Basketbols: "VEF Kadeti" bukus vinnē tikai ar 6 punktu pārsvaru

Vakar aizraujošā mačā Gulbenes Buki spēles beigās tomēr piekāpās VEF Kadetiem ar rezultātu 71:77. Rezultatīvākie Bukiem bija Gundars Rauza ar 16 un Māris Sniķis ar 15 gūtajiem punktiem.

Spēli veiksmīgi iesāka Buki, pirmajā minūtē izvirzoties vadībā ar 4:0. Līdz ceturtdaļas vidum viesi atguva zaudēto un pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā ceturtdaļas 6. minūtē - 8:9. Vēl minūti mājiniekiem izdevās nosargāt viena punkta deficītu, tomēr pirmo ceturtdaļu VEF kadeti noslēdza savā labā ar rezultātu 17:21.

Otrās ceturtdaļas sākumā VEFieši palielināja pārsvaru līdz +9 (17:26). Līdz ceturtdaļas vidum viesu pārsvars jau bija pieaudzis līdz +14 (21:35). Taču līdz pirmā puslaika beigām Buki samazināja pārsvaru atkal līdz -10 (30:40).

Trešajā ceturtdaļā Buki sāka "pakaļdzīšanos", pamazām samazinot pārsvaru. Ceturtdaļas vidū piecus punktus pēc kārtas guva Gundars Rauza, tādējādi samazinot viesu pārsvaru pat līdz -3 (45:48). Lai gan vēl reizi VEF kadeti atguva 8 punktu pārsvaru (47:55), tomēr ceturtdaļu Buki noslēdza jau atkal tikai ar 4 punktu deficītu - 53:57.

Līdz pēdējās ceturtdaļas 3. minūtei Buki jau bija panākuši pretiniekus, un Gundars Rauza ar veiksmīgu tālmetienu izlīdzāja rezultātu - 61:61. Ceturtdaļas vidū viesi atguva minimālu pārsvaru spēlē - 67:66. Pēdējās spēles minūtes par spīti viesu klūdām laukumā gulbenieši nespēja pārņemt iniciatīvu, šoreiz piekāpjoties VEF kadetiem ar rezultātu 77:71.

Gulbenes Buki - VEF Kadeti 71:77 (17:21; 13:19; 23:17; 18:20).

"Gulbenes Buki": Rauza 16 p.+7 AB, Sniķis 15 p.+6 AB, Pētersons 12 p., Lišiks10 p., Kokorevičs 4 p., Rikveilis 3 p., Kaļva 2 p..

"VEF Kadeti": Žvīgurs 21 p., Geks15 p, Pļavnieks 15 p., Puhovs12 p.+10 AB.