Bobslejs: liela priekšrocība – starta ieskrējiens

Latvijas bobslejisti, tostarp arī mūsu Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens, aizvadījuši jau pirmos divus sacensību posmus Pasaules kausa izcīņā.

Pirmā posma sacensībās Īglsā, Austrijā decembra pirmajā nedēļas nogalē divniekos E.Maskalāns, startējot kopā ar Intaru Dambi, izcīnīja 15.vietu, savukārt otra ekipāža Oskars Melbārdis/ D.Dreiškens sagādāja patīkamu pārsteigumu, izcīnot 4.vietu. Izlases vecākais treneris Sandis Prūsis nolēmis divnieku ekipāžām startēt šādos sastāvos pēc Eiropas kausa posma, kad O.Melbārža/ D.Dreiškena ekipāžai izdevies uzrādīt ļoti labus rezultātus. Četrinieku sacensībās pirmajā posmā E.Maskalāna/ D.Dreiškena/ Raivja Broka/ I.Dambja ekipāža izcīnīja 5.pozīciju.  

Pagājušās nedēļas nogalē notika otrā posma sacensības Laplaņas trasē Francijā. Divnieku konkurencē E.Maskalāna/ I.Dambja ekipāža ierindojās 16.vietā, savukārt O.Melbārdis/ D.Dreiškens izcīnīja 9.vietu. Četrinieku sacensībās E.Maskalāna pilotētais četrinieks ieņēma 8.pozīciju.

 

Būs daudz labāk

"Dzirkstele" sazinājās ar abiem mūsu bobslejistiem. E.Maskalāns atzina, ka par divniekiem neesot daudz ko komentēt. "Bez Daumanta aiz muguras būs grūti šogad tikt augstāk par 15.vietu. Starts ar Intaru ir labs, bet viņš ir daudz vieglāks, tāpēc trasē ātrums nav vairs konkurētspējīgs. Protams, nenokaram degunus un turpināsim cīnīties katrā braucienā par iespējami augstāku vietu," saka Edgars. "Ar četriniekiem ir labi. Īglsā - 5.vieta un pavisam nedaudz pietrūka līdz pjedestālam. Laplaņas trase ir daudz sarežģītāka nekā Īglsas trase. Pats biju gaidījis labāku rezultātu, jo daudzi tur nebija nekad braukuši un apstākļi visiem bija līdzīgi. Jāsaka, diemžēl neizdevās līdz galam saprast, kā jābrauc trases lejas daļā, jo tieši tur zaudējām daudz sekundes simtdaļas."

 

Toties, domājot par nākamā posma sacensībām Vinterbergā, kas notiks šīs nedēļas nogalē Vinterbergā, Vācijā un būs pēdējās šīgada nogales sacensības, Edgars vērtē, ka būs daudz labāk, jo starta ieskrējiens ekipāžai ir viens no ātrākajiem un šī trase viņam patīk.

 

Prieks par ātro startu

"Eiropas kausos vienu posmu treneris salika mūs kopā ar Oskaru un mēs to uzvarējām. Tāpēc jau laikam viņš izlēma tāpat atstāt arī uz Pasaules kausu, un arī tur, kā redzams, mums neslikti veicās. Oskars ir ātri apguvis stūrēšanu, un divniekos mums sadarbība ir laba. Protams, ka kļūdas braukšanā ir, jo viņš stūrē tikai otro sezonu. Liela priekšrocība mums ir starta ieskrējiens. Bez ātra starta bobslejā par augstām vietām ir grūti cīnīties," vērtē Daumants.

 

Runājot par otrā posma rezultātiem, bobslejists atzīst, ka tie nav īpaši apmierinoši. "Tāpat kā lielākā daļa sportistu, arī mēs šajā trasē bijām pirmo reizi, jo sacensības tur nebija notikušas jau 10 gadus. Kādam varbūt izdevās, bet mums neizdevās pa tiem dažiem treniņbraucieniem saprast, kā izbraukt svarīgo trases lejas daļu, un tur sacensībās daudz zaudējām. Toties prieks ir par startu. Vasaras smagais darbs beidzot atmaksājas. Pirmo reizi karjerā gan divniekos, gan četriniekos bija labākie starta laki, par ko divniekos arī saņēmām piemiņas balvu," atklāj Daumants.

 

Viņš ir pārliecināts, ka Latvijas bobslejisti darbojas pareizajā virzienā un gan jau kādā posmā arī izdosies uzrādīt labus rezultātus. Pirms jaunā gada paredzētas vēl vienas sacensības, pēc tam būs neliela pauze. "Cerams, ka šonedēļ izdosies uzlabot sniegumu finišā!" saka sportists.

 

Pretendē uz balvu

Jāpiebilst, ka E.Maskalāna bobsleja četrinieku ekipāža var tikt atzīta par labāko Latvijas komandu individuālajos sporta veidos Latvijas Gada balvā sportā. Uzvarētāji šajā un vēl citās nominācijās tiks paziņoti 22.decembrī. Apbalvošanas ceremonija tiešraidē tiks demonstrēta Latvijas 1.televīzijā.

Pievieno komentāru

Sports