīja lūzumu spēles gaitā un nodrošināja Rugāju komandai uzvaru (72:58). Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 25 punktiem bija N.Kapteinis. Beļavai 18 punktus guva D.Mikolajs, 10 punkti Kasparam Korulim un K.Pugačam.

Pēdējā apļa spēlē tikās Gulbenes Gulbji un Druviena. Spēles pirmajā ceturtdaļā mačs ritēja līdzīgi (18:17 Druviena). Arī vēl otrās desmitminūtes sākumā druvienieši turēja līdzi Gulbjiem, tomēr turpinājumā Gulbenes Gulbji demonstrēja stabilu sniegumu un garajā pārtraukumā jau varēja doties ar 15 punktu handikapu (44:29). Spēles turpinājumā Gulbji savu pārsvaru vēl palielināja un svinēja  uzvaru spēlē ar rezultātu 78:55. Uzvarētāju komandā precīzākie izrādījās N.Lišiks (26 punkti) un A.Šmagris (19 punkti). Ar 26 rezultativitātes punktiem Druvienas komandā izcēlās I.Ķikusts.

Čempionāta “play off” cīņas risināsies 9.maijā, bet čempionāts noslēgsies 16.maijā.