Bobslejs: piedzīvo kritienu

Pagājušās nedēļas nogalē Vinterbergas trasē Vācijā notika pirmās šāgada Pasaules kausa izcīņas sacensības bobslejā. Piektdien tika aizvadīts piektais posms divniekos, savukārt sestdien un svētdien notika ceturtais un piektais posms četriniekos.


Pirmo reizi pasaules kausa izcīņā bobslejā Oskaru Melbārdi un Daumantu Dreiškenu divniekos apsteidza otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu. O.Melbārža divnieks ieņēma 10.vietu, savukārt jaunais pilots finišēja 8.vietā. O.Melbārdis/ D.Dreiškens pirmajā braucienā uzrādīja absolūti labāko laiku startā (5,08 sekundes), distancē rupjas kļūdas netika pieļautas, taču finišā – tikai 13. rezultāts. Arī otrajā braucienā starts atkal bija labākais (5,09), arī finišā rezultāts bija labāks – 6.vieta, kas abu braucienu summā deva 10.vietu.


Sestdien četrinieku sacensībās O.Melbārža četrinieks ar stūmējiem D.Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu iekļuva sešniekā. Pēc pirmā brauciena O.Melbārža ekipāža bija dalītajā 7./ 8.pozīcijā. Otro izdevās veikt nedaudz labāk un pakāpties par dažām pozīcijām. Vietu izkārtojumu gan noteikti ietekmēja arī sezonas līdera amerikāņa Stīvena Holkomba kritiens, jo viņš cīnījās par uzvaru. O.Melbārdim abos braucienos finišā bija septītais laiks.


Diemžēl svētdienas sacensībās kritienu piedzīvoja arī O.Melbārža pilotētais četrinieks. Pirmajā braucienā tika sasniegts labākais laiks ieskrējienā, toties vēlāk piedzīvots kritiens devītajā virāžā. Vēlāk gan bobu atmeta atpakaļ uz slidām un finišu mūsējie sasniedza, bet otrajam braucienam kvalificēties neizdevās. Šajā posmā - priekšpēdējā, 23.pozīcija. Pirms četriem gadiem, kad O.Melbārdis pirmo reizi ieradās Vinterbergā uz Eiropas kausa izcīņas mačiem, treniņos tajā vietā viņš krita trīs reizes. Pēc tam problēmu it kā nebija, arī treniņos devīto virāžu viņš normāli izbrauca, bet mačos visu laiku staigāja pa naža asmeni, līdz beigās arī nokrita,” laikrakstam “Diena” pēc sacensībām teica galvenais treneris Sandis Prūsis.


Šobrīd Pasaules kausa kopvērtējumā divniekos O.Melbārdis ir 8.vietā, savukārt četriniekos – 14.vietā. Nākamās Pasaules kausa izcīņas sacensības būs Sanktmoricā, Šveicē jau šīs nedēļas nogalē.

Pievieno komentāru

Sports