Bobslejisti aizvada pirmās sacensības 3

Edgars Maskalāns: "Sadarbība vēl ir tālu no vēlamās, bet ceru, ka ar katru nākamo startu tā uzlabosies, un rezultāts būs."
Pagājušās nedēļas nogalē Vinterbergā notika Pasaules kausa izcīņas pirmā posma sacensības. Tajās cīnījās arī abas Latvijas ekipāžas, kurās startē mūsu novadnieki Daumants Dreiškens un Edgars Maskalāns.

Divniekos labāk veicās E.Maskalāna/ Raivja Broka ekipāžai, kas šoreiz izcīnīja 17.vietu. Pēc pirmā brauciena šis duets ierindojās 20.vietā. Savukārt otrajā braucienā viņi sasniedza 12. labāko rezultātu, kas abu braucienu summā ļāva ieņemt dalītu 17.vietu. Jānis Miņins ar D.Dreiškenu ierindojās tikai 22.pozīcijā, otrajam braucienam nemaz nekvalificējoties.

Četrinieku konkurencē J.Miņins, D.Dreiškens, Oskars Melbārdis un Intars Dambis 1.braucienā uzrādīja 8. labāko rezultātu, bet otrajā braucienā spēja pakāpties uz augsto 6.vietu. E.Maskalāns, Ainārs Podnieks, R.Broks un Reinis Rozītis 1.braucienā spēja ierindoties desmitniekā, bet 2.brauciens vairs nepadevās tik veiksmīgs, divu braucienu summā tika izcīnīta 14.vieta.

Kļūdījās arī konkurenti

Pēc sacensībām "Dzirkstele" sazinājās ar E.Maskalānu. Viņš atklāj, ka Vinterbergas trase viņam vienmēr ir patikusi.

"Protams, ir bijušas arī neveiksmes, bet šī ir viena no tām trasēm, kurā ir ļoti grūti izbraukt, lai būtu labs finiša laiks. Šādās trasēs daudzi pieļauj kļūdas, uz kuru rēķina, precīzi izbraucot, ir iespējams apsteigt konkurentus, lai gan viņiem varbūt ir labāka tehnika," stāsta bobslejists.

"Divnieku sacensībās pirmajā braucienā knapi iekļuvām divdesmitniekā. Tas izskaidrojams ar to, ka pieļāvu kļūdas vietās, kas ļoti ietekmē kamanu ātrumu, bet, par laimi, arī konkurenti kļūdījās. Otrais brauciens sanāca daudz labāks. Savukārt četriniekos viss bija otrādi - pirmais brauciens sanāca lielisks, bet otrajā pieļāvu kļūdas, kas maksāja vietu desmitniekā. Tajā pašā laikā varējām arī pakāpties līdz sešniekam, jo rezultāti bija ļoti blīvi - 5.vietu no 16.vietas šķīra tikai 0,20 sekundes! Beigās ieņēmām dalītu 14.vietu ar pieredzējušo Ivo Ruegu."

Uzlabo fiziskos rādītājus

Vērtējot šī posma sacensības kopumā, Edgars secina, ka no četriem sacensību braucieniem labi nobraukt izdevās divos - vienu divniekos un vienu četriniekos.

"Protams, ir rezerves arī startā. Četriniekos kopumā mēs bijām nobraukuši tikai sešus braucienus. Loģiski, ka sadarbība vēl ir tālu no vēlamās, bet ceru, ka ar katru nākamo startu tā uzlabosies un rezultāts būs. Runājot par mērķiem - trenera uzdevumu divniekos iekļūt uz otro braucienu un četriniekos - piecpadsmitniekā it kā esmu izpildījis, bet personīgi mani mērķi ir augstāki. Ir izdarīti arī pirmie secinājumi. Konkurenti vasarā nav gulējuši, ir iegādājušies labāku tehniku, un nav vairs tā, ka, izejot uz starta, esi pārliecināts, ka iekļūsi divdesmitniekā," saka Edgars.

Viņš atklāj, ka pats jūtas ļoti labi. "Vasarā treniņnometnēs kārtīgi trenējāmies, un tagad starta ieskrējienā mēs ar R.Broku jūtamies pārliecinātāki nekā iepriekšējā sezonā. Visu vasaru kā sparingpartneris dažādos vingrinājumos man bija spēcīgais D.Dreiškens. Tas arī palīdzēja krietni uzlabot fiziskos rādītājus, jo vienmēr centos viņu pārspēt, dažreiz man tas arī izdevās," stāsta sportists.

Kā veiksies turpmāk, Edgars baidās kaut ko prognozēt, jo visi ir palikuši spēcīgāki un konkurence ir spraiga, taču viņš saka paldies līdzjutējiem, kas tur par viņu īkšķus.

Šonedēļ bobslejisti mērosies spēkiem Altenbergas trasē.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Edgars ir loti labs cilveks:).Man prieks par viņu:)

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 22:28

Sports