Bobslejisti aktīvi trenējas jaunajai sezonai 1

Latvijas bosblejisti, tostarp arī mūsu novadnieki Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens, ir jau sākuši gatavoties jaunajai sezonai. Jāpiebilst, ka šī sezona bobslejistiem būs ļoti saspringta, jo šis būs arī Olimpisko spēļu gads.

Treniņus bobslejisti uzsāka jau maija beigās.

 

"Pirmās divas nometnes pavadījām svaigā gaisā kempingā pie Usmas ezera un Nabītes ezera. Skrējām, lēcām, spēlējām pludmales volejbolu, braucām ar velosipēdu un, protams, daudz darbojāmies ar svaru stieni. Nākamnedēļ jau sāksies trešā treniņnometne Ventspilī. Tur notiks vieglatlētikas treniņi stadionā, būs daudz jāskrien, jālec un jāstumj speciāls bobsleja trenažieris, ko mēs saucam par "tačku"," stāsta E.Maskalāns.

 

"Krīzes iespaidā ir atlikta ledus estakādes celtniecība Siguldā, tāpēc starta ieskrējienam būs jātrenējas vecajā Daugavas stadiona estakādē, kur segums līdzīgs stadiona skrejceļam. Ledus treniņi šobrīd ir atkarīgi no tā, kad sāksies ziema."

 

 Viņš gan piebilst, ka pašreiz treniņprocesu krīze stipri nav ietekmējusi, bet nav zināms, kas notiks rudenī un ziemā.

 

"Mēs, protams, arī izjūtam līdzekļu samazinājumu, taču ar to ir jāsamierinās, jo šāda situācija ir visur valstī. Par laimi, treniņprocesā to pagaidām īpaši neizjūtam, viss notiek tāpat kā iepriekšējos gados. Protams, nezinām, kā būs, kad sāksies sezona un sāksim braukāt apkārt. Varbūt sadzīves apstākļi būs nedaudz sliktāki, tomēr es domāju, ka varēsim pilnvērtīgi piedalīties visās sacensībās un treniņnometnēs," spriež D.Dreiškens.

 

Viņš piebilst, ka, protams, ir piezagušās arī domas par iespēju mest sportu pie malas, taču pašreiz šī doma ir atmesta.

 

"Uz ārzemēm braukt strādāt es negribu, bet diez vai šeit kādu citu darbu būs tik viegli atrast. Kamēr situācija vēl nav kritiska un ir cerības, ka tā uzlabosies, domāju, ka ir vērts palikt sportā," uzskata sportists. Viņš piebilst, ka pašreiz ir cītīgi jāgatavojas olimpiādei. "Viss, ko mēs šobrīd darām, tiek darīts ar domu par 12.februāri, lai tad būtu savā labākajā formā."

 

Oktobra beigās bobslejistiem jābūt Kanādā, bet novembra pirmajā pusē sāksies Pasaules kausa sezona, kas beigsies janvāra beigās Austrijā, savukārt februārī notiks Vankūveras olimpiskās spēles.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports