Basketbols: šajā sezonā - pirmā uzvara

Vakar, 26. oktobrī, "Gulbenes Buki" aizvadīja spēli izbraukumā pret BS "Rīga/Rīdzene/LU", gūstot pirmo uzvaru šajā sezonā - 90:84. Rzultatīvākais gulbeniešu rindās bija Einārs Kaļva, viņa kontā 26 punkti un 6 atlecošās bumbas (5 no 6 trīspunktu metieniem).

Gulbenes komanda spēli iesāka ļoti veiksmīgi - Kaļva un Lišiks pirmajās spēles minūtēs izvirzīja Bukus vadībā ar 5:0. Līdz ceturtdaļas vidum, Bukiem veiksmīgi realizējot tālmetienus, tika panākts jau 8 punktu pārsvars (13:5). Mājinieki "atguvās" tikai ceturtdaļas izskaņā, 30 sekundes pirms pirmās ceturtdaļas beigām tomēr izvirzoties vadībā ar 19:18. Ar šādu rezultātu arī tika noslēgtas pirmās spēles 10 minūtes.

BS Rīga vadību spēlē saglabāja vēl līdz otrās ceturtdaļas 3. minūtei, kad Buku jaunais snaiperis - Einārs Kaļva ar kārtējo precīzo tālmetienu atguva Bukiem vadību spēlē - 25:24. Sīva cīņa laukumā turpinājās līdz pat pirmā puslaika beigām, tomēr, arī šoreiz mājiniekiem izdevās gūt minimālu pārsvaru šajā ceturtdaļā, uzvarot pirmo puslaiku ar 40:38.

Otro puslaiku Rīdzene iesāka šķietami veiksmīgāk, taču Buki spītīgi neļāva pretiniekiem "izvērsties", trešās ceturtdaļas 4. minūtē vēlreiz atgūstot vadību spēlē - 47:46. Lai gan mājiniekiem ik pa laikam vēl izdevās atgūt zaudēo, šajā ceturtdaļā Buki izšķirošo pārsvaru guva ar soda metienu palīdzību, trešo desmitminūti noslēdzot nu jau ar 7 punktu pārsvaru - 65:58.

Gulbenieši nosargāja pārsvaru līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum, kad tas tika palielināts līdz +9 (75:66). Bīstami tuvu Rīgas komanda pietuvojās vien ceturtdaļas 8.minūtē, kad Bukiem piekto personisko piezīmi izpelnījās gan Šimanovskis, gan Pētersons, pretiniekiem samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz -2 (82:84). Tomēr ar soda metienu palīdzību Buki izcīnīja pirmo uzvaru šosezon - 90:84.

BS "Rīga/Rīdzene/LU" - Gulbenes Buki 84:90 (19:18; 21:20; 25:30; 25:26).

Gulbenes Buki: Kaļva 26p.+6AB, Kalniņš 17p., Rauza 16p., Lišiks 14p.+7AB, Šimanovskis 10p., Pētersons 5p., Rikveilis 2p..

BS "Rīga/Rīdzene/LU": Straudovskis 25p.+14AB, Saknītis 24p.+11AB, Žarinovs 18p..