Basketbols: novada atklātajā čempionātā uzvar Gulbenes "Nareka" un Alūksnes "ATA"

Svētku brīvdienās noslēdzās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts. Vīriešiem triumfēja komanda Nareka. Dāmām par čempionēm šogad kļuva Alūksnes komanda „ATA”.

Čempionāta noslēdzošais posms sākās jau 1.maijā, kad norisinājās divas „play off” spēles par iekļūšanu pusfinālā. Rīts sākās ar Beļavas un Rugāju dueli. Beļavieši sastāvu bija pastiprinājuši ar Ingaru Aizpuru, kurš komandai lieliski palīdzēja, realizējot 33 punktus. Tomēr ar to nepietika, lai svinētu uzvaru. Spēles sākumu labāk aizvadīja Beļavas vienība, otrās ceturtdaļas sākumā panākot 10 punktu pārsvaru (21:11). Tomēr jau pirmā puslaika beigās tika iekrāts piecu punktu deficīts (27:32). Atlikušajā spēles posmā beļaviešiem vairs neizdevās izkļūt no iedzinēju lomas. Mačs noslēdzās ar Rugāju komandas uzvaru (68:60) un iekļūšanu pusfinālā.

Otrā „play off” spēle norisinājās starp Gulbenes Gulbjiem un Studentiem. Arī Gulbenes Gulbji komandas sastāvu bija nokomplektējuši labākajā variantā, piesaistot Artūru Lūsi. Spēles sākumā Gulbji neļāva iespēlēties Studentiem, panākot 16:2. Tomēr turpinājumā, variējot ar sastāvu un veidojot dažādas nerezultatīvas kombinācijas, Gulbji gandrīz zaudēja līderpozīcijas (59:56). Ceturtās ceturtdaļas sestajā minūtē rezultāts uz tablo bija 77:73 (Gulbenes Gulbji), kas deva pamatotas cerības uz interesantu mača noslēgumu. Taču atlikušajās minūtēs laukumā dominēja Gulbji, svinot uzvaru ar rezultātu 93:73. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandā bija A.Lūsis (42 punkti). Studentiem ar 19 punktiem izcēlās Rihards Grava.

2.maijā čempionāts turpinājās ar vīriešu divām pusfinālspēlēm. Sporta centra zālē jau trešo reizi šī turnīra laikā tikās Gulbenes Gulbji un Stasis (Alūksne) vienība. Pirms šī mača savstarpējos dueļos abas reizes uzvarējuši bija alūksnieši. Kurš būs labāks izšķirošajā spēlē? Intriga solījās būt 40 minūšu garumā. Pirmajā ceturtdaļā Gulbji ieguva nopietnu 13 punktu handikapu (20:7), piecpadsmitajā minūtē starpība tika samazināta līdz 5 punktiem (30:25). Atlikušajā mačā tā arī alūksniešiem vairs neizdevās nopietni apdraudēt Gulbju līderpozīcijas. Mājinieki spēja koncentrēties atbildīgajam mačam un svinēja uzvaru ar rezultātu 99:70. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 35 gūtiem punktiem bija A.Lūsis, 26 punkti Mārtiņam Pētersonam.

Otrā pusfinālspēle norisinājās starp Nareku un Rugājiem. Narekas komandas ierindā uz noslēdzošajām spēlēm bija stājies Raimonds Gabrāns. Mačs iesākās graujoši. Pēc spēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo rādīja vēstīja 31:5 (Nareka), bet pēc pirmā puslaika jau 64:16. Milzīgā rezultāta starpība deva iespēju ļauties mazliet brīvākam spēles režīmam un trešo ceturtdaļu mazliet rezultatīvāk nospēlēja Rugāju basketbolisti (38:83). Mačs noslēdzās ar rezultātu 110:54 (Nareka). Uzvarētājiem 22 punktus guva Māris Baranovskis, bet Naura Rikveiļa kontā 20 punkti.

Pēc šīm spēlēm noskaidrojās, ka finālā par 1.-2.vietu nākošajā dienā tiksies Gulbenes Gulbji un Nareka, bet par 3.-4.vietu – Rugāji un Stasis.

3.maijā notika izšķirošās cīņas par vietu un medaļu sadalījumu. Pirmajā cīņā par 5.vietu metās Beļavas un Studentu komandas. Spēles sākums aizritēja ļoti mazrezultatīvi abās pusēs (10:9, Beļava). Otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma beļavieši, panākot piecpadsmit punktu pārsvaru (32:17). Atlikušajā spēles daļā būtiski vairs nekas nemainījās un uzvaru ar rezultātu 62:48 svinēja Beļavas komanda, izcīnot čempionātā piekto vietu. Rezultatīvākais spēlētājs ar 29 punktiem bija Ingars Aizpurs. Studentu komandā 16 punkti Jānim Mičulim.

