Basketbols: novada atklātajā čempionātā cīnās astoņas komandas 1

Pagājušajā svētdienā aizvadītas tika otrā sabraukuma spēles Gulbenes novada atklātajā basketbola čempionātā vīriešiem. Šogad sacensībām pieteikušās astoņas komandas: Alsviķi/Steelconstructor, Rūsiņš-Dravenieki 12, Lazdukalns Beļava, Brālis, BJSS 02/03, SantEko (Madona) un Balvi.

Komandas sadalītas divās apakšgrupās, kurās tiek izspēlēts aplis. Divas labākās komandas no apakšgrupas turpinās cīņu par čempiona titulu, pārējās – par 5.vietu.
Pirmā sabraukuma spēles risinājās jau 19.aprīlī. Čempionātu atklāja Rūsiņš-Dravenieki 12 un Balvu komandas. Pēc pirmās ceturtdaļas viena punkta handikaps Rūsiņa vienībai (23:22). Tomēr jau otrās ceturtdaļas sākumā divdesmit bezatbildes punktus guva Rūsiņš-Dravenieki 12 basketbolisti (43:22), kas nodrošināja viņiem uzvaru ar rezultātu 87:62. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētājkomandā bija Mārtiņs Bogdanovs (33 punkti) un Māris Baranovskis (29 punkti), bet Balvu komandai 19 punktus realizēja Endijs Tūcis.

Otrajā spēlē spēkiem mērojās Alsviķi/Steelconstructor un SantEko (Madona). Jau ar mača pirmajām minūtēm pērnās sezonas čempioni – Alsviķi – demonstrēja savu gatavību un pārākumu, izvirzoties vadībā ar 26:12 pēc nospēlētām 10 minūtēm. Pēc mazā pārtraukuma handikaps ātri pieauga līdz 38 punktu pārsvaram (40:12). Arī pēc garā pārtraukuma situācija laukumā īpaši nemainījās un spēle noslēdzās ar Alsviķi/Steelconstructor triumfu (108:39). Ar 36 punktiem uzvarētāju vienībā izcēlās Mārtiņš Pētersons, 18 punktus realizēja Artūrs Lūsis. Madoniešu rezultatīvākais spēlētājs ar 15 punktiem bija Raimonds Silajānis.

Trešo spēli aizvadīja Lazdukalns un Beļava. Mača sākums izvērtās mazrezultatīvs abām komandām (14:11 Lazdukalns). Nākamajās desmit minūtēs Lazdukalns ieguva izšķirošo pārsvaru (40:19). Mačs noslēdzās ar rezultātu 86:49 (Lazdukalns). Ar 22 rezultativitātes punktiem uzvarētājvienībā izcēlās Gints Mičulis, 16 punkti Artūram Ozoliņam. Beļaviešiem Oskars Vīksna guva 9 punktus.

Ceturtajā spēlē tikās Brālis un BJSS 02/03. Rezultatīvajā mačā uzvaru izcīnīja Brālis vienība (113:74). Ar 29 punktiem Brālis komandā izcēlās Mikus Freijs un Rinalds Ozers, bet BJSS 02/03 komandas labā 14 punktus realizēja Kristaps Jesiļevičs un Ričards Zunda.
5.maijā risinājās trīs spēles. Pirmajā mačā Alsviķi/Steelconstructor svinēja pārliecinošu uzvaru pār BJSS 02/03 basketbolistiem (125:61), tādejādi nodrošinot vietu labāko četriniekā. M.Pētersons Alsviķu komandai guva 30 punktus, bet A.Lūsis – 22. Sporta skolas komandas rezultatīvākais spēlētājs bija K.Jesiļevičs (17 punkti).

Otrajā spēlē beidzot tika sagaidīta intriga, kad, cīņā par pusfinālu, tikās SantEko un Brālis. Dramatiska cīņa risinājās līdz pat mača izskaņai. Pirmajā ceturtdaļā nelielu divu punktu pārsvaru ieguva madonieši (26:24). Ar to nebija mierā Brālis vienība un otrajās desmit minūtēs, pastiprinot aizsardzību, izvirzījās vadībā (48:42).

Lai gan trešās ceturtdaļas sākumā Brālis vēl palielināja punktu starpību (56:42), tomēr līdz ceturtdaļas izskaņai madonieši bija to sadeldējuši līdz 3 punktu deficītam (63:60 Brālis). Sekoja izšķirošās desmit minūtes. SantEko vienība ceturtdaļas vidū panāca neizšķirtu, bet mača 57 minūtē pat 4 punktu pārsvaru (80:76). Spēles izskaņā ar spriedzi vieglāk galā tika un spēka rezerves vairāk izmantoja Brālis komanda, ļaujot realizēt divpadsmit punktus. Mačs noslēdzās ar Brālis uzvaru (88:83). 34 punktus uzvarētājiem guva Kristiāns Šulcs, bet 17 – R.Ozers. Madonas vienībā 26 punkti Pēterim Putniņam.

Ne mazāk aizraujoša cīņa risinājās otrās apakšgrupas spēlē par vietu pusfinālā, kurā tikās Balvi un Lazdukalns. Pirmās desmit minūtes ar divu punktu pārsvaru noslēdza Lazdukalns (17:15), bet jau otrās ceturtdaļas noslēgumā piecu punktu handikaps Balvu spēlētājiem (35:30). Trešajā cēlienā mačs ritēja punkts punktā (57:54, Balvi). Pēdējās desmit minūtēs valdīja saspringta gaisotne. Lai gan pēdējās ceturtdaļas sākumā Balvi savu pārsvaru bija palielinājuši līdz 7 punktiem (67:60), tomēr spēles 58. minūtē Lazdukalns panāca līdzsvaru. Dramatiskajā mača galotnē aukstasinīgāk nospēlēja Lazdukalns, svinot uzvaru ar rezultātu 83:72. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 22 punktiem bija Dairis Melnacis, 17 punkti Jānim Melngailim. Balvu vienībai 17 punktus realizēja E.Tūcis un Armands Pauliņš.

Nākamās cīņas risināsies jau šosvētdien, 12.maijā.