Bobslejisti veiksmīgi iesāk sezonu

Pagājušajās brīvdienās Pārksitijas trasē ASV sākās Pasaules kausa izcīņa bobslejā, kurā startēja arī abas Latvijas ekipāžas, tostarp arī mūsu novadnieki Daumants Dreiškens un Edgars Maskalāns.

Mūsu četrinieku ekipāžām Pasaules kausa izcīņas pirmais posms bija ļoti veiksmīgs. Vadošā Latvijas ekipāža ar pilotu Jāni Miņinu un stūmējiem D.Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi izcīnīja 2.vietu. Lai arī abos braucienos šī ekipāža uzrādīja tikai ceturto labāko rezultātu, tomēr ar to pietika, lai ierindotos 2.vietā.

 

Latvijas ekipāža no uzvarētājiem - Kanādas otrās ekipāžas, kuru pilotē Lindons Rašs, - divu braucienu summā atpalika vien par 0,02 sekundēm. Tādu pašu rezultātu kā J.Miņina ekipāža uzrādīja arī Krievijas ekipāža, kuru pilotē Dmitrijs Abramovičs.

 

Otra Latvijas ekipāža ar mūsu E.Maskalānu pēc pirmā brauciena ierindojās 11.vietā, bet otrajā braucienā uzrādīja sesto labāko rezultātu, kas abu braucienu summā ļāva pakāpties uz 9.vietu. Uzvarētājiem šī ekipāža zaudēja 0,33 sekundes.

 

Dienu pirms četrinieku sacensībām notika arī divnieku sacensības. J.Miņins ar D.Dreiškenu šajās sacensībās ierindojās 11.vietā, savukārt E.Maskalāns ar Raivi Broku pirmajā braucienā ierindojās 21.vietā, tādējādi otrajam nemaz nekvalificējoties.

 

Šajā nedēļas nogalē bobslejisti mērosies spēkiem citā ASV trasē - Leikplesidā. Šajā sezonā Pasaules kausa kalendārā kopumā paredzēti astoņi posmi.

 

Sezona noslēgsies janvāra beigās ar posmu Īglsas trasē Austrijā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts. Pēc tam vēl notiks Vankūveras olimpiskās spēles, kurās bobsleja divnieku sacensības vīriešiem norisināsies 20. un 21.februārī, bet četrinieku - 26. un 27.februārī.

Pievieno komentāru

Sports