Bobslejs: maina Soču ziemas olimpisko spēļu rezultātus un Melbārža ekipāžai pasniegs zelta medaļas

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomiteja 27.martā oficiāli ir apstiprinājusi Soču ziemas olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātu izmaiņas, kas nozīmē, ka par olimpisko čempionu bobsleja četrinieku sacensībās no šā brīža kļūst Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Tāpat rezultāti izmainīti divniekos, kur Melbārdis kopā ar Dreiškenu pacēlušies uz trešo vietu un iegūs bronzas medaļas. Rezultātu pārdale veikta Krievijas sportistu diskvalifikāciju dēļ, kas tika veikta jau pirms krietna laiciņa. Par to informē sportacentrs.com.

Soču olimpiskās spēles 2014. gada februārī Latvijas pilots Oskars Melbārdis atstāja ar sudraba medaļu četrinieku ekipāžu konkurencē un piekto vietu divniekos. Taču 2017. gada izskaņā SOK pieņēma lēmumu diskvalificēt Aleksandru Zubkovu, kurš Sočos ieguva pirmo vietu gan divniekos, gan četriniekos, kā arī Krievijas otru pilotu Aleksandru Kasjanovu, kurš divniekos bija ceturtajā vietā.

Pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas par antidopinga programmas pārkāpumiem pagājis gandrīz pusotrs gads, taču izmaiņas oficiālajā protokolā ieviestas tikai tagad. Vispirms bija jāizskata Krievijas sportistu iesniegtās apelācijas, kas, piemēram, tika apmierināta skeletonista Aleksandra Tretjakova gadījumā, līdz ar to viņš savu Soču zelta medaļu nezaudēja un Martins Dukurs saglabāja savu sudraba medaļu. Taču bobslejistu apelācijas CAS noraidīja.

27.martā SOK izpildkomiteja oficiāli pieņēmusi lēmumu apstiprināt izmaiņas Soču spēļu bobsleja sacensībās. Tagad četrinieku sacensību protokola augšējā rindiņā lasāms Latvijas ekipāžas – Melbārdis, Dreiškens, Strenga, Vilkaste – nosaukums. Sudraba medaļa tiks pasniegta ASV ekipāžai. Savukārt Soču bronzas medaļnieku gods oficiāli nonācis Lielbritānijas ekipāžas īpašumā.

Oficiālās rezultātu izmaiņas nozīmē, ka Latvijai pirmoreiz ziemas olimpisko spēļu vēsturē ir zelta medaļa.

SOK piedāvā četras izvēles iespējas, kad Latvijas sportisti varētu savā īpašumā iegūt Soču zelta medaļas  – nākamajās olimpiskajās spēlēs vai Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, Olimpiskajā muzejā Šveicē, nākamajā pasaules čempionātā bobslejā vai arī kādā nozīmīgā LBSF vai LOK rīkotā pasākumā.


Pievieno komentāru

Sports