Basketbols: pārāki - mājinieki (ir video) 2

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēlē “Gulbenes Buki/ BJSS” pagājušajā sestdienā ar rezultātu 93:80 savās mājās uzvarēja “BJBS Rīga/Jugla/b.a.L.L.” komandu.

Lai arī mūsu basketbolisti sākumā bija iekrājuši pārsvaru, viesi starpību atspēlēja un pirmā ceturtdaļa beidzās ar neizšķirtu (23:23). Skatītāju atbalstīti, “Buki” tupināja cīņu un puslaiku pabeidza ar +15 (52:37). Otrā puslaika sākumā mūsu basketbolistiem izdevās uzaudzēt vēl lielāku rezultāta pārsvaru. Turpinājumā gan viesi ar trīspunktniekiem sadeldēja starpību līdz deviņu punktu deficītam. Ceturtajā ceturtdaļā pretinieki pietuvojās pat viena metiena attālumā, taču tuvāk vairs tikt neizdevās, jo gulbeniešu šīs spēles rezultatīvākie spēlētāji Kaspars Paegle un Artūrs Lūsis guva nākamos 13 no 16 punktiem. Tas komandai palīdzēja kaldināt uzvaru ar 93:80.

Mūsu komandas rindās labāko sniegumu rādīja Artūrs Lūsis (26 punkti, 11 atlēkušās bumbas) un Kaspars Paegle (26 punkti, 10 atlēkušās bumbas).

“Svarīgākais mērķis – uzvara – tika sasniegts, taču pati spēles gaita mani kā treneri īpaši neapmierināja, jo mēs nospēlējām savā līmenī apmēram 15 minūtes, tad arī izvirzījāmies vadībā, bet pēc tam visi nomierinājās un šķita, ka darbs ir padarīts, bet vēl bija jāspēlē. Tikmēr savu spēli noķēra pretinieks un viņiem atradās līderi, kas varēja iemest gandrīz visus metienus, mums savukārt pajuka gan uzbrukums, gan aizsardzība. Tomēr jāsaka paldies komandai, kas spēja saņemties. Labāk nesmuka uzvara nekā skaists zaudējums!Arī no šādām spēlēm ir jāmācās gan spēlētājiem, gan man kā trenerim,” saka galvenais treneris Artūrs Brūniņš.

“Nākamā spēle būs sestdien Gulbenē pret “Jēkabpils-2” komandu, pēdējā spēle regulārajā čempionātā. 16.martā jau sāksies izslēgšanas turnīrs, tiesa, mēs vēl nezinām, kas mums stāsies pretī,” saka A.Brūniņš.

Pārdomas par spēli un basketbola attīstību Gulbenē ar sportacentrs.com dalījās "buku" galvenais treneris Artūrs Brūniņš un novada domes izpilddirektore Guna Švika šeit.