Basketbols: turpinās novada atklātais čempionāts (FOTO)

Aizvadītajā svētdienā Gulbenes novada atklātā basketbola čempionātā tika noskaidrotas komandas, kas cīnīsies par 1.-4.vietu un 5.-8.vietu. A apakšgrupā, pārliecinoši uzvarot visās spēlēs, kā pirmie “izgāja” pagājušās sezonas čempioni – Alsviķi/Steelconstructor, bet kā otrie – komanda “Brālis”. B apakšgrupā cīņa par iekļūšanu labāko četriniekā izrādījās krietni sīvāka. Pirmie pusfinālā iekļuva Lazdukalns, bet otrie – Rūsiņš-Dravenieki 12.

Svētdienas spēles atklāja Gulbenes BJSS 02/03 un SantEko (Madona) komandas. Mača sākums labvēlīgāk ritēja jaunajiem sporta skolas basketbolistiem, spēles trešajā minūtē panākot rezultātu 13:4. Mājiniekiem pārsvaru izdevās saglabāt līdz otrās ceturtdaļas trešajai minūtei. Turpinājumā risinājās cīņa punkts punktā līdz pat pēdējās ceturtdaļas otrajai minūtei. Mača galotnē pieredze ņēma virsroku, un Madonas komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 91:79. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētājkomandā bija Raimonds Silajānis (20 punkti) un Pēteris Putniņš (17 punkti), bet BJSS 02/03 komandai 34 punktus realizēja Linards Černoglazovs, Jurģa Patmalnieka kontā 16 punkti.

Otrajā spēlē nelielu sensāciju sagādāja Beļavas vienība, kas ar rezultātu 76:69 pārspēja pagājušā gada sudraba godalgas ieguvējus - Rūsiņš-Dravenieki 12 komandu. Beļavas komandas spēlētāja Kristapa Pugača fantastiskā precizitāte no tālienes, visas komandas cīņasspars un Rūsiņa spēlētāju apjukums, kas izpaudās ar totālu neprecizitāti, deva cerības beļaviešiem “aizķerties” labāko četriniekā. Mača sākums ritēja punkts punktā un ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu Rūsiņa pārsvaru - 25:23. Tomēr otrajās desmit minūtēs ar mērķtiecīgo aktivitāti laukumā Beļavas komanda izvirzījās vadībā ar 45:37. Trešās ceturtdaļas sestajā minūtē tika panākta lielākā punktu starpība (60:44 Beļava). Atlikušajā spēlē Rūsiņš vairākkārtīgi pietuvojās rezultāta izlīdzinājumam, tomēr pārņemt iniciatīvu tā arī neizdevās un mačs noslēdzās ar Beļavas uzvaru. Ar 25 rezultativitātes punktiem uzvarētājvienībā izcēlās K.Pugačs, 16 punkti Oskaram Vīksnam. Rūsiņa komandai 26 punktus realizēja Mārtiņš Bogdanovs, 16 punkti - Mārim Baranovskim.

Trešajā spēlē spēkiem mērojās Alsviķi/Steelconstructor un Brālis. Jau ar mača pirmajām minūtēm Alsviķi demonstrēja savu pārākumu, izvirzoties vadībā ar 28:15 pēc nospēlētām 10 minūtēm. Otrajā ceturtdaļā handikaps pieauga līdz 29 punktu pārsvaram (59:30). Pēc garā pārtraukuma rezultāta starpība īpaši nemainījās, un spēle noslēdzās ar Alsviķi/Steelconstructor triumfu (107:80). Ar 29 punktiem uzvarētāju vienībā izcēlās Artūrs Lūsis, 26 punktus realizēja Mārtiņš Pētersons un Kaspars Paegle. Brālis komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 20 punktiem bija Aleksis Dāvids, 15 punkti - Kristiāna Šulca kontā.

Nākamajā spēlē Beļava, būdama uz uzvaras viļņa, ar rezultātu 101:60 pārspēja arī Balvu vienību. Spēles sākums ritēja līdzīgi, pēc pirmās ceturtdaļas - neliels pārsvars Beļavas vienībai (18:15). Bet jau nākamajās desmit minūtēs tika panākts ievērojams pārsvars (43:26), lai pārliecinoši kaldinātu sev uzvaru visā mačā.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandai ar 30 punktiem bija K.Pugačs, Mārtiņa Koruļa kontā 13 punkti. Balvu komandai Kaspars Porietis realizēja 17 punktus. Lai gan Beļava trīs spēlēs bija izcīnījusi divas uzvaras, tas vēl 100% negarantēja viņiem vietu labāko četriniekā, jo pirmajā mačā tika piedzīvots zaudējums “Lazdukalns” vienībai ar nepiedodami lielu punktu starpību. Beļaviešiem atlika gaidīt mača Rūsiņš/Dravenieki 12 – Lazdukalns iznākumu.

Piektajā spēlē tikās Rūsiņš-Dravenieki 12 un Lazdukalns. Nozīmīgs mačs par iekļūšanu spēcīgāko četriniekā. Spēles sākums ritēja punkts punktā līdz pat mača 17 minūtei. Turpinājumā Rūsiņa basketbolisti pamazām palielināja punktu starpību, un mačs noslēdzās ar rezultātu 78:59. Ar 32 rezultativitātes punktiem Rūsiņa komandā izcēlās M.Bogdanovs, 18 punkti - M.Baranovskim. Lazdukalna komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 27 punktiem bija Matīss Rižais.

Pēc aizvadītajām B apakšgrupas spēlēm izrādījās, ka divas uzvaras guvušas trīs komandas, tādejādi nācās skatīties iegūto un zaudēto punktu starpību savstarpējās spēlēs. Rezultātā kā pirmie pusfinālčetriniekā iekļuva Lazdukalns, kā otrie – Rūsiņš-Dravenieki 12. Beļavas vienībai nācās samierināties ar trešo pozīciju un čempionāta turpinājumā cīņu par 5.vietu.

Pusfinālspēles risināsies nākamajā sestdienā, 25.maijā, bet medaļu komplekti tiks sadalīti dienu vēlāk – 26.maijā.


Pievieno komentāru

Sports