Bobslejisti cer uz labiem rezultātiem

Centīsies labi startēt gan Pasaules čempionātu posmos, gan arī Olimpiskajās spēlēs
Šī būs olimpiskā sezona, un arī bobslejisti, tostarp arī mūsu novadnieki Daumants Dreiškens un Edgars Maskalāns, cer, ka šosezon veiksies ļoti labi. Viņu mērķis ir uzrādīt pēc iespējas labākus rezultātus gan Pasaules čempionāta posmu laikā, gan arī Olimpiskajās spēlēs nākamā gada februārī.

Gatavojoties sezonai, sportisti ir ieguldījuši ļoti daudz darba, to apliecināja ikviens. Bobsleja sezonas atklāšanas pasākumā Siguldā Latvijas 1.ekipāžas pilots Jānis Miņins žurnālistiem atzina, ka visi sportisti ir gatavi pat par 110 procentiem.

 

"Ja vēl ir cilvēki, kas mūs ir gatavi atbalstīt šajos trakajos laikos, ir prieks censties arī viņu dēļ. Kad mums teica, ka naudas nebūs, mūsos parādījās spīts iet uz treniņiem, tagad nāk klāt arī motivācija," atzina J.Miņins.

 

Viņš piebilda, ka sezonas pirmajā pusē būs grūti un spēki vairāk tiks koncentrēti tieši uz sezonas otro pusi, taču vissvarīgākais ir, lai kaut kādu iemeslu, piemēram, traumu dēļ, nenāktos veikt izmaiņas komandas sastāvā, jo puišiem ir izveidojusies ļoti laba sadarbība.

 

Jācenšas nostartēt savā līmenī

To apliecināja arī mūsu D.Dreiškens.

 

"Es domāju, ka šajā gatavošanās posmā ir izdarīts ļoti daudz, tādēļ rezultātiem vajadzētu būt labiem. Dažubrīd ir izdevies uzrādīt tādus rezultātus, kādus uzrādījām pagājušajā gadā, esot savā labākajā formā," sacīja D.Dreiškens.

 

"Visi šajā sezonā gaida labus rezultātus, tas, protams, uzliek papildu slogu. Taču es necenšos sevi noskaņot tā, ka šī būtu milzīgi atbildīga sezona. Olimpiāde tādi paši mači vien ir, vienkārši jādara tas pats, kas līdz šim. Ir jācenšas nostartēt savā līmenī. Ja būsim pelnījuši, būs arī uzvaras."

 

Daumants atklāja, ka pašreiz ir neliels satraukums par treniņnometni Kanādā. "No vienas puses, no turienes ir labas atmiņas, jo tur tika iegūta 1.vieta, bet no otras puses - tur mēs smagi nokritām. Tagad atkal jābrauc šajā trasē. Negribas nokrist, sadauzīt bobu vai pašiem sasisties, jo ir svarīgi labi iesākt un turpināt sezonu, bet es ceru, ka viss būs kārtībā," sacīja bobslejists.

 

Saviem spēkiem tic arī otra Latvijas bobsleja ekipāža, kuras pilots ir mūsu E.Maskalāns.

 

"Esam gatavi jaunajai sezonai - vasarā ir ļoti daudz strādāts. Sapņu pilis mēs, protams, neceļam, redzēsim kā būs, taču iekšā kaut kas sēž, gribas parādīt labu sniegumu," teica Edgars.

 

Protams, zinot to, ka arī konkurenti nesnauž un cītīgi gatavojas šai sezonai, Edgars sprieda, ka viegli nebūšot, tomēr, par spīti tam, viņš ar saviem biedriem ir gatavs cīnīties.

 

Ir gatavi cīnīties

Bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis norādīja, ka gatavošanās procesā sportisti ir paveikuši visu, kas bijis iecerēts, taču par rezultātiem esot grūti spriest, jo nav zināmas situācijas citās komandās. Kā piebilda S.Prūsis - ir komandas, kas sadarbojas ar "Ferrari" un "Audi", bet mūsu valstī vairs pat "RAF" neražo, tādēļ cīnīties būs grūti, tomēr viņi ir gatavi to darīt.

 

"Es domāju, ka sezonas laikā viss nostāsies savās vietās. Droši vien, ka divnieks ies sliktāk un četrinieks - labāk, un diez vai mēs varēsim šo situāciju tik strauji mainīt, taču darīsim, protams, visu, kas ir mūsu spēkos," teica S.Prūsis, izsakot pateicību sponsoriem un ticot, ka viņiem arī sportistu sniegums nesīs gandarījumu.

 

Atbalstīs sportistu attieksmes dēļ

Jāpiebilst, ka šajā sezonā bobslejam Latvijā ir izdevies piesaistīt jaunus sponsorus, par to klātesošos informēja Latvijas Bobsleja federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Kols. Tie ir SIA "Arčers", SIA "Binders" un SIA "Abora". Krīzes dēļ arī bobslejam bija krietni samazināts finansējums, taču šo uzņēmumu atbalsts ļāva atkal cerīgāk skatīties nākotnē.

 

Firmas "Arčers" un "Binders" līdz šim bija pazīstamas kā basketbola atbalstītājas, taču šogad uzņēmumu vadība ir nolēmusi pievērsties bobsleja atbalstam, un tas ir noticis tikai sportistu attieksmes dēļ, jo bobslejistiem ir ļoti nopietna attieksme pret to, ko viņi dara. Viss, protams, būs atkarīgs no ekonomiskās situācijas, taču uzņēmēji cer, ka arī nākamajās sezonās viņi varēs atbalstīt šo sporta veidu.

 

Arī Latvijas Bobsleja federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis izteica cerību uz šādu sadarbību, jo negribētos, ka ar šo olimpisko sezonu viss beigtos. Viņaprāt, arī nākamajās Olimpiskajās spēlēs Sočos mūsu bobslejistiem vajadzētu startēt šādā pašā sastāvā.

 

"Materiālā ziņā mēs, protams, nevaram sacensties ar lielvalstīm, taču rezultātu ziņā gan mēs to noteikti varam darīt," teica Z.Ekmanis, piebilstot, ka mūsu puiši ir ļoti centīgi un viņi var pierādīt, ka arī mazā Latvija var konkurēt ar lielām valstīm, svarīgi vien, lai sportistus neatstāj veiksme.

Pievieno komentāru

Sports