Basketbols: novada čempionātā uzvar stāmerienieši un Gulbenes sporta centra komandas sportistes 6

16. un 17.aprīlī tika sadalīti medaļu komplekti novada basketbola čempionātā vīriešu un sieviešu komandām. Otro gadu pēc kārtās par čempioniem kungiem kļuva Stāmeriena, bet dāmām Gulbenes sporta centra komanda. Vairāk foto šeit.

Vīriešu komandām finālčetrnieks noskaidrojās jau pirms nedēļas 11.aprīlī, kad noslēdzās apakšgrupu spēles. No pirmās apakšgrupas kā uzvarētāji „izgāja" Lejasciema vienība, kas bija izcīnījusi uzvaras visās četrās aizvadītajās spēlēs. Nopietnāka cīņa risinājās ar Rūsiņa basketbolistiem, pēc puslaika bija trīs punktu handikaps, pāris minūtes pirms spēles beigām vairs tikai 2 punkti rezervē, tomēr mača galotnē stabilāk nospēlēja Lejasciema sportisti, nodrošinot vietu pusfināla un finālspēlēs.

 

Savukārt, Rūsiņš no šīs apakšgrupas „izgāja" kā otrie. Viņiem ļoti līdzīgā un saspringtā cīņā ar rezultātu 59:55 (13:11; 10:13; 16:17; 20:14) izdevās pārspēt Gulbenes novada BJSS 1992./93. jauniešu komandu.

 

Otrajā apakšgrupā favorītkomanda Stāmeriena, nebūdami savā spēcīgākajā sastāvā, 11.aprīļa spēlē pret komandu Respect you piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 45:54. Tādejādi kā uzvarētāji no šīs apakšgrupas „izgāja" Respect you, bet kā otrie - Stāmeriena.

 

Aizvadītās sestdienas pirmajā „krusta" (1.apakšgrupas 2.vieta - 2.apakšgrupas 1.vieta) spēlē tikās Respect you un Rūsiņš. Mača pirmajās minūtēs vadībā ar 10:2 izvirzījās Respect you, bet jau pirmās ceturtdaļas beigās ievērojams pārsvars - 16:10 bija Rūsiņa spēlētājiem, kas tika nosargāts līdz pat spēles beigu signālam. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājkomandā ar 18 punktiem bija Māris Sniķis, bet zaudētāju grozā 19 punktus iemeta Krišs Matisons.

 

Otrajā „krustā" tikās pagājušā gada finālkomandas Lejasciems un Stāmeriena. Pēc nospēlētām 7 minūtēm 5 punktu handikapu bija iekrājuši lejasciemieši. Puslaiks noslēdzās neizšķirti, trešajā ceturtdaļā ar Ingusa Jakoviča precīzajiem tālmetieniem Stāmerienas komanda ieguva 11 punktu pārsvaru.

 

Lejasciema vienībai vairs netika dota iespēja atgūties un Stāmeriena svinēja uzvaru ar rezultātu 65:51. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 25 punktiem bija Gundars Rauza, bet zaudētāju labākais punktu (19) guvējs bija Māris Baranovskis.

 

Nākamajā spēlē tika izšķirts bronzas medaļu liktenis. Mačā par 3.-4.vietu tikās Respect you un Lejasciems. Pirmajā ceturtdaļā vēl laukumā bija vērojama cīņa, vadībā pēc nospēlētām 7 minūtēm ar 16:15 bija Respect you, bet viss mainījās jau otrajā ceturtdaļā, spēles vadību pilnībā sāka kontrolēt lejasciemieši, uzvarot visā spēlē ar 68:45.

 

Rezultatīvākie bija M.Baranovskis - 34 punkti (Lejasciems), K.Matisons - 21 punkts (Respect you). Līdz ar to par bronzas medaļu īpašniekiem šogad kļuva Lejasciema komanda: M.Baranovskis, Daumants Dreiškens, Didzis Stāvavens, Edgars Milns, Oskars Zurkovs, Agris Kazāks, Matīss Gabdulļins un Toms Kindzulis, komandas pārstāvji: Gatis Gargažins un Māris Milns.

 

Spēlē par 1.-2.vietu tikās Rūsiņš un Stāmeriena. Pirmajā ceturtdaļā 5 punktu handikapu izdevās iegūt stāmerieniešiem, nākamās septiņas minūtēs tika aizvadītas līdzīgi, bet izšķīrošo pārsvaru Stāmerienas vienībai izdevās iegūt trešajā ceturtdaļā (14:5). Spēle noslēdzās ar rezultātu 51:38.

