Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvā cīņa: arī jaunākie cīkstoņi gūst pirmās uzvaras

Sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” jaunie cīkstoņi 28.februārī piedalījās cīņas sporta kluba “Ferrum” organizētajās sacensībās “Pārrobežu sadraudzības čempionāts brīvajā cīņā”.

Sacensības notika Cēsīs, un tajās piedalījās 233 jaunie cīkstoņi no Amatas novada, Cēsu novada, Bauskas, Rīgas, Ķekavas, Jelgavas, Daugavpils, Rīgas, Gulbenes un kaimiņvalsts Igaunijas. Sacensībās piedalījās 2002.gadā dzimuši un jaunāki zēni un 2000.gadā dzimušas un jaunākas meitenes. Gandrīz nevienā svara kategorijā nebija mazāk par 16 dalībniekiem, bija arī svara kategorijas, kurās startēja 22 dalībnieki.


No Gulbenes uz sacensībām devās septiņi Ata Jencīša trenētie cīkstoņi – Alīna Antipova (svara kategorijā līdz 60 kg), Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 23 kg), Rolands Bergmanis (svara kategorijā līdz 29 kg), Rolands Blūms un Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 38 kg), Rolands Cīrulis (svara kategorijā līdz 42 kg), Denijs Dubrovs un Kalvis Birnis (svara kategorijā līdz 47 kg), Mareks Jaņuns (svara kategorijā virs 52 kg).


Šoreiz vislabāk veicās A.Karuzinam, kurš pirmajā cīņā pa punktiem uzvarēja spēcīgu cīkstoni no Daugavpils un nākamajās trīs cīņās guva uzvaras. Rezultātā Alanam - godam nopelnīta 3.vieta. R.Blūms uzvarēja divas cīņas, bet, zaudējot vienu cīņu, ieguva 7.vietu. Alīnai pirmā cīņa bija ar cīkstoni no Rīgas. Cīņas laikā viņa guva sāpīgu traumu un piedzīvoja zaudējumu, bija jāizstājas arī no tālākām sacensībām.


“Mūsu mazākie un jaunākie cīkstoņi R.Bergmanis un Artis Jencītis guva savas pirmās uzvaras sacensībās. Bija jūtams, kā aug viņu pārliecība par saviem spēkiem. K.Birnis, D.Dubrovs un R.Cīrulis pirmajās cīņās piedzīvoja zaudējumus. Puiši atzinās, ka pirms cīņām bija uztraukušies un tas varēja būt par iemeslu viņu sastingumam cīņas laikā, turklāt pirmie pretinieki viņiem bija šo sacensību godalgoto vietu ieguvēji,” stāsta A.Jencītis.


Liels prieks trenerim bija par M.Jaņuna cīņām, kurš trenējas tikai divus mēnešus, un šīs bija viņa pirmās sacensības. Mareks, būdams fiziski spēcīgs, nolika pretiniekus uz lāpstiņām un guva divas tīras uzvaras. Cīņās Mareks droši uzbruka un bija redzama viņa vēlme uzvarēt. Diemžēl pieredzes trūkuma dēļ bija jāpiedzīvo divi zaudējumi un rezultātā – 5.vieta.


“Sacensības parādīja, ka treniņos ir jāstrādā no sirds un tikai tad būs arī panākumi. Zēniem jāsaprot ka sacensībās, izejot uz paklāja, ir jācīnās un ir jābūt pārliecinātiem par savu uzvaru,” piebilst treneris.


Cīkstoņi pateicas par palīdzību Gatim Kordulim, kurš palīdzēja nokļūt šajās sacensībās, un Jurim Osim, kurš atveda mājās.

Pievieno komentāru

Sports