Basketbols: pirmajā spēlē uzvar Jūrmala

Ļoti saspringtā cīņā 21. aprīlī "Gulbenes Bukiem" tomēr neizdevās pirmajā spēlē Jūrmalā "izraut" uzvaru, piekāpjoties par nieka 4 punktiem - 78:82. Šoreiz laba spēle padevās gan Agrim Kazākam, gan Gundaram Rauzam - katram pa 17 punktiem. Kazāks realizēja 4 no 5 tālmetieniem.

Jau pašā spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki, turot Bukus drošā 5 līdz 7punktu attālumā. 1 ceturtdaļu jūrmalnieki noslēdza savā labā - 19:13.

Otrās ceturtdaļas sākumā Jūrmalas komanda palielināja pārsvaru līdz pat +11 (31:20). Ceturtdaļas otrā pusē Buki ar soda metienu palīdzību lēnām samazināja starpību līdz pat -5 (35:30), tomēr arī pirmā puslaika beigas, uz pašu piezīmju rēķina, nevarēja noslēgt uz pozitīvas nots - pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts par labu Jūrmala/Fēnikss - 40:32.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē lielisku sniegumu demonstrēja Sandis Šimanovskis un Agris Kazāks. Ar Kazāka realizētajiem diviem tālmetieniem pārsvars tika samazināts līdz -2 (42:44). Tomēr mājinieki līdz ceturtdaļas beigām atkal atguva pārsvaru, palielinot to līdz pat +15 (63:48). Sokolova realizētais tālmetiens līdz ar trešās ceturtdaļas beigu signālu samazināja Jūrmalas pārsvaru līdz +12 (63:51).

Pēdējā ceturtdaļā Buki uzsāka pakaļdzīšanos. Vispirms pirms ar efektīvu slam dunk savu komandu "sapurināja" Ingars Aizpurs (67:56). Līdz ceturtdaļas 7 minūtei Jūrmalai vēl izdevās nosargāt 10 punktu pārsvaru (80:70), taču nepilnu pusotru minūti pirms spēles izskaņas Kazāka, Rauzas un Sokolova precīzie metieni 30 sekundēs burtiski iznīcināja Jūrmalas tik stabilo pārsvaru - 78:80.

Vien pēdējās spēles sekundēs Jūrmalnieki tomēr ar soda metienu palīdzību nosargāja uzvaru - 82:78.

Jūrmala/ Fēnikss - Gulbenes Buki 82:78 (19:13; 21:19; 23:19; 19:27)
.

Gulbenes Buki: Rauza 17p.+8AB, Kazāks 17p+6AB., Sokolovs 13p., Aizpurs 12p.+8AB, Šimanovskis 8p., Lišiks 6p., Pētersons 3p., Kalniņš 2p..

Jūrmala/Fēnikss: Raiskums 26p., Dambergs 21p.