Basketbols: novada atklātajā čempionātā noskaidro galvenos spēlētājus 1. un 2.līgā 3

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē sporta centrā turpinājās novada atklātais čempionāts basketbolā gan vīriešu, gan sieviešu komandām. Pēc aizvadītajām spēlēm tika noskaidrotas tās labākās četras kungu komandas, kuras šīs nedēļas nogalē cīnīsies I līgā (spēcīgākajā) un piecas, kuras spēkiem mērosies II līgā. Savukārt dāmu komandas aizvadīja pirmā apļa spēles.

Vīriešiem I līgā iekļuva komandas Nareka un Stasis (Alūksne), kas apakšgrupu spēlēs cīnījās bez zaudējumiem, kā arī Gulbenes Gulbji un Beļava, kas attiecīgi piekāpās tikai grupu līderiem. II līgā spēkiem mērosies BJSS 97, Rugāji, Ozolkalni 1, Studenti un Ģimnāzija.

Piektdienas vakarā tika aizvadīta viena spēle, kurā BJSS 97 ar rezultātu 96:69 pārspēja Ozolkalni 1 komandu. Pieklājīgu pārsvaru sporta skolas jaunieši iekrāja jau spēles pirmajā ceturtdaļā (24:10), līdz puslaika beigām to palielinot līdz 51:22. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs bija Miks Freijs (21 punkts), Elvija Vanaga kontā 20 punkti. Ozolkalni 1 komandai 20 punktus guva Gints Grodnis un Artis Luguzis.

Sestdienas pirmajā spēlē tikās Ģimnāzija un BJSS 97. Spēle iesākās līdzīgi, pēc pirmajām desmit minūtēm - 23:27 (BJSS 97). Otrajā ceturtdaļā sporta skolas komanda ieguva noteicošo pārsvaru (26:8), kas nodrošināja uzvaru arī visā spēlē (99:70). Rezultatīvākie spēlētāji ar 22 punktiem bija Andris Pētersons un 19 punktiem E.Vanags. Ģimnāzijas komandā  37 punkti Ervīnam Ivanovam, 27 – Rinaldam Bērziņam.

Nākošajā spēlē tikās Nareka un Beļava. Šajā mačā visas spēles garumā dominēja Narekas basketbolisti, kuri izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 92:45. Uzvarētājiem 19 punktus guva Nauris Rikveilis, 18 punkti Kaspara Kalniņa kontā. Beļavas komandai 18 punktus iemeta Mārtiņš Korulis.

Trešais mačs norisinājās starp Alūksnes komandu Stasis un Gulbenes Gulbjiem, kas solīja intrigu visas spēles garumā. Pēc nospēlētām desmit minūtēm - viena punkta pārsvars ciemiņu komandai (19:18). Otrajā cēlienā Gulbenes Gulbji likās, ka atdod vadības grožus pretiniekiem, jo atradās iedzinējos ar rezultātu 32:46. Pēc pārtraukuma rezultāta starpība palielinājās līdz mīnus 24 punktiem (32:56), tomēr tik viegli gulbenieši netaisījās padoties un ceturtās ceturtdaļas vidū „pievilka” līdz piecu punktu deficītam (63:68). Taču spēki bija patērēti un izturēt līdz mača galotnei tādā tempā neizdevās. Rezultātā Stasis svinēja uzvaru ar rezultātu 86:67. Alūksniešiem ar 20 rezultativitātes punktiem izcēlās Kaspars Paegle, Gulbenes Gulbju rindās - 23 punkti Mārtiņam Pētersonam, 18 – Normundam Lišikam.

Sestdienas pēdējā spēlē tikās Studenti un Rugāji. Cīņa šoreiz izpalika, jo pirmajā ceturtdaļā nopietnu pārsvaru ieguva vieskomanda (32:8). Spēles turpinājums tika aizvadīts samērā līdzīgi, tādejādi ar iegūto pārsvaru spēles sākumā Rugājiem pietika, lai svinētu uzvaru (92:68). Studentu komandā ar 26 punktiem izcēlās Jānis Mičulis.

Svētdienas pirmais mačs norisinājās starp komandām Nareka un BJSS 97. Lai gan sīva cīņa izpalika, tomēr sporta skolas jauniešiem izdevās godam turēties pretī pieredzējušajiem Narekas spēlētājiem. Līdz pirmās ceturtdaļas otrai pusei cīņa ritēja punkts punktā 13:13, tomēr ceturtdaļas beigās bezierunu astoņus punktus guva narekieši. Tā katrā ceturtdaļā iekrājot nelielu handikapu, Nareka svinēja uzvaru ar rezultātu 90:69. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs bija Māris Sniķis, kurš komandas labā guva 24 punktus. 18 punkti - Artūram Brūniņam un K.Kalniņam. BJSS 97 komandā rezultatīvākais bija A.Pētersons, viņam 24 punkti, E.Vanagam 23 punkti.

