Bobslejs: Melbārža četrinieku ekipāža - pasaules čempioni 1

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja zelta medaļu Austrijas trasē Īglsā notikušajā pasaules čempionātā.Latvijas neatkarības vēsturē šī ir pirmā reize, kad izcīnīta zelta medaļa bobslejā. Par to informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta".

Vēl pirms svētdienas izšķirošajiem diviem braucieniem Melbārdis atradās tikai septītajā vietā, taču viņš kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu veica lielisku trešo braucienu, kas ļāva pakāpties uzreiz uz otro vietu. Pirms noslēdzošā - ceturtā - brauciena latvieši no līdera vācieša Frančesko Frīdriha atpalika 0,017 sekundēm.

Arī ceturtais brauciens Latvijas pirmajai ekipāžai izdevās lielisks, kas ļāva saglabāt otro vietu un teorētiski apdraudēt Frīdriha pirmo pozīciju. Tas arī izdevās, jo Vācijas pilots izšķirošajā braucienā pieļāva rupjas kļūdas, kas Melbārdim ar stūmējiem ļāva izcīnīt zeltu.

Summā Frīdrihs tika apsteigts par 0,04 sekundēm, bet trešais bija šveicietis Riko Peters, kurš no Melbārža atpalika par 0,22 sekundēm.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveicis Latvijas bobsleja četrinieku – Oskaru Melbārdi, Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu – ar izcilo panākumu Pasaules čempionātā bobslejā, pirmoreiz vēsturē Latvijai izcīnot uzvaru.

"Jūsu izcīnītais pasaules čempionu tituls apliecina patieso komandas spēku, neatlaidību un cīnītāju garu, kas raksturo Jūsu četru un visas komandas, īpaši trenera Sanda Prūša, sasniegto šajās divās dienās. Šī zelta medaļa ir skaists jūsu pieliktais punkts lieliskai nedēļai Latvijas sportā,” paudis Valsts prezidents. Viņš norādījis, ka jau vairāk nekā nedēļu Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvji ir priecējuši mūs visus ar augstiem rezultātiem – gan skeletonisti Pasaules čempionātā, gan kamaniņu sportisti Eiropas čempionātā, gan mūsu jaunie sportisti II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Lillehammerē. 

Vējonis izsaka pateicību visiem sportistiem un viņu komandām par Latvijas vārda nešanu pasaulē: "Paldies jums katram par milzu ieguldījumu, turpinot attīstīt savu talantu! Es kopā ar visiem Latvijas sporta līdzjutējiem lepojos ar katru Jūsu panākumu!”


Jau vēstīts, ka Melbārža četrinieku ekipāža pēc pirmās dienas ieņēma tikai septīto vietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kapitala

musu daumantins super saku pat raudat aiz prieka super

pirms 4 gadiem, 2016.02.23 17:54

Sports