Bobslejs: Uzrāda ļoti labus rezultātus

Sestdien un svētdien Vinterbergā (Vācija) notika Pasaules kausa sestais posms bobslejā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts.

Divnieku sacensībās Latvijas vienīgā ekipāža Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens izcīnīja 7.vietu. Mūsu puiši startēja ar 15.numuru. Pirmajā braucienā viņi ieņēma 6.vietu. Lai gan otrajā braucienā izdevās uzlabot laiku startā par divām simtdaļām un finišā sasniegt labāku rezultātu E.Maskalāna pilotēto divnieku apsteidza Šveices divnieks. Eiropas čempionāta un posma kopvērtējumā Latvijas ekipāža izcīnīja 7.vietu. Jāpiebilst, ka pēdējo reizi kāds no Latvijas divniekiem tik labi startējis bija pirms diviem gadiem, kad Jānis Miņins ar D.Dreiškenu divos Pasaules kausa posmos Sanktmoricas trasē ieņēma 4. un 7.vietu.  

Ļoti veiksmīgas latviešiem bija arī četrinieku sacensības. Tajās E.Maskalāns/ D.Dreiškens/ Raivis Broks/ Intars Dambis izcīnīja 5.vietu. Pirmajā braucienā Latvijas vienīgā ekipāža startēja kā astotie un finišā sasniedza piekto ātrāko laiku, no līdera atpaliekot 0,22 sekundes un saglabājot labas izredzes pacīnīties par čempionāta godalgām. Lai gan otrajā braucienā Latvijas četriniekam starts padevās sekundes simtdaļu lēnāks nekā pirmajā, tālākajā trasē viņi brauca pārliecinoši un uzrādīja par piecām simtdaļām labāku rezultātu nekā pirmajā braucienā. Arī daudzas citas ekipāžas otro braucienu aizvadīja krietni labāk, tādēļ augstāk pacelties diemžēl neizdevās. Divu braucienu summā E.Maskalāna četrinieks saglabāja 5.vietu. 5.vieta Latvijas ekipāžai arī Eiropas čempionātā.

 

"Visā visumā esam apmierināti ar startu, protams, zemapziņā cerējām izcīnīt arī vietu uz pjedestāla, bet dažas neprecizitātes braukšanā liedza to izdarīt. Īglsā divnieku sacensības satraumēju kājas muskuli (tas ieplīsa), tāpēc arī starta ieskrējienā daudz nevarēju palīdzēt pārējiem," stāsta Edgars.

 

"Žēl bija to sportistu, kuri sacensībās apgāzās, jo arī pats esmu bijis tādā situācijā un zinu, kā viņi jutās. Mani kritieni neietekmēja, jo biju pārliecināts par sevi. Par nākamajiem posmiem grūti kaut ko prognozēt - katrās sacensībās centīsimies izcīnīt pēc iespējas augstāku vietu."

Pievieno komentāru

Sports