Bobslejs: Melbārža četrinieks Phjončhanā izcīna piekto vietu

Latvijas labākais bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā izcīnīja augsto piekto vietu četru braucienu summā! Otra Latvijas ekipāža - Oskars Ķibermanis, Jānis Jansons, Helvijs Lūsis, Matīss Miknis - ieguva desmito vietu.

Arī pēc pirmās dienas abas Latvijas ekipāžas ieņēma piekto un desmito vietu, bet trešajā braucienā konkurentu uzrādītie rezultāti abām mūsu komandām lika pirms pēdējā brauciena atkāpties par vienu vietu zemāk - Melbārdim -  uz sesto, Ķibermanim - uz 11.vietu.

Pēdējā iznācienā abas Latvijas komandas nodemonstrēja lielisku kaujiniecisku noskaņojumu. Ķibermaņa komandai beidzot izdevās labs starta ieskrējiens (8.vieta - 4,89 sekundes), kā arī sekmīgi aizvadītais brauciens deva devīto vietu, kas braucienu summā ļāva pakāpties atpakaļ uz desmito pozīciju. Ķibermanim tas ir labākais sasniegums olimpiskajās spēlēs.

Melbārža četrinieks arī pirms pēdējā brauciena reāli pretendēja uz medaļām. Lai arī atstatums jau bija pietiekami liels, pie veiksmes arī medaļas vēl bija reālas. Brauciens Melbārdim padevās labs, arī starta ieskrējiens visātrākais, kāds mūsu puišiem šajā olimpiādē bijis, un finišā otrais labākais laiks braucienā, kas četru braucienu summā ļāva pakāpties uz piekto vietu, apsteidzot kanādieti Džastinu Kripsu, bet pavisam nedaudz zaudējot šveicietim Riko Peteram, kura komanda izcīnīja ceturto vietu.

Pirmās dienas līderis, vācietis Frančesko Frīdrihs ar komandu, arī pēc trešā brauciena bija visātrākie un spēja tikai atrauties no sekotājiem, pēdējo braucienu uzsākot kā pārliecinoši līderi. Lai arī ceturtajā braucienā vairs nebija ātrākais laiks braucienā, summā pārliecinoša uzvara Vācijai! Ja divnieku sacensībās bija divas zelta godalgas, tad četrinieku sacensībās - divas sudraba godalgas. Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē bobsleja disciplīnā medaļu izcīnīja Koreja! Jundžona Vona pilotātais četrinieks visu sacensību laiku turējās otrajā pozīcijā. Pēdējais bauciens gan padevās ar kļūdām, bet tas ļāva saglabāt otro vietu un to dalīt ar vācieša Niko Valtera četrinieku.

Līdz ar to, visi Latvijas olimpieši šīs spēles ir noslēguši. Atgādinām, ka vienīgo medaļu Latvijai izcīnīja Melbārža un Strengas divnieku ekipāža bobslejā. Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā Latvijas karogu nesīs ātrslidotājs Haralds Silovs.

Pievieno komentāru

Sports