Otrajā spēlē ar rezultātu 77:59 Gulbenes Gulbji pārspēja Studentus. Uzvaras pārsvaru Gulbjiem izdevās iegūt spēles sākumposmā, pēc pirmās ceturtdaļas 18:9, bet pēc puslaika – 43:24. Rezultāta starpību samazināt līdz mīnus desmit punktiem (48:58) Studentiem izdevās ceturtās ceturtdaļas sākumā, tomēr vairāk atspēlēties nespēja. Mača rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 20 punktiem bija M.Pētersons, bet Studentu komandā ar 26 punktiem izcēlās J.Mičulis.

Trešais svētdienas mačs starp Beļavu un BJSS 97 bija par iekļūšanu spēcīgākajā līgā. Intriga saglabājās līdz pēdējās ceturtdaļas vidum. Mačs iesākās mazrezultatīvi un līdzīgi, 16:14 BJSS 97 nedaudz vadībā. Pēc aizvadītām divdesmit minūtēm trīs punktu handikaps jau beļaviešiem (30:27). Izšķirošais pārsvars tika iegūts trešajā ceturtdaļā, kad Beļavas spēlētāji izvirzījās vadībā ar vienpadsmit punktu pārsvaru (49:38). Pēdējās desmitminūtes sākumā sporta skolas jauniešiem izdevās sadeldēt starpību līdz sešu punktu deficītam, tomēr izlīdzināt rezultātu neizdevās. Beļava svinēja uzvaru ar rezultātu 67:60. Uzvarētājiem 19 punktus guva M.Korulis, bet BJSS 97 komandai 16 punktus - A.Pētersons.

Nākamā spēle norisinājās starp vieskomandam Rugāji un Stasis. Ar rezultātu 96:59, uzvaru svinēja Alūksnes vienība. Tādejādi Stasis komanda savā apakšgrupā ierindojās pirmajā pozīcijā un izcīnīja tiesības čempionātu turpināt I līgā.

Spēlē Nareka – Ģimnāzija ar rezultātu 121:65 pārliecinošu uzvaru svinēja Narekas basketbolisti, tādejādi uzvarot visās četrās apakšgrupu spēlēs un nodrošinot pirmo vietu savā grupā. Uzvarētājiem 25 punktus guva K.Kalniņš, Oļega Veselova kontā - 24 punkti. Ģimnāzijas komandai 28 punktus guva E.Ivanovs.

Svētdienas pēdējais mačs norisinājās starp Ozolkalni 1 un Beļava. Pirmais puslaiks noritēja līdzīgi, pēc pirmās ceturtdaļas trīs punktu pārsvars beļaviešiem (15:12), bet puslaikā ejot piecu punktu handikaps (29:24). Mazrezultatīvā cīņa turpinājās arī trešajā cēlienā, kad abas komandas guva pa četrpadsmit punktiem (43:38), joprojām saglabājot intrigu. Mača liktenis tika izšķirts pēdējās desmitminūtes sākumā, kad Beļava guva desmit bezatbildes punktus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 64:48 (Beļava). Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 14 gūtiem punktiem bija Reinis Karolis, bet zaudētājiem 17 punkti - Jāņa Zvirgzdiņa kontā.

Kungi čempionātu turpinās jau šīs nedēļas nogalē, lai mērotos spēkiem I un II līgā.

Sestdien pirmā apļa spēlēs tikās arī dāmu komandas. Šogad, tāpat kā pērn, piedalās Beļava un „Resnie putni” (jeb ģimnāzija), kā arī klāt ir kaimiņu novada komanda „ATA” no Alūksnes.

Pirmajā spēlē tikās vietējās komandas. Mazrezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā ar 8:5 vadībā atradās beļavietes. Otro cēlienu mazliet veiksmīgāk aizvadīja Resnie putni (14:12). Otrajā puslaikā beļavietes atguva vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 27:31. Rezultatīvākā uzvarētāju rindās bija Diāna Jansone, kura komandas labā guva 14 punktus. Resnie putni komandā pa septiņiem punktiem guva Zane Ivanova un Kristiāna Sprudzāne. Jāpiebilst, ka jau vairākus gadus basketbola čempionātā tiekas šīs komandas, bet līdz šim vienmēr pārākas ir bijušas ģimnāzijas (šogad Resnie putni) spēlētājas. Kuras šogad izcīnīs augstāku vietu, tas noskaidrosies otrā apļa spēlē 3.maijā.

Otrajā un trešajā spēlē pārliecinoši divas uzvaras svinēja alūksnietes. Vispirms viņas ar rezultātu 62:10 sagrāva Resnie putni vienību, bet vēlāk ar 71:22 lika kapitulēt Beļavas spēlētājām.