Basketbols: novada atklātajā čempionātā aizvada četras spēles

Pagājušajā svētdienā sporta centrā tika aizvadītas četras Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta spēles.

Pirmais mačs starp Rugājiem un Studentiem sākās ar īstu drāmu. Pirmās ceturtdaļas sākumu veiksmīgāk aizvadīja Studenti, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē minimālā vadībā pamanījās izvirzīties ciemiņi (20:17). Otrajā cēlienā spēle ritēja punkts punktā un garajā pārtraukumā ejot Rugājiem viena punkta pārsvars (33:32). Trešajā desmitminūtē Studenti iekrāja 4 punktu pārsvaru (52:48), tomēr spēles beigās atkal stabilāku sniegumu demonstrēja Rugāji un svinēja savu trešo uzvaru ar rezultātu 71:65. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 16 gūtiem punktiem bija Elvijs Kapteinis, Naura Kapteiņa kontā 14 punkti. Studentu vienībā ar 27 punktiem izcēlās Ervīns Ivanovs, Rihardam Gravam 9 punkti.

Otrajā spēlē Nareka pārspēja Brālis vienību. Jau pirmajā ceturtdaļā vadības grožus pārņēma Narekas spēlētāji (21:13), kas turpinājās arī otrajās desmit minūtēs (41:21). Rezultatīvu otro puslaiku aizvadīja abas komandas un spēle noslēdzās ar Narekas uzvaru (93:66). Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Kaspars Kalniņš (20 punkti) un Māris Baranovskis (19 punkti). Zaudētāju rindās ar 23 gūtiem punktiem izcēlās Elvijs Vanags, 15 punkti Jāņa Dumbura kontā.

Nākamajā cīņā tikās Gulbenes Gulbji un Studenti. Spēles sākumā ofensīva izdevās Gulbjiem (14:2), tomēr līdz ceturtdaļas beigām jau rezultāts bija gandrīz izlīdzināts (18:14). Otrajās demsit minūēs izšķirošo pārsvaru guva Gulbenes Gulbji (41:25). Lai gan trešo ceturtdaļu rezultatīvāk nospēlēja Studenti (16:14), tomēr vairs nopietnu apdraudējumu Gulbju uzvarai viņi nevarēja sagādāt. Mačs noslēdzās ar Gulbenes Gulbji uzvaru (72:58). Rezultatīvākie spēlētāji ar 18 punktiem bija Jānis Melngailis un 16 punktiem Normunds Lišiks. Studenti komandā ar 16 punktiem izcēlās E.Ivanovs, bet Mārtiņš Kromulis guva 13 punktus.

Svētdienas pēdējā spēlē tikās komandas, kuras līdz cīnījušās bez zaudējumiem - Rugāji un Nareka, kas solīja intrigu. Spēles pirmajā puslaikā tiešā nozīmē “gāja karsti”, tomēr otrajā puslaikā pagājušās sezonas čempioni pierādīja, ka arī šogad viņi ir gatavi aizstāvēt sev piederošo titulu. Pirmās ceturtdaļas beigās divu punktu pārsvars bija viesu komandai (23:21). Otrajās desmit minūtēs rezultāts tika izlīdzināts (45:45) un mačs varēja sākties no jauna. Diemžēl sasprintgā spēles gaisotne zuda, jo lūzums bija iestājies Rugāju nometnē. Trešās ceturtdaļas beigās rezultāts uz tablo vēstīja 74:57 (Nareka), kas bija nopietnes pieteikums uzvarai.

Atlikušajā spēles daļā nekas nemainījās un Nareka svinēja savu ceturto uzvaru čempionātā ar rezultātu 92:76. Narekas komandā precīzākie izrādījās Nauris Rikveilis (23 punkti) un M.Baranovskis (16 punkti). Ar 34 rezultativitātes punktiem Rugāju komandā izcēlās N.Kapteinis.

Čempionāts turpināsies jau šosvētdien, 26.aprīlī.