Spēlē par 3.vietu  starp Rugāju un Stasis vienībām cīņa risinājās līdz pirmā puslaika beigām (51:45). Pēc garā pārtraukuma alūksnieši parādīja cīņassparu, kas bija tik ļoti viņiem pietrūcis pusfinālspēlē un svinēja uzvaru ar rezultātu 106:79. Bronzas medaļas ieguva Rūdolfs Avots, Artūrs Voskis, Jānis Strapcāns, Roberts Jansons, Rolands Tišanovs, Krišjānis Graudiņš, Kaspars Paegle, Reinis Mednis, Jānis Kivriņš, Kristaps Marķitāns, Sandris Sniedze un Kārlis Mediss, komandas treneris Juris Iesalnieks, menedžeris – Ainārs Melders.

Čempionāta gaidītākais mačs par 1.vietu norisinājās bez lielas intrigas, tomēr mačā netrūka asu un „skatāmu” momentu. Spēles pirmajā ceturtdaļā Narekas basketbolisti pamanījās iekrāt vienpadsmit punktu handikapu (30:19), bet pirms garā pārtraukuma pārsvars jau bija iespaidīgs – 29 punkti (63:34). Otrajā puslaikā Gulbjiem izdevās mazliet atspēlēties (87:108), bet mača iznākumu mainīt tomēr viņiem nebija pa spēkam. Tā par 2014.gada Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta uzvarētājiem kļuva Narekas komanda.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Artūrs Brūniņš, 20 punkti Raimondam Gabrānam, bet Gulbenes Gulbju komandā 14 punkti Krišam Matisonam.

Čempionu titulu izcīnīja: Nauris Rikveilis, Reinis Rikveilis, Daumants Dreiškens, Māris Sniķis, Sandis Icaks, Artūrs Brūniņš, Kaspars Kalniņš, Gatis Gargažins, Oļegs Veselovs, Māris Baranovskis un Raimonds Gabrāns, pārstāvis Gatis Rikveilis.

Sudraba medaļas izcīnīja: Krišs Matisons, Alvis Šmagris, Jānis Melngailis, Krišjānis Graumanis, Mārtiņš Pētersons, Pēteris Zvirgzdiņš, Aigars Jačuks, Oskars Zurkovs, Artūrs Grodnis, Normunds Lišiks, Artūrs Lūsis un Raimonds Pušķis.

Paralēli uz otrā laukuma norisinājās dāmu otrā apļa spēles. Mačs starp Beļavu un „Resnajiem putniem” norisinājās jau 1.maijā. Šī spēle izšķīra 2.vietas likteni. Pirmajā savstarpējā mačā ar nelielu punktu pārsvaru uzvaru svinēja beļavietes. Otrajā abu komandu spēlē „Resnie putni” neatstāja nekādas cerības Beļavas komandai. Jau pirmajā ceturtdaļā viņas izvirzījās vadībā ar 12 punktu pārsvaru (15:3), ko atlikušajā mačā vēl tikai palielināja (60:31). Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētājām ar 29 punktiem bija Kristiāna Sprudzāne, bet Beļavas komandā 14 punkti Līgai Berkoldei. Rezultāta starpība bija pietiekoša, lai „Resnie putni” kopvērtējumā nodrošinātu sev otro vietu.

Komandā spēlēja: Simona Riekstiņa, Paula Freimane, Līva Kuharenko, Nika Kaktiņa, Zane Ivanova, Kristiāna Sprudzāne, Marta Katrīna Anže, Asnāte Bondare, Monta Putniņa, Eva Kozlovska un Arita Piļka, komandas pārstāvis Ģirts Boks. Trešo vietu ieguva Beļava: Līga Stībele, Veronika Kaktiņa, Airita Motivāne, Monta Brūniņa, Inese Boroduško, Diāna Jansone, Solvita Brezinska, Inese Brezinska, Laine Lāce un Sanda Brūniņa, pārstāvis Voldemārs Mezītis.

3.maijā tika izspēlētas atlikušās divas spēles ar alūksnietēm. Pirmās pretī stājās Beļavas basketbolistes. Jau pēc pirmā apļa spēlēm bija skaidrs, ka neviena Gulbenes novada komanda nespēj neko likt pretī ATA basketbolistēm. Diemžēl arī šajās spēlēs nekāda cīņa neizvērtās. Pirmajā mačā komanda ATA svinēja uzvaru pār Beļavu ar rezultātu 76:11, bet otrajā spēlē „Resnos putnus” pieveica ar rezultātu 78:12.

Tādejādi par 2014.gada Gulbenes novada atklātā basketbola čempionēm sievietēm pārliecinoši kļuva vieskomanda ATA (Alūksne).

Sastāvā spēlēja: Dina Vītola, Monta Sondore, Elīna Karaseva, Karīna Kica, Krista Ramane, Alise Beķere, Maira Zilava, Līva Augule, Žanete Tomsone, Krista Raudiņa un Eva Paringa, pārstāvis Viktors Bērziņš.