Basketbols: saspringtā mačā atzīst pretinieku pārākumu

Vakar, 17.oktobrī, Gulbenes sporta centrā uz Latvijas basketbola 2. līgas pirmo mājas spēli aicināja Gulbenes buki - Kvēle/SC Mēmele. Saspringtajā mačā ar rezultātu 89:94 Gulbenes buki atzina pretinieku pārākumu. Šosezon Gulbenes bukus trenē Juris Iesalnieks. Vairāk foto šeit.

Pirmajā ceturtdaļa tika aizvadīta līdzīga cīņa. Sākums mazliet veiksmīgāks bija bukiem, vēlāk rezultāts tika izlīdzināts, jo Kvēles basketbolisti jau ar pirmajām spēles minūtēm sevi pozitīvi pierādīja uz ārējās līnijas, realizējot vairākus tālmetienus. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 22:21.

Otrās desmit minūtes veiksmīgākas bija mājiniekiem. Tika gūti 26 punkti, uz ko zemgalieši vien atbildēja ar 19 punktiem (48:41). Tā uz pozitīvas nots pagāja garais pārtraukums, kurā par atzīstamiem sasniegumiem sportā tika sveikti Gulbenes novada sportisti.

Trešā desmitminūte izvērtās gandrīz par katastrofu (8:32). Vēl nebija nospēlētas piecas minūtes, kad jau iedzinēju lomā bija buki (50:58). Pretinieku precizitāte no trīspunktu metiena līnijas, agresivitāte aizsardzībā un gulbeniešu nebeidzamās kļūdas, ceturtdaļai noslēdzoties, noveda pie trīspadsmit punktu deficīta (56:73).

Pēdējā cēlienā buki salīdzinājumā ar iepriekšējām desmit minūtēm demonstrēja pilnīgi citu sniegumu, gūstot 37 punktus. Ceturtdaļas sākumā divreiz no tālienes precīzs bija Māris Baranovskis, kas ļoti atviegloja pakaļdzīšanos (69:78). Lai gan vēl nepilnas četras minūtes pirms beigu signāla bukiem bija trīspadsmit punktu deficīts, atlikušajā laikā viss mainījās. Ar M.Baranovska un Gundara Rauzas centieniem 35 sekundes līdz spēlēs beigām vairs bija tikai mīnus divi punkti (87:89). Sekoja īpaši nervozas sekundes, treneri izmantoja minūtes pārtraukumus. 17 sekundes pirms mača izskaņai buki bija samazinājuši punktu starpību līdz minimumam (89:90).

Pēc Kvēles galvenā trenera pieprasītā minūtes pārtraukuma pretiniekiem izdevās realizēt divus soda metienus. Turpinājumā bukiem bija vēl iespēja izlīdzināt rezultātu, tomēr sekoja neprecīzs tālmetiens, bumbu neizdevās atgūt, līdz ar to - zaudējums ar rezultātu 89:94. Ar 33 gūtiem punktiem spēlē izcēlās M.Baranovskis, G.Rauzas kontā - 19, bet Agra Kazāka - 15 punkti.

„Spēles sākums bija nedaudz nervozs, nespēlējām tā, kā bijām norunājuši. Daudz kļūdījāmies aizsardzībā. Otrajā ceturtdaļā nedaudz atguvāmies, sākām ātrāk spēlēt un rezultāts uzreiz bija mums par labu. Otrajā puslaikā nebijām gatavi uz agresīvāku spēli, līdz ar to pieļāvām daudz kļūdu. Kļūdījāmies vienkāršās epizodēs un tādēļ zaudējām daudz punktu. Neesam vēl gatavi nospēlēt aizsardzībā līdz galam, pietrūkst gribēšanas un pārliecības saviem spēkiem. Daudzi spēlētāji domā, ka visu var izdarīt, bet, kad jādara, īsti nesanāk. Daudz vēl jāstrādā treniņos. Ja visi trenēsies ar simtprocentīgu atdevi un gribēs uzvarēt, tad arī būs pozitīvs rezultāts," pēc spēles komentēja spēlējošais treneris Gundars Rauza.