Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bobslejisti dosies uz Kanādu

Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā divnieku sacensībās mūsu puišiem izdodas uzrādīt līdz šim labāko sniegumu
Bobslejisti šajā nedēļā nedaudz atvelk elpu pirms nākamajām sacensībām. "Dzirkstele" lūdza mūsu bobslejistus Daumantu Dreiškenu un Edgaru Maskalānu sniegt komentāru par pagājušajā nedēļā aizvadītajām sacensībām un par plāniem nākamajām sacensībām.

Jau rakstījām, ka J.Miņina un D.Dreiškena divnieks ceturtdien pārceltajā Pasaules kausa izcīņas posmā ierindojās 4.vietā.

 

"Divniekos 4.vieta ir ne tikai labākais rezultāts šajā sezonā, bet arī visā manā karjerā. Šī ir otrā reize, kad esam 4.vietā kādā Pasaules kausa posmā vispār! Paši esam ļoti apmierināti ar šo rezultātu. Šajā trasē ļoti svarīgs ir starta numurs un šoreiz mums tas bija ļoti veiksmīgs, bet jāsaka arī, ka jaunais bobs sāk slīdēt arvien labāk un trasē uzrādīja labu ātrumu. Arī pati braukšana šoreiz sanāca salīdzinoši laba. Protams, kļūdas bija un varbūt, ja tādu nebūtu, mēs būtu vēl par kādu vietu pakāpušies augstāk, bet tāpat esam apmierināti ar sasniegto," saka D.Dreiškens.

 

E.Maskalāna divnieks šajās sacensībās ierindojās 10.vietā.

 

"Sāku šo trasi saprast arvien labāk. Man šie mači vairāk bija kā treniņš Eiropas čempionātam. Eksperimentējām ar stūmēju maiņu un rezultāts nebija slikts. Protams, startā ir rezerves. Pirmajā braucienā starts pilnīgi neizdevās, bet otrajā braucienā jau bija labāk. 10.vieta man ir augstākais sasniegums divnieku sacensībās Pasaules kausa posmos. Protams, mazliet kremt, ka otrajā braucienā kļūdījos trases vidusdaļā, kur kamanas uzņem ātrumu, taču ir jau arī prieks, ka apsteigti tādi bobsleja grandi kā Aleksandrs Zubkovs un Andrē Lange," atzīst E.Maskalāns.

 

Nepaveicas ar starta numura izlozi

Sestdien un svētdien bobslejisti jau aizvadīja nākamo Pasaules kausa izcīņas posmu gan divniekos, gan četriniekos. Šīs sacensības vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Pasaules kausa posmā divnieku sacensībās J.Miņins/ D.Dreiškens ieņēma 7.vietu, E.Maskalāns/ R.Rozītis ierindojās 14.vietā. Eiropas čempionāta ieskaitē Latvijas bobslejisti ierindojās attiecīgi 6. un 12.pozīcijā. Četrinieku sacensībās Pasaules kausa posmā J.Miņina ekipāža ieņēma 10.vietu, E.Maskalāna divnieks - 12.vietu, savukārt Eiropas čempionāta ieskaitē mūsu bobslejistiem - 8. un 10.vieta.

 

"Pēdējās sacensības galīgi neizdevās, kā bija plānotas. Par vietām nedomājām, bet bijām cerējuši uz labāku rezultātu, jo treniņbraucienos veicās labi. Diemžēl nepaveicās ar starta numura izlozi, kas, kā jau minēju, šajā trasē ir ļoti svarīgs, un braukšana arī šoreiz nebija tāda, kādai tai vajadzētu būt. Kopumā tas viss noveda pie šāda rezultāta," atklāj D.Dreiškens.

 

"Piektdien jau izlidosim uz Kanādu, kur nedēļu trenēsimies jaunajā olimpiskajā trasē. Pēc tam tur notiks arī Pasaules kausa posms. Grūti pateikt, kā mums tur veiksies, jo neviens šo trasi vēl nav redzējis. Viss būs atkarīgs no tā, cik ātri izdosies piebraukt nezināmas virāžas."

 

Sāk rēķināties arī ar Latvijas 2.komandu

Arī E.Maskalāns atzīst, ka pēdējās sacensībās, protams, varēja nostartēt arī labāk.

 

"Pats rezultāts manai pieredzei (otro reizi piedalos Eiropas čempionātā) kopumā jau ir labs. Klusībā pats cerēju četriniekos uz augstāku vietu, tomēr ar diviem treniņbraucieniem četriniekos ir par maz, lai saprastu, kā vajag pareizi stūrēt. Arī starta ieskrējiens pirmajā braucienā bija slikts, grūti pat izskaidrot, kāpēc tā. Jebkurā gadījumā uzskatu, ka Eiropas čempionātā nostartēju labi. Arī citu valstu treneri sāk pievērst uzmanību, pat vācieši treniņos filmē ne tikai vadošos pilotus, bet arī manus braucienus. Sāk rēķināties arī ar Latvijas 2.komandu," priecājas Edgars.

 

"Kā veiksies nākamajās sacensībās, nav ne jausmas, jo Amerikā un Kanādā neesmu braucis. Jāgatavojas uz visu - gan labiem braucieniem, gan sliktiem. Nostāsti par tām trasēm ir dzirdēti visādi, tagad arī pats varēšu izbaudīt."

Pievieno komentāru

Sports