Bobslejistiem sezona gandrīz galā

Siguldas bobsleja trasē 13.martā pulksten 12.00 notiks Baltijas kausa izcīņas sacensības, kurās piedalīsies labākie Latvijas bobslejisti, ieskaitot Jāni Miņinu, Oskaru Melbārdi, mūsu Edgaru Maskalānu, kā arī latviešu labākie stūmēji.

Piedalīties sacensībās interesi izrādījuši arī divi pasaules čempioni - Aleksandrs Zubkovs no Krievijas un Manuels Mahata no Vācijas, kā arī trasē braucienus apsolījis veikt pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs. Vēl interesi par Baltijas kausa izcīņu izrādījuši arī poļu, čehu un slovāku bobslejisti.  

Mūsu novadnieks E.Maskalāns spriež, ka kādam šīs droši vien būs interesantas sacensības, bet viņam ļoti nepatīk braukt Siguldas trasē, tādēļ viņš smejas, ka šie mači viņam noteikti būs kārtīgas galvassāpes.

 

Līdz ar Baltijas kausa izcīņu bobslejistiem sezona būs beigusies. Pagājušajā un aizpagājušajā nedēļā bobslejisti startēja Pasaules čempionātā. Divniekos E.Maskalāns kopā ar otru mūsu bobslejistu Daumantu Dreiškenu ierindojās 16.vietā, savukārt četriniekos kopā ar D.Dreiškenu, Uģi Žaļimu un Intaru Dambi ieņēma 9.vietu.

 

"Paldies visiem līdzjutējiem! Beidzot garā sezona ir beigusies. Protams, Pasaules čempionātā gribējām izcīnīt augstāku vietu gan divnieku, gan četrinieku sacensībās, bet citi šoreiz bija meistarīgāki. Varu teikt, ka katrā braucienā startējām ar maksimālu pašatdevi. Arī trase man patīk, bet acīmredzot visus trases noslēpumus vēl neesmu atklājis," laikrakstam saka Edgars.

 

Arī Daumants atzīst, ka pēdējās sacensībās vēlējušies labāku rezultātu, taču kopumā viņš šo sezonu vērtē ar pozitīvu zīmi.

 

"Sezona bija gara un ar daudz un dažādiem notikumiem mūsu komandā, bet nekas nav apstājies un esam diezgan veiksmīgi atgriezušies bobsleja apritē. Pēdējās sacensībās rezultāts nav teicams, bet apmierinošs gan. Es jau prognozēju, ka šajā trasē mums būs grūti cīnīties par augstām vietām. Latviešiem nekad nav veicies šajā trasē. Tā ir īsa, bet ir ļoti daudz vietu, kur var pazaudēt laiku un šīs vietas neesam vēl līdz galam "izkoduši". Nav brīnums, ka starp pirmajām septiņām vietām bija četras mājinieku - vāciešu - ekipāžas," vērtē Daumants. Viņš atklāj, ka pirms četrinieku sacensībām guvis arī nelielu muguras savainojumu, bet komandas ārsts ar pāris špricēm dabūjis viņu uz kājām un startēt tas vairs netraucējis.

 

"Tagad vēl jānostartē Siguldā, un tad varēsim baudīt nelielu atvaļinājumu, pirms sāksim gatavoties nākamajai sezonai," saka bobslejists.

Pievieno komentāru

Sports