 

Rezultatīvākie spēlētāji bija Artūrs Lūsis ar 24 punktiem un Artis Luguzis (Stāmeriena) - 12 punkti (Rūsiņš).

 

2011.gada čempiona titulu atkārtoti izcīnīja Stāmerienas komanda, kuras sastāvā spēlēja: A.Lūsis, I.Jakovičs, G.Rauza, Armīns Graudiņš, Sandris Petrovs, Jānis Lapss, Ingolfs Lūsis, Dairis Liepiņš, Renārs Šķenders, Jānis Pāvuliņš un Intars Lapss, pārstāvis Aivars Začs.

 

Sudraba medaļas Rūsiņa spēlētājiem: M.Sniķim, Gatis Rikveilis, A.Luguzim, Mārtiņam Ķikustam, Mārtiņam Bogdanovam, Gintam Grodnim, Dainim Melnim, Ingaram Andževam, Jānim Vītolam, pārstāvjiem Rolandam Kalniņam, Vijai Kalniņai.

 

Dāmas medaļu komplektus sadalīja svētdien, 17.aprīlī, bet spēles notika arī sestdien. Tā kā sieviešu komandas pēc čempionāta nolikuma spēlē divus apļus, tad vēl katrai komandai bija jāizspēlē pa vienai pirmā apļa spēlei un trīs otrā apļa spēles.

 

Abas dienas bez zaudējumiem visās četrās spēlēs cīnījās Sporta centra komanda. Vispirms viņas uzvarēja Beļavas spēlētājas ar rezultātu 43:13, nākamajā mačā lika kapitulēt Druviena/Lizums vienībai ar rezultātu 52:24.

 

No svētdienas pirmās spēles tika gaidīta intriga, jo iepriekšējā cīņā Sporta centrs - Ģimnāzija noslēdzās tikai ar viena punkta starpību. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 2 punktu pārsvaru Sporta centram, bet jau puslaiks noslēdzās ar pieklājīgu 11 punktu pārsvaru Sporta centra dāmām, līdz ar to spēles atlikušajās minūtās vairs uz laukuma nevaldīja saspringums un mačs noslēdzās ar rezultātu 37:16.

 

Pēdējā spēlē ar Beļavas komandu Sporta centra spēlētājas uzvarēja ar rezultātu 21:9. Līdz ar to par 2011.gada Gulbenes novada čempionēm jau trešo gadu pēc kārtas kļuva Sporta centra komanda: Vija Kalniņa, Viola Medniece, Ērika Elksne, Gita Deksne, Dace Anča, Solvita Vīcupa, Inita Medne, Inese Ubaga un Daiga Ņikitina, komandas pārstāvis Andrejs Mednieks.

 

Ģimnāzijas jaunietes gan sestdienas, gan svētdienas spēlēs ar Druviena/Lizums komandu izcīnīja uzvaru, kā arī sestdien bija pārākas pār beļavietēm ar rezultātu 27:10, līdz ar to nodrošinot sev sudraba gogalgas un otro vietu. Komandā spēlēja: Ieva Trule, Zinta Guoba, Anete Beinaroviča, Justīne Vīksna, Madara Umure, Zane Ivanova, Paula Freimane, Sigita Širaka, Simona Riekstiņa, Marianna Birzniece, Beāte Manguse, komandas pārstāvis Ģirts Boks.

 

Trešo vietu čempionātā izcīnīja Beļavas komanda, kas abās spēlēs pret Druviena/ Lizums meitenēm guva uzvaru, līdz ar to izcīnot bronzas godalgas. Sastāvā spēlēja: Ieva Mezīte, Solvita Brezinska, Inese Brezinska, Diāna Jansone, Līva Lāce, Laine Lāce, Sindija Širaka, Monta Brūniņa, Sanda Brūniņa, Baiba Ozola, Sabīne Suntaža, komandas pārstāvis Voldemārs Mezītis.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kas vispār spēlē tajā "Respect You" komandā bez Matisona?

pirms 10 gadiem, 2011.04.18 17:08

vismaz kaut kur "stāmerienieši" uzvar apsveicu zaiku renci un divus foksus

pirms 10 gadiem, 2011.04.18 12:43

Sports