Bobslejs: pirmo reizi - divas zelta medaļas

Pagājušās nedēļas nogalē 1988.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietā, Kalgari trasē Kanādā, notika Pasaules kausa izcīņas otrā posma sacensībās bobslejā, kas bija ļoti veiksmīgas arī latviešu bobslejistiem.


Divnieku sacensībās Latvijas labākais divnieks - Oskars Melbārdis ar mūsu Daumantu Dreiškenu - izcīnīja savu pirmo uzvaru divnieku sacensībās. Pirmajā braucienā O.Melbārža divnieks uzrādīja otro labāko rezultātu. Arī otrajā braucienā mūsējiem bija otrs labākais rezultāts, taču abu braucienu summā viņiem izdevās apsteigt gan pirmā brauciena līderi, gan tuvākos sekotājus un izcīnīt zelta medaļu. Pasaules kausa kopvērtējumā O.Melbārža divnieks tagad dala 1.vietu ar Frančesko Frīdriha divnieku no Vācijas.


Tikpat veiksmīgs starts Latvijas labākajai ekipāžai izdevās arī četrinieku sacensībās. Pirmajā braucienā O.Melbārdis, D.Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga startā sasniedza labāko rezultātu (5,03), veica labu braucienu un sasniedza labāko rezultātu. Tuvākie sekotāji O.Melbārža četriniekam zaudēja 23 sekundes simtdaļas. Iegūto pozīciju Latvijas ekipāža nosargāja arī otrajā braucienā, summā 2.vietā finišējušo F.Frīdriha Vācijas ekipāžu apsteidzot par 0,17 sekundēm. Rezultātā šis posms beidzies ar izcīnītām divām zelta medaļām! Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem O.Melbārža četrinieks arī dala 1.vietu, taču šoreiz kopā ar vācieša Maksimiliana Arnta četrinieku.


Papildu uzmanība šīm sacensībām tika pievērsta tādēļ, ka pirmo reizi Pasaules kausa izcīņā četrinieku konkurencē piedalījās arī divas dāmas – pilotes - kanādiete Kailija Hamfrīsa un Elana Majersa Teilore no ASV.


Šajā kalendārajā gadā šīs bija pēdējās sacensības. Sezonas turpinājums paredzēts pēc Jaungada, kad no 5.līdz 11.janvārim sportisti sacentīsies Altenbergas trasē Vācijā.

Pievieno komentāru

Sports