Biatlons: Komisks atgadījums Pasaules čempionātā 4

Krievijas pilsētā Hantimansijskā jau otro nedēļu notiek Pasaules čempionāts biatlonā. Diemžēl pagalam neveiksmīgs šis čempionāts ir izvērties mūsu biatlonistei Madarai Līdumai.

Čempionāts sākās ar jaukto stafeti. Latvijas sportisti M.Līduma, Žanna Juškāne, Ilmārs Bricis un Edgars Piksons tika apdzīti par apli un palika bez rezultāta. Latvijas komanda tika klasificēta 18.vietā 26 komandu konkurencē.  

Sacensībās 7,5 kilometru sprinta distancē M.Līduma ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma tikai 73.vietu. Neiekļūstot pirmajā sešdesmitniekā, Madara nekvalificējās iedzīšanas sacensībām.

 

Klasiskajā 15 kilometru distancē Madarai vajadzēja doties trasē ar 17. starta numuru, taču diemžēl viņa uz starta neizgāja. Mūsu biatlonistei dalība sacensībās tika liegta, jo uz elkoņiem bija uzšūtas noteikumiem neatbilstošas uzšuves.

 

Kā portālam "sportacentrs.com" atzina pati Madara, viņai esot sajūta, ka kāds šajā čempionātā būtu uzlicis lāstu. "Minūti pirms starta man pienāca un pateica, ka saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ar šādu kombinezonu startēt nedrīkstu - elkoņu uzšuvēm jābūt rūpnieciski apstrādātām, bet manā gadījumā tās bija uzšūtas ar roku. It kā sīkums, kas neko nemaina, taču noteikumos tagad ir šāda izmaiņa, un man pateica: šajā startēt nevar, ja vari - pārģērb atbilstošu kombinezonu," stāstīja sportiste.

 

Uzšuvēm uz elkoņiem biatlona kombinezonam jābūt rūpnieciski ražotām un no gumijas (lai neslīd uz šaušanas paklāja) - ja tā nav, pēc jaunajiem noteikumiem tas tiekot traktēts kā pārkāpums.

 

"Šajā kombinezonā nostartēju visu Pasaules kausa sezonu un arī jau šeit, Hantimansijskā, - sprintā. Nekādu aizliegumu nebija. Protams, varu vainot tikai sevi, jo visi noteikumi būtu jāzina pašai. Taču nav arī tā, ka būtu liela izvēle, ko vilkt mugurā uz sacensībām. Kombinezoni, kurus mums iedeva pēdējos, uz Vankūveras olimpiskajām spēlēm, ir ļoti plāni - šajā aukstumā tajos startēt faktiski nav iespējams. To nedara neviens," skaidroja Madara, kurai Pasaules čempionāts ir beidzies.

 

"Šobrīd vēl grūti ko komentēt - joprojām esmu šokā... Biju noskaņojusies reabilitēties par neveiksmi sprintā, taču pēkšņi paliku bez iespējas skriet vispār. Ļoti žēl, ka pievīlu tos, kas mani atbalstīja, taču visvairāk droši vien esmu vīlusies es pati. Nenovēlu šādas izjūtas nevienam," stāstīja Madara.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

?

Arī es brīnos.
Kas gan komisks? Pat skumji,drīzāk.

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 14:15

jautājums....

cik komisks liktos žurnālistam gadījums, kad ierodoties uz interviju ar kādu svarīgu personu, par ko pēc tam noteikti jāsniedz reportāža rītdienas laikrakstā, tiktu noteikts, ka tādā apģērbā pie šī cilvēka nedrīkst ierasties.... un pārģērbties drīkst tikai turpat uz vietas vai arī intervijas nebūs nekad....
žurnāliste laikam ievietotu smaidīgu humoristisku foto avīzes slejā ar parakstu - piedodiet - notika komisks atgadījums....

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 12:42

līdzjutēja

Evita - kur tu saskati komiskumu ???????

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 12:33

Sports