Bobslejisti jaunās sezonas gaidās

Jau pēc mēneša atsāksies arī bobsleja sezona, kurā tāpat kā iepriekš varēsim just līdzi mūsu sportistiem Daumantam Dreiškenam un Edgaram Maskalānam. Šobrīd sportisti vēl turpina gatavoties sacensībām.

D.Dreiškens laikrakstam stāsta, ka visa vasara ir aizvadīta smagos treniņos tepat, Latvijā, savukārt nupat bobslejisti ir atgriezušies atpakaļ Latvijā no pirmās ledus treniņnometnes Itālijā. Sportists atklāj, ka tur tika piestrādāts gan pie fiziskās sagatavotības, gan arī notika treniņi trasē.

 

 "Šajā nometnē sevi kā ļoti labu pilotu pierādīja arī mūsu novadnieks beļavietis E.Maskalāns, kurš jau pagājušajā sezonā veiksmīgi startēja Pasaules kausa posmos," stāsta D.Dreiškens.

 

Cerība uz jaunu divnieku bobu

Runājot par sevi un saviem komandas biedriem, Daumants stāsta, ka vismaz pagaidām viņu ekipāžā izmaiņas nav paredzētas.

 

"Domāju, ka braukšu gan divnieku, gan četrinieku ekipāžā kopā ar Jāni Miņinu. Arī četrinieka sastāvs, visticamāk, nemainīsies," atklāj bobslejists.

 

Vai gaidāmi kādi jaunumi tehnikā?

 

"Četrinieka bobu it kā nav jēgas mainīt, jo pagājušajā sezonā tas slīdēja ļoti labi. Protams, pie sasniegtā nevar apstāties un tiek mēģināts un eksperimentēts ar dažādām niansēm, kas rezultātu varētu vēl uzlabot. Divnieks pagājušajā gadā neslīdēja, kā gribētos, tāpēc ir cerība, ka sezonas sākumā dabūsim pilnīgi jaunu divnieka bobu, bet paši to vēl neesam redzējuši, tādēļ paies kāds laiks, kamēr spēsim atrast optimālāko regulējumu, lai slīdētu vislabāk," stāsta Daumants.

 

Pārstāvēs citu pilsētu

Šosvētdien, 2.novembrī, Siguldā notiks Latvijas čempionāts bobslejā.

 

"Visi, kas vēlas redzēt bobsleju klātienē - laipni gaidīti! Pēc tam mēs vēl pāris dienas patrenēsimies tepat, Latvijā, bet jau novembra beigās sāksies jaunā sezona ar pirmo Pasaules kausa posmu Vācijā," stāsta D.Dreiškens.

 

Kā jaunums līdzjutējiem, pēc Daumanta domām, būs tas, ka šajā sezonā, startējot sacensībās, zem viņa uzvārda būs rakstīts citas pilsētas nosaukums.

 

"Sevi uzskatu par gulbenieti, bet šosezon pārstāvēšu citu pilsētu. Cerams, līdzjutēji būs saprotoši un nepārmetīs man, jo arī sportistiem gribas, lai novērtē viņu lielākus vai mazākus panākumus. Diemžēl manai dzimtajai pilsētai salīdzinājumā ar citām pilsētām sevišķi labi nevedas, tādēļ arī tāds iznākums," skaidro sportists.

 

"Es gribētu pateikt paldies visiem, kas līdz šim ir sekojuši līdzi mūsu startiem un atbalsta mūsu komandu. Cīnīsimies un centīsimies arī šosezon sagādāt priecīgus brīžus gan sev, gan līdzjutējiem!"


Uzziņai

 

Lielākais bobslejistu Jāņa Miņina, Daumanta Dreiškena, Oskara Melbārža un Intara Dambja sasniegums ir zelta medaļas Eiropas čempionātā.

Pievieno komentāru

Sports