Bobslejs: Melbārža četriniekam Leikplesidā - bronza

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža sestdien izcīnīja trešo vietu Leikplesidas trasē ASV notikušā Pasaules kausa izcīņas pirmā posma sacensībās.

Pirmo braucienu Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu veica 54,50 sekundēs, par 0,08 sekundēm zaudējot līderim Maksimiljanam Arntam no Vācijas, kurš pagājušajā sezonā četriniekos kļuva par Pasaules kausa ieguvēju. Identiski ar latviešiem pirmo braucienu veica arī krievs Aleksandrs Kasjanovs. Savukārt ceturtajā vietā nobraukušais kanādietis Džastins Kripss latviešiem un krieviem zaudēja 0,08 sekundes.

Otrajā braucienā sekoja trīs kritieni, kas pievienojās vienam šādam misēklim pirmajā braucienā. Pirmie divi no tiem atgadījās pašā brauciena sākumā viens aiz otra, bet vēlāk krita arī piektdienas divnieku sacensību uzvarētājs Frančesko Frīdrihs no Vācijas.

Par spīti izcilam startam Melbārža četrinieks beigu daļā pieļāva kļūdu, kas lika otrajā braucienā uzrādīt otro laiku un atkrist 0,03 sekundes aiz Kasjanova. Tikmēr Arnts braucienā zaudēja gan latviešiem, gan krieviem, tomēr pirmo vietu saglabāja, Kasjanovu apsteidzot par 0,01 sekundi, bet Melbārdi - par 0,04 sekundēm.

Latvieši ceturtajā vietā finišējušo Kripsu apsteidza par 0,23 sekundēm.

Pirmajā braucienā Melbārža ekipāža uzrādīja labāko starta laiku (5,01 sekunde), bet otrajā braucienā savu rezultātu iespaidīgi uzlaboja, esot ātrākā ar laiku 4,96 sekundes.

Otrais Pasaules kausa izcīņas posms nākamajā nedēļā risināsies Kalgari trasē Kanādā, bet sezona ar sacensībām Eiropā turpināsies janvārī.
Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Pievieno komentāru

Sports