Basketbols: sākas novada atklātais čempionāts vīriešiem

Pagājušās nedēļas nogalē sporta centrā sākās Gulbenes novada atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Šogad bija pieteikušās septiņas komandas. Iepriekšējā gada čempioni Nareka, vicečempioni Gulbenes Gulbji, trešo gadu pēc kārtas mūsu čempionātu atbalsta Rugāji, Beļava, Studenti, Brālis un jaunpienācēja komanda Druviena.

Čempionāta pirmā diena sākās ar Rugāju uzvaru pār komandu Brālis (Sporta skola). Mačs noslēdzās ar rezultātu 65:58. Lai gan pirmā ceturtdaļa ritēja punkts punktā (16:16), tomēr jau otrajā desmitminūtē veiksmīgāk laukumā cīnījās kaimiņu novada basketbolist, spēles septiņpadsmitajā minūtē iegūstot pat 16 punktu handikapu. Tik lielu punktu pārsvaru gan ilgi neizdevās noturēt un ceturtās ceturtdaļas sākumā Brālim izdevās sadeldēt punktu starpību līdz minimumam (51:52), tomēr spēles beigās atkal stabilāku sniegumu demonstrēja Rugāji un svinēja pirmo uzvaru. Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 23 gūtiem punktiem bija Nauris Kapteinis, Elvija Kapteiņa kontā 13 punkti. Brālis vienībā ar 13 punktiem izcēlās Roberts Babulis un Niks Gaigalietis.

Otrajā spēlē tikās Beļava un Druviena. Pirmajā puslaikā spēle ritēja līdzīgi, pirmajā ceturtdaļā vadībā bija beļavieši, savukārt otrajā - Druviena. Vēl līdz divdesmit devītajai minūtei spēle ritēja ar mainīgiem rezultātiem.Atlikušajā mača daļā veiksmīgāk spēli aizvadīja Beļavas komanda svinot uzvaru ar rezultātu 71:57. Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Kristaps Pugačs (19 punkti) un Aleksandrs Aleksejevs (16 punkti). Zaudētāju rindās ar 22 gūtiem punktiem izcēlās Ivis Ķikusts.

Nākamajā cīņā tikās Nareka un Studenti. Jau spēles sākumā vadību pārņēma Narekas basketbolisti, ko arī noturēja līdz pat spēles beigu signālam. Mačs noslēdzās ar rezultātu 85:57 (Nareka). Rezultatīvākie spēlētāji ar 18 punktiem bija Māris Baranovskis un 15 punktiem Artūrs Brūniņš. Studenti komandā ar 16 punktiem izcēlās Jānis Mičulis, bet Rihards Grava guva 15 punktus.

Sestdienas pēdējā spēle starp Rugājiem un Gulbenes Gulbjiem solījās būt interesanta. Tomēr intriga daļēji jau zuda pirmajās desmit minūtēs, kad Rugāju vienībai izdevās iegūt 10 punktu handikapu (23:13). Atlikušajā spēles daļā Rugāju basketbolisti turpināja iekrāt pārsvaru, līdz mača noslēgumam iegūstot 26 punktu pārsvaru (88:62). Ar 17 rezultativitātes punktiem Rugāju komandā izcēlās Dāvis Circens un N.Kapteinis. Gulbenes Gulbjiem precīzākie izrādījās Artūrs Lūsis un Jānis Zarāns ar 20 gūtiem punktiem.

Svētdienas rīta pirmā spēle norisinājās starp Brāli un Druvienu. Pārliecinošu uzvaru svinēja Brālis (79:39). Uzvarētājiem 23 punktus guva Elvijs Vanags, Andrim Pētersonam 18 punkti, bet zaudētājiem 10 punkti Krišjānim Graumanim un Gintam Loginam.

Spēlē Studenti - Beļava pirmais puslaiks aizritēja punkts punktā. Sākoties trešajai ceturtdaļai krasu pavērsienu spēlē izdarīja Studentu vienība, iegūstot 16 punktu pārsvaru. Mača turpinājumā pārsvars kļuva vēl lielāks un spēle noslēdzās ar rezultātu 97:66. Studenti varēja svinēt savu pirmo uzvaru čempionātā. Rezultatīvākie spēlētāji Studenti komandā ar 40 gūtiem punktiem bija J.Mičulis un 26 punktiem Ervīns Ivanovs. Beļavai ar 18 punktiem izcēlās K.Pugačs, bet 17 punkti Kasparam Korulim.

Svētdienas trešais mačs starp Brāli un Gulbenes Gulbjiem izvērtās par īstu drāmu no spēles pirmajām sekundēm līdz pat beigu signālam. Visa mača garumā spēle ritēja punkts punktā un iznākums nebija prognozējams. Pirmo ceturtdaļu mazliet veiksmīgāk aizvadīja Gulbenes Gulbji (15:12), otrās desmit minūtes tika aizvadītas līdzīgi (35:32). Trešajā ceturtdaļā minimālu pārsvaru ieguva komanda Brālis (53:49). Pēdējā cēlienā vairākkārtīgi vadībā bija gan viena, gan otra komanda. Pašu spēles galotni veiksmīgāk aizvadīja Gulbenes Gulbji, svinot uzvaru ar rezultātu 76:74. Rezultatīvākais ar 27 punktiem bija J.Zarāns, A.Lūsim 14 punkti. Komandā Brālis 23 punktus guva E.Vanags.

Svētdienas pēdejā spēle norisinājās starp Nareku un Druvienu. Čempionāta pastarītei Druvienai bija grūti likt pretī kaut ko eksčempioniem, un mačs noslēdzās ar ievērojamu Narekas pārsvaru (113:59). Ar 29 rezultativitātes punktiem izcēlās M.Baranovskis, 16 punkti Mārtiņam Pētersonam. Druvienas komadai 18 punktus guva I.Ķikusts, Edgara Gjača kontā 14 punkti.

Čempionāts turpināsies jau šosvētdien, 19.aprīlī.