Basketbols: pēc spēles ar BJBS Rīga/ A.Kraukļa VEFkomandu (96:57) "Gulbenes Buki" ir C grupas līderi 2

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 24. oktobrī Rīgā notika spēle, kurā BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF basketbolisti uzņēma Gulbenes Bukus. Gulbenieši šajā sezonā vēl nav zaudējuši un savu favorīta lomu pierādīja arī šajā spēlē, uzvarot ar rezultātu 96:57.

Gulbenieši spēles pirmo ceturtdaļu iesāka ar 10:0 izrāvienu, bet to apturēja Elvija Frīdenberga precīzais metiens. Šāds nelielais pārsvars turējās visu ceturtdaļu, un pēc desmit nospēlētajām minūtēm “Buki” atradās vadībā ar +12 (20:8).

Otrās ceturtdaļas vidu jaunie rīdzinieki spēja sadeldēt pārsvaru līdz -7 (26:19), bet spēki ātri sāka izsīkt un gulbenieši, ejot lielajā pārtraukumā, bija atjaunojuši 14 punktu pārsvaru (39:25).

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Kristiāna Šulca metiena gulbenieši pirmo reizi pārsniedza 20 punktu pārsvaru (48:27). Ceturtdaļu izdevās uzvarēt ar 10 punktu pārsvaru un kopējo pārsvaru palielināt līdz +24 (63:39).

Ceturtajā ceturtdaļā pēc precīza Jāņa Dilevkas metiena gulbenieši pārsvaru palielināja līdz + 30 (71:41). Uzvarētājs šajā spēlē bija zināms, un gulbenieši plaši izmantoja spēlētāju rotāciju, lielāko pārsvaru panākot spēles 35. minūtē +42 (87:45), bet spēle noslēdzās ar rezultātu 96:57.

Gulbenieši izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs un atrodas C grupas līderu godā.
Gulbenes Buki šajā spēlē bija pārāki visos statistikas rādītājos, īpaši dominējot cīņā par atlekušajām bumbām 43-28, izdarot par četrpadsmit rezultatīvām piespēlēm vairāk 29 pret 15, kā arī pārķerot par 10 bumbām vairāk 17-7 Gulbenes komandas labā pieci spēlētāji pārsniedza 10 punktu robežu, bet rezultatīvākais bija starpsezonā iegūtais Jānis Dilevka 20 punktiem. 19 punktus pievienoja Mārtiņš Vīņauds, bet 17 punktus guva Kristiāns Šulcs. Rīgas komandā rezultatīvākais Juris Joņins ar 18 punktiem.

Kristiāns Šulcs: “Komandai sezona iesākusies ļoti labi ar bilanci 5/0. Pats arī esmu ļoti labi iesācis sezonu. Vakardienas spēlē izmēģinājām jaunas kombinācijas, tāpēc savācām daudz kļūdu, bet kopumā bija laba spēle."

Gulbenes Buki – BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF 96:57 (20–8;19–17;24–14;33-18)

Gulbenes Buki: Dilevka 20 (ab), Vīņauds 19 (7ab +8rp),Šulcs 17 (3ab+4pb) Bēts 10 (5ab), Mednis 10 (5 ab), Rozenbergs 7 (5ab+4rp), Rikveilis 9 (6ab),Gabrāns 2 (9 rp), Krukovskis, Pušpurs 1, Dīvāns

BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF : Joņins18, Krūmiņš 13, Žebers 8, Klagišs 6, Parādnieks 4, Frīdenbergs 4, Gulbis 2, Grigalāvičus 2, Rūsiņš, Alsbergs

Nākamā spēle 2 novembrī Limbažos pulksten 20:00, kad Gulbenes Buki viesosies pie OC "Limbaži" komandas