Basketbols: sensāciju sagādā beļavieši 3

Svētdien Gulbenes novada atklātajā basketbola čempionātā īstu sensāciju sagādāja Beļava, kas uzvarēja komandu Nareka, kurai divu sezonu laikā šis bija pirmais zaudējums, kā arī pārspēja Gulbenes Gulbjus. Pēc svētdienas spēlēm situācija turnīra tabulā ir kļuvusi daudz interesantāka, jo pašreiz ar vienu zaudējumu un četrām uzvarām līderos ir Nareka, bet ar vienu zaudējumu un trīs uzvarām ir Rugāji un Beļava.

Pirmais mačs starp Nareku un Beļavu sākās līdzīgi, pēc spēlētām desmit minūtēm rezultāts neizšķirts 17:17. Otrajā ceturtdaļā stabilu sniegumu aiz tālmetiena līnijas demonstrēja Ingars Aizpurs (4 trīspunktnieki), kas Beļavas komandai ļāva izrauties vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (42:33). Trešajā desmitminūtē Nareka “atspēlēja” 4 punktu deficītu (53:58), tomēr līdz pat spēles beigu signālam viņi palika iedzinēju lomā. Mačs noslēdzās ar rezultātu 77:70 (Beļava).

Svētdien Beļavas rindas kuplinājis bija “Aldaris” Latvijas basketbola līgas LU komandas spēlētājs Ingars Aizpurs, kas komandai spēlē pret Nareku guva 40 punktus, 15 punkti Kristapa Pugača kontā. Savukārt Nareka svētdien nebija savā labākajā sastāvā. Spēlē nepiedalījās Māris Baranovskis, Artūrs Brūniņš un Daumants Dreiškens. Rezultatīvākais mačā bija Gatis Gargažins, kurš guva 20 punktus, 11 punkti Naurim Rikveilim.

Otrajā spēlē Studenti pārspēja Druvienas vienību. Pirmā ceturtdaļa izvērtās ļoti rezultatīva 34:24 (Studenti). Otrajā desmitminūtē Studenti ieguva nopietnu pārsvaru (62:33). Mačs noslēdzās ar rezultātu 106:62 (Studenti). Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Ervīns Ivanovs (29 punkti) un Aivars Dobris (25 punkti). Zaudētāju rindās ar 24 gūtiem punktiem izcēlās Ivis Ķikusts, 8 punkti Aivara Gjača kontā.

Nākamajā cīņā tikās Gulbenes Gulbji un Beļava. Pēc svētdienas pirmās spēles jau bija skaidrs, ka Gulbenes Gulbjiem viegli neklāsies un cīņa būs sīva. Spēles sākums risinājās punkts punktā (18:19 Gulbenes Gulbji). Otrajā ceturtdaļā noteicošo pārsvaru guva Beļava (42:33), lai gan trešo cēlienu komandas aizvadīja līdzīgi (18:18), tomēr Beļavas uzvarai spēlē apdraudējumu Gulbji vairs nespēja sagādāt. Mačs noslēdzās ar Beļavas uzvaru (82:67).

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 41 punktu bija I.Aizpurs, 12 punkti K.Pugačam. Gulbenes Gulbji komandā ar 24 punktiem izcēlās Artūrs Lūsis, bet Krišs Matisons guva 15 punktus.

Svētdienas pēdējā spēlē tikās Brālis un Studenti. Spēles pirmajā ceturtdaļā spēle ritēja līdzīgi (14:15 Studenti). Otrajā desmitminūtē vēl trīs punktu handikapu ieguva Studenti (34:30). Tomēr tas neliecināja, ka Brālis vienība būtu padevusies un trešās ceturtdaļas beigās rezultāts uz tablo vēstīja 54:54 un spēle varēja sākties no jauna. Atlikušajā mača daļā spēku rezerves vairāk bija saglabājušās Studentiem, kas, uzvarot ceturtdaļu ar rezultātu 22:14, svinēja arī uzvaru visā spēlē (76:68).

Uzvarētāju komandā precīzākie izrādījās E.Ivanovs (21 punkts) un Jānis Mičulis (19 punkti). Ar 31 rezultativitātes punktu Brālis komandā izcēlās E.Vanags, 11 punkti Nikam Gaigalietim.

Čempionāts turpināsies 1.maijā, kad tiks aizvadītas pēdējās apļa spēles.