Basketbols: sezonas pirmajā spēlē zaudē

"Gulbenes Buki" 7.oktobrī aizvadīja pirmo šīs sezonas spēli, kurā smagi zaudēja Saldus komandai. "Bukiem" šajās izbraukuma spēlēs nepiedalīsies pagājušās sezonas līderi - pieredzējušākā Buku paaudze - Māris Sniķis un Gundars Rauza.

Pirmās ceturtdaļas sākums tika aizvadīts līdzīgā cīņā, 5. minūtē rezultāts uz tablo rādīja 11:10, mājiniekiem par labu. Taču jau nākamās minūtes laikā Saldus komanda palielināja pārsvaru līdz +8 (18:10). Pirmo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar 12 punktu pārsvaru - 25:13.

Savukārt spēles otrās desmit minūtes Bukiem aizritēja pagalam neveiksmīgi. Jau pirmajās četrās minūtēs tika savākta piezīmju norma, saldēniešiem - jau 23 punktu pārsvars (36:13).

Visā ceturtdaļā Saldus komandas apskaužamā divpunktu metienu precizitāte ļāva gūt 28 punktus, uz kuriem Gulbenes basketbolisti spēja atbildēt tikai ar 4 punktiem!

Rezultāts pēc pirmā puslaika - 53:17.

Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieki turpināja veiksmīgi palielināt pārsvaru, ceturtdaļas trešajā minūtē palielinot to līdz +44 (61:17). Ceturtdaļas vidusdaļā Bukiem izdevās samazināt pārsvaru - 65:26, taču saldenieki atbildēja ar izrāvienu 12:2, cetrurtdaļu noslēdzot ar rezultātu 89:38.

Pēdējās desmitminūtes pirmajās 3 minūtēs Bukiem izdevās atgūt 7 punktus (90:46). Ceturtdaļas vidusdaļā Buku iniciatīvu apstādināja izprovocētās kļūdas (96:49). Spēles beigās Saldus komandai ar Tomu Celmiņu priekšgalā izdevās vēl viens izrāviens - 10:0, palielinot pārsvaru līdz +55. Spēle noslēdzās ar rezultātu 106:51.

BK Saldus - Gulbenes Buki (25:13; 28:4; 36:19; 17:13).

Gulbenes Buki: Kaļva 19p., Šimanovskis 11p., Lišiks 7p., Kalniņš 7p., Kokorevičs 4p., Rikveilis 3p..
BK Saldus: Zeps 23p., Miks Ķenavs 21p., Celmiņš 14p.+11AB, Valters 13p+10AB., Pušilovs 